Prada profiteert van inhaalverkopen designerhandtassen en kleding
MILAAN (ANP/RTR) - Prada verkocht in 2021 flink meer designerhandtassen en kleding. Het Italiaanse luxemodemerk moest net als veel andere ondernemingen door lockdowns deuren van winkels sluiten door de virusuitbraak, waardoor de vraag naar spullen tijdelijk stil lag. Maar toen de winkels weer open konden, stonden mensen in de rij om zichzelf te verwennen met dure aankopen.
De verkopen stegen vorig jaar met 41 procent tot 3,4 miljard euro, staat in een handelsbericht. Daarmee viel de omzet zelfs 8 procent hoger uit ten opzichte van 2019, het jaar dat er nog geen pandemie was. Volgens Prada stegen de inkomsten met name in de tweede helft van 2021. Toen waren veel winkels weer open. Daarbij voerde het bedrijf ook het beleid om geen kortingsacties te houden.
De onderneming brengt later nog meer gedetailleerde jaarcijfers naar buiten. Prada lijkt net als veel andere luxemerken door inhaalverkopen na de lockdownperiodes relatief goed uit de coronacrisis gekomen. Mensen gingen door de pandemie bijvoorbeeld minder op vakantie, waardoor er meer geld overbleef om zaken als Prada-tasjes te kopen. Luxemerken hebben voor zover bekend daarbij weinig last gehad van malaise in de productieketen zoals veel andere sectoren. Dit komt omdat de luxeketen veelal in Europa produceert.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Eurostar heeft opnieuw meer treinreizigers van en naar Nederland vervoerd. Dat meldt de spoorvervoerder in de jaarcijfers over 2025. Het bedrijf kondigt ook nieuwe internationale routes aan, waaronder de verbinding tussen Amsterdam en het Zwitserse Genève.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.
9 uur geleden