Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Praktijklocatie CBR in Enschede twee dagen dicht om intimidaties

Praktijklocatie CBR in Enschede twee dagen dicht om intimidaties

ENSCHEDE (ANP) - Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) heeft de praktijkexamenlocatie in Enschede (Overijssel) gesloten vanwege "aanhoudende incidenten en bedreigingen door een oud-rijschoolhouder en zijn compagnon". Daardoor kunnen donderdag en vrijdag geen rijexamens op die locatie worden afgenomen, meldt het CBR.

Volgens het CBR speelt de kwestie al twee jaar. Het tweetal verstoort regelmatig praktijkexamens waardoor die moeten worden afgebroken. "Daar hebben kandidaten, rij-opleiders en ook de examinatoren niet alleen veel last van, ze voelen zich ook met regelmaat geïntimideerd", aldus het CBR.

Volgens de rijschoolhouder zelf zou hij door het CBR zijn uitgeschreven vanwege een persoonlijke ruzie met de directeur van het CBR Alexander Pechtold, meldt RTV Oost. Hij zegt "vermeende misstanden bij het CBR aan de kaak te willen stellen". Om dat te bewijzen volgde hij examenkandidaten en filmde hij de examenritten, aldus RTV Oost.

Maatregelen

Een woordvoerder van het CBR ontkent de ruzie. Wel bevestigt hij dat de oud-rijschoolhouder door het CBR is uitgeschreven. Waarom dat is gebeurd wil de woordvoerder niet zeggen. Het CBR doet geen uitspraken over "individuele casussen".

Het CBR heeft al maatregelen genomen tegen de intimidatie. Zo zijn er extra beveiligers ingehuurd en zijn er schermen rond het pand geplaatst. Maar ze hebben nog te weinig effect, stelt het CBR. De laatste weken zouden de acties van de oud-rijschoolhouder "in hevigheid" zijn toegenomen.

Praktijkexamens uitgesteld

"Wij hebben dit besluit genomen, omdat we staan voor de veiligheid van kandidaten, opleiders en onze mensen", zegt Pechtold over de tijdelijke sluiting van de locatie. "Al onze acties tot nu toe hebben niet tot resultaat geleid. We zetten nu in op een korte afkoelperiode. Het is een rigoureuze maatregel die we met pijn in ons hart nemen, maar dit kan zo echt niet meer. We hebben nauw contact met de burgemeester en politie om tot een oplossing van dit slepende probleem te komen."

Kandidaten die nog moeten afrijden, kunnen dat op een ander moment gratis doen. Ze worden daarover op de hoogte gehouden door het CBR. Ook biedt het CBR twee gratis rijlessen aan. De theorie-examens gaan wel gewoon door. Die worden in een afgesloten ruimte afgenomen.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

9 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

11 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

13 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

13 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

13 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

14 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

14 uur geleden