Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pralinemaker lang dicht door salmonella bij Belgische chocolareus

Pralinemaker lang dicht door salmonella bij Belgische chocolareus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische chocolatier en maker van pralines Neuhaus moet zijn productie waarschijnlijk weken stilleggen na de ontdekking van salmonella bij de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Dat heeft topman Ignace Van Doorselaere gezegd in een interview in de Belgische krant La Dernière Heure.

Eerder deze week sloeg Callebaut alarm omdat in zijn chocoladefabriek in Wieze, volgens het bedrijf de grootste ter wereld, de salmonellabacterie was gevonden. Besmette chocolade was geleverd aan onder meer afnemers in Nederland, Duitsland en Frankrijk. Inmiddels is duidelijk dat geen van de besmette chocolade bij consumenten is terechtgekomen.

Maar andere chocolademakers lijken wel de dupe. Van Doorselaere zegt pas woensdagavond op de hoogte gebracht te zijn van het probleem. "Een groot deel van de chocolade die mogelijk besmet is, was dan al gebruikt in onze fabrieken", vertelt hij.

Productie stilgelegd

"We hebben de hele productie en de betrokken stock moeten isoleren en vernietigen, maar ook onze fabriek moeten sluiten." Die sluiting zou twee tot vier weken moeten duren, of in ieder geval tot de fabriek helemaal is gereinigd. Neuhaus hoopt dan begin augustus weer normaal te kunnen draaien.

Andere chocoladeverwerkers hebben hun productie ook volledig of geheel moeten stilleggen, klinkt het. Het is onduidelijk wanneer het werk overal weer op gang kan komen. Er dreigen volgens Callebaut vooralsnog geen lege schappen. Van Doorselaere bevestigt dat: "Gelukkig kunnen we met onze voorraad de verkoop gedurende drie tot vier weken afdekken."

Eerder dit jaar werd in een Belgische fabriek van het Italiaanse bedrijf Ferrero ook al salmonella gevonden. Honderden mensen werden ziek, onder wie ook Nederlanders. De chocolade-eieren van Kinder Surprise verdwenen een poos uit de schappen.

Meer uit Financieel

X bekent schenden Australische antimisbruikwet en betaalt boete

SYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australië toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.

30 minuten geleden
SpaceX lijdt miljardenverlies in aanloop naar recordbeursgang

AUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.

39 minuten geleden
DNB: Nederlandse beleggers profiteren vooral van oliebedrijven

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens profiteerden in het eerste kwartaal van 2026 stevig van beleggingen in oliebedrijven. De koerswinsten op andere beleggingen verdampten juist door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat becijfert De Nederlandsche Bank (DNB) na het eerste beurskwartaal van het jaar.

41 minuten geleden
Youforce: minimumloners krijgen per 1 juli tientallen euro's meer

AMERSFOORT (ANP) - Werkenden die het minimumloon verdienen gaan er vanaf 1 juli enkele tientallen euro's per maand op vooruit. Dat blijkt volgens hr- en salarisdienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, uit doorrekeningen van de verhoging van het minimumloon. Voor werkenden met een hoger inkomen blijft het netto maandsalaris echter gelijk.

52 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea fors hoger door hoop einde Iranoorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn donderdag hard gestegen door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag ook stevig hoger, nadat president Donald Trump zei dat de Verenigde Staten in de "laatste fases" van de vredesgesprekken met Iran zijn. Ook waren er berichten over de doorvaart van olietankers door de Straat van Hormuz, de belangrijke transportroute voor olie uit het Midden-Oosten.

54 minuten geleden
Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in april licht gedaald naar 3,9 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In februari lag de werkloosheid met 4,1 procent nog op het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Vertrouwen van consumenten in mei verder afgenomen

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in mei verder verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. In april liet het consumentenvertrouwen al de op een na grootste daling ooit zien. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

1 uur geleden