Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prabowo eist overwinning op na verkiezingen Indonesië

Prabowo eist overwinning op na verkiezingen Indonesië

JAKARTA (ANP/RTR/AFP) - De Indonesische minister van Defensie Prabowo Subianto (72) heeft de overwinning opgeëist in de eerste ronde van de Indonesische presidentsverkiezingen. Hij zei in Jakarta tegen zijn aanhangers dat uit alle tellingen blijkt dat hij heeft gewonnen.

"Deze overwinning zou een overwinning moeten zijn voor alle Indonesiërs", zei Prabowo. Die ligt volgens onofficiële uitslagen op koers om de volgende president van Indonesië te worden. De officiële uitslag wordt pas volgende maand verwacht.

De winnaar van de verkiezingen mag de populaire president Joko Widodo opvolgen. Die kon zich niet herkiesbaar stellen door de limiet op het aantal ambtstermijnen. Wel is zijn zoon Gibran Rakabuming Raka (36) de vicepresidentskandidaat van Prabowo.

Voortzetten beleid

Prabowo, voorheen een politieke rivaal van Widodo, heeft aangegeven dat hij het beleid van de president wil voortzetten. Dat de zoon van Widodo zijn running mate is, wordt ook gezien als een factor in zijn populariteit.

De minister is niet onomstreden. Het leger ontsloeg hem in 1998 na beschuldigingen van mensenrechtenschendingen. Prabowo ontkende iets te hebben misdaan en is ook nooit voor de rechter gekomen. Wel weigerden de VS hem jarenlang een visum.

Honderdduizenden stembureaus

In Indonesië mochten zo'n 205 miljoen kiezers een stem uitbrengen. Er kon op honderdduizenden plaatsen worden gestemd in het enorme land. Als geen van de kandidaten voldoende steun krijgt, moet later dit jaar een nieuwe verkiezingsronde worden gehouden.

Meer uit Buitenland

NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

17 minuten geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

1 uur geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

1 uur geleden
Brussel noemt Israëlisch besluit Westoever 'nieuwe escalatie'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.

1 uur geleden
Iraanse elitemacht houdt militaire oefening in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.

1 uur geleden
Tientallen Duitse carnavalsvierders getroffen door pepperspray

KOBLENZ (ANP/DPA) - In een Duits dorp zijn tijdens carnavalsfeesten tientallen mensen getroffen door pepperspray, meldt de politie. 59 mensen moesten worden behandeld door de hulpdiensten; negen van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.

2 uur geleden
Orbán en Rubio prijzen 'gouden tijdperk' in relatie Hongarije-VS

BOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.

2 uur geleden