PR-man prins Andrew weg om BBC-interview
LONDEN (ANP) - De media-adviseur van de Britse prins Andrew, Jason Stein, is onlangs opgestapt nadat de prins ja had gezegd tegen een interview met de BBC. Dat melden Britse media. De spindoctor was bang dat een interview averechts zou werken.
In het vraaggesprek met BBC Newsnight, dat zaterdagavond werd uitgezonden, beantwoordt Andrew (59) vragen over zijn vriendschap met de veroordeelde pedoseksueel Jeffrey Epstein, en over de beschuldigingen van de Amerikaanse Virginia Roberts Giuffre dat ze als tiener tot drie keer toe gedwongen werd tot seks met de prins.
Andrew zegt dat hij zich haar niet herinnert en dat hij in elk geval voor één van de keren een alibi heeft, namelijk dat hij met een van zijn dochters in een pizzatent zat.
Meer uit Buitenland
BRAUNAU AM INN (ANP/DPA) - Het geboortehuis van Adolf Hitler in de Oostenrijkse plaats Braunau am Inn gaat woensdag open als politiebureau. Dat hebben de autoriteiten gedaan om een eind te maken aan de komst van neo-nazi's naar het huis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft een akkoord met Saudi-Arabië goedgekeurd dat het land een civiel nucleair programma biedt. Het bevat geen clausule die de verrijking van uranium verbiedt. Dat meldden The Wall Street Journal en Reuters, elk op basis van ingewijden, dinsdagavond.
1 uur geledenGEORGETOWN (ANP/AFP) - Zeker 53 mensen zijn om het leven gekomen toen afgelopen weekend een veerboot kapseisde voor de kust van Guyana, aldus premier Mark Phillips op dinsdag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.
4 uur geledenCOTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.
10 uur geleden