Prada wil diversiteit in mode-industrie verbeteren
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modehuis Prada wil de diversiteit onder zijn personeel en in de mode-industrie in zijn geheel verbeteren. Daarvoor kondigde het bedrijf een reeks aanpassingen aan, waaronder een betaald stageprogramma, beurzen voor de Fashion Institute of Technology en een partnerschap met Dorchester Industries om een driejarig "ontwerplaboratorium" te creëren.
Het gaat vooral om stappen die zijn gericht op mensen uit minderheidsgroepen. Een maand voordat de pandemie ook de mode-industrie in New York in beroering bracht, beloofde Prada al om maatregelen te nemen na beschuldigingen van racisme.
Prada zegt in een verklaring "concrete en belangrijke maatregelen te nemen om de carrière- en beroepsmogelijkheden voor gekleurde mensen in de mode-industrie uit te breiden." Het bedrijf voegde daaraan toe dat Prada zich bewust is van "de barrières die de toegang tot de mode-industrie in de weg staan".
Eerder stelde een commissie in New York een onderzoek in naar Prada. Dat gebeurde omdat het bedrijf in 2018 beeldjes verkocht die sterke gelijkenis vertoonden met racistische karikaturen die historisch zijn gebruikt voor het kleineren van zwarte mensen. Na de storm van kritiek stemde Prada in met een reeks maatregelen om de diversiteit te bevorderen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag met een kleine winst geopend. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de positieve resultaten van techinvesteerder Prosus.
32 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Zuid-Korea heeft maandag megaprojecten aangekondigd voor chips en kunstmatige intelligentie (AI). President Lee Jae-myung heeft toegezegd om de positie van de Zuid-Koreaanse chipindustrie te verankeren met investeringen goed voor honderden miljarden dollars, verspreid over de komende jaren.
42 minuten geledenBREDA (ANP) - De Brabantse ontwikkelaar van nieuwe voedselingrediënten The Protein Brewery heeft 18 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Daarmee komt het totaal opgehaalde kapitaal volgens het bedrijf nu boven de 70 miljoen euro.
45 minuten geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Als er statiegeld op plastic zuivelflessen komt, zouden die verpakkingen niet via supermarkten moeten worden ingezameld, vindt het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). Afgelopen vrijdag werd bekend dat minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66) aan een voorstel werkt om het statiegeldsysteem uit te breiden naar plastic zuivel- en sapflessen. Maar de supermarktbrancheorganisatie maakt zich "grote zorgen" over het innemen van zuivelverpakkingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland werd vorig jaar 2 procent minder stikstof uitgestoten door veehouders dan een jaar eerder. Met bijna 440 miljoen kilo kwam de uitstoot net iets onder het nieuwe stikstofplafond voor 2025 uit, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het plafond werd in 2024 verlaagd na afspraken met de Europese Commissie over de afbouw van de mestproductie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse vrachtwagens hebben vorig jaar minder goederen vervoerd dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. De daling komt vooral doordat het vervoer van bouwgoederen afnam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland haalde in 2025 bijna een kwart van zijn olie- en gasvoorraden opnieuw uit de Verenigde Staten, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vorig jaar was Nederland voor ruim 77 procent afhankelijk van energie uit het buitenland. Bijna een derde daarvan kwam uit de VS. Geen ander land leverde vorig jaar zo veel energie aan Nederland.
3 uur geleden