Prabowo eist overwinning op na verkiezingen Indonesië
JAKARTA (ANP/RTR/AFP) - De Indonesische minister van Defensie Prabowo Subianto (72) heeft de overwinning opgeëist in de eerste ronde van de Indonesische presidentsverkiezingen. Hij zei in Jakarta tegen zijn aanhangers dat uit alle tellingen blijkt dat hij heeft gewonnen.
"Deze overwinning zou een overwinning moeten zijn voor alle Indonesiërs", zei Prabowo. Die ligt volgens onofficiële uitslagen op koers om de volgende president van Indonesië te worden. De officiële uitslag wordt pas volgende maand verwacht.
De winnaar van de verkiezingen mag de populaire president Joko Widodo opvolgen. Die kon zich niet herkiesbaar stellen door de limiet op het aantal ambtstermijnen. Wel is zijn zoon Gibran Rakabuming Raka (36) de vicepresidentskandidaat van Prabowo.
Voortzetten beleid
Prabowo, voorheen een politieke rivaal van Widodo, heeft aangegeven dat hij het beleid van de president wil voortzetten. Dat de zoon van Widodo zijn running mate is, wordt ook gezien als een factor in zijn populariteit.
De minister is niet onomstreden. Het leger ontsloeg hem in 1998 na beschuldigingen van mensenrechtenschendingen. Prabowo ontkende iets te hebben misdaan en is ook nooit voor de rechter gekomen. Wel weigerden de VS hem jarenlang een visum.
Honderdduizenden stembureaus
In Indonesië mochten zo'n 205 miljoen kiezers een stem uitbrengen. Er kon op honderdduizenden plaatsen worden gestemd in het enorme land. Als geen van de kandidaten voldoende steun krijgt, moet later dit jaar een nieuwe verkiezingsronde worden gehouden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
3 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
8 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
10 uur geleden