Powell waarschuwt voor onzeker pad Amerikaanse economie uit dal
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het is nog altijd hoogst onzeker hoe de Amerikaanse economie zich zal herstellen van de coronacrisis. Die boodschap had Jerome Powell, president van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve, in een hoorzitting door leden van het Amerikaanse Congres.
Verschillende macro-economische gegevens wijzen op enig herstel. Het opvallendst was de onverwachte daling van de werkloosheid in mei ten opzichte van april, hoewel de werkloosheid met 13,3 procent nog altijd op een hoog niveau ligt.
Powell erkende tegenover de Amerikaanse Senaat dat dergelijke indicatoren op herstel kunnen wijzen. "Maar de productie en werkgelegenheid liggen nog altijd ver onder het niveau van voor de pandemie", voegde hij daaraan toe. Daarnaast is het volgens hem nog hoogst onzeker hoe lang het duurt voordat de Amerikaanse economie de klap van de corona-uitbraak te boven is. "Voordat mensen erop vertrouwen dat de ziekte onder controle is, is een volledig herstel onwaarschijnlijk."
Economische ongelijkheid
Powell onderstreepte zijn eerdere boodschap dat de rente op het huidige lage niveau blijft zolang de weg naar economisch herstel niet duidelijk is ingezet. De Fed staat bovendien klaar om de crisis met alle andere mogelijke middelen te bestrijden.
Senatoren vroegen Powell in het licht van antiracismeprotesten herhaaldelijk naar de economische ongelijkheid in de Verenigde Staten, waardoor werkloosheidscijfers onder zwarte Amerikanen hoger liggen. De centralebankpresident erkende dat de minderheden en Amerikanen met lage inkomens het hardst worden getroffen door de coronacrisis, terwijl zij het minste in staat zijn die klap op te vangen. De crisis dreigt volgens hem de al bestaande ongelijkheid te vergroten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
10 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
11 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
16 uur geleden