Powell: meer onduidelijkheid inflatie en economie door Omikron
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de Omikron-variant zorgt voor meer risico op inflatie en mogelijk een rem op de Amerikaanse economie. Ook de werkgelegenheid staat daardoor weer onder druk, stelt voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve in een verklaring. Het hoofd van de Amerikaanse koepel van centrale banken getuigt dinsdag in de Senaat.
Volgens Powell kan door de Omikron-variant het aantal besmettingen weer stijgen, waardoor bedrijven getroffen kunnen worden. Ook zijn mogelijk extra maatregelen vanuit de overheid nodig wat de bedrijvigheid van ondernemingen kan treffen. Bovendien kunnen problemen met de levering van producten worden verergerd als het coronavirus weer oplaait.
Dat laatste kan weer zorgen voor hogere kosten en duurdere producten. Op die manier is er ook een groter risico op meer en langer aanhoudende inflatie.
Tenslotte kan een nieuwe coronagolf ook gevolgen hebben voor de mate waarin mensen fysiek aanwezig willen zijn op de werkplek. Nu hebben sommige sectoren in de Verengde Staten als de horeca en winkels al moeite om aan personeel te komen.
In zijn getuigenis heeft Powell het niet over beleidsstappen van de Fed. Die is juist deze maand begonnen met het afbouwen van de coronasteun.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
25 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.
3 uur geleden