Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Powell: meer onduidelijkheid inflatie en economie door Omikron

Powell: meer onduidelijkheid inflatie en economie door Omikron

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de Omikron-variant zorgt voor meer risico op inflatie en mogelijk een rem op de Amerikaanse economie. Ook de werkgelegenheid staat daardoor weer onder druk, stelt voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve in een verklaring. Het hoofd van de Amerikaanse koepel van centrale banken getuigt dinsdag in de Senaat.

Volgens Powell kan door de Omikron-variant het aantal besmettingen weer stijgen, waardoor bedrijven getroffen kunnen worden. Ook zijn mogelijk extra maatregelen vanuit de overheid nodig wat de bedrijvigheid van ondernemingen kan treffen. Bovendien kunnen problemen met de levering van producten worden verergerd als het coronavirus weer oplaait.

Dat laatste kan weer zorgen voor hogere kosten en duurdere producten. Op die manier is er ook een groter risico op meer en langer aanhoudende inflatie.

Tenslotte kan een nieuwe coronagolf ook gevolgen hebben voor de mate waarin mensen fysiek aanwezig willen zijn op de werkplek. Nu hebben sommige sectoren in de Verengde Staten als de horeca en winkels al moeite om aan personeel te komen.

In zijn getuigenis heeft Powell het niet over beleidsstappen van de Fed. Die is juist deze maand begonnen met het afbouwen van de coronasteun.

Meer uit Financieel

UWV: banengroei valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.

2 uur geleden
Na Anthropic dient ook OpenAI aanvraag in voor beursnotering VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.

3 uur geleden
Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

6 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

7 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

9 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

10 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

10 uur geleden