Prabowo eist overwinning op na verkiezingen Indonesië
JAKARTA (ANP/RTR/AFP) - De Indonesische minister van Defensie Prabowo Subianto (72) heeft de overwinning opgeëist in de eerste ronde van de Indonesische presidentsverkiezingen. Hij zei in Jakarta tegen zijn aanhangers dat uit alle tellingen blijkt dat hij heeft gewonnen.
"Deze overwinning zou een overwinning moeten zijn voor alle Indonesiërs", zei Prabowo. Die ligt volgens onofficiële uitslagen op koers om de volgende president van Indonesië te worden. De officiële uitslag wordt pas volgende maand verwacht.
De winnaar van de verkiezingen mag de populaire president Joko Widodo opvolgen. Die kon zich niet herkiesbaar stellen door de limiet op het aantal ambtstermijnen. Wel is zijn zoon Gibran Rakabuming Raka (36) de vicepresidentskandidaat van Prabowo.
Voortzetten beleid
Prabowo, voorheen een politieke rivaal van Widodo, heeft aangegeven dat hij het beleid van de president wil voortzetten. Dat de zoon van Widodo zijn running mate is, wordt ook gezien als een factor in zijn populariteit.
De minister is niet onomstreden. Het leger ontsloeg hem in 1998 na beschuldigingen van mensenrechtenschendingen. Prabowo ontkende iets te hebben misdaan en is ook nooit voor de rechter gekomen. Wel weigerden de VS hem jarenlang een visum.
Honderdduizenden stembureaus
In Indonesië mochten zo'n 205 miljoen kiezers een stem uitbrengen. Er kon op honderdduizenden plaatsen worden gestemd in het enorme land. Als geen van de kandidaten voldoende steun krijgt, moet later dit jaar een nieuwe verkiezingsronde worden gehouden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
43 minuten geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.
4 uur geleden