Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Powell laat rentevrees terugkeren op beurzen New York

Powell laat rentevrees terugkeren op beurzen New York

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York hebben verschrikt gereageerd op een nieuwe speech van Jerome Powell, voorzitter van de Federal Reserve. Die Amerikaanse koepel van centrale banken "zal niet twijfelen" de rentes verder te verhogen als dat nodig blijkt te zijn, zei hij in een toespraak op het hoofdkwartier van het Internationaal Monetair Fonds. De financiële markten zagen de kans op nog een renteverhoging om de inflatie te beteugelen daarmee groter worden.

De bekendste graadmeters voor de New Yorkse aandelenbeurzen eindigden lager na de speech, die kort verstoord werd door klimaatactivisten. De Dow-Jonesindex zakte 0,7 procent tot 33.891,94 punten en de bredere S&P 500 verloor 0,8 procent tot 4347,35 punten. Techbeurs Nasdaq, die vaak het sterkst beweegt op rentenieuws, verloor 0,9 procent tot 13.521,45 punten. Obligaties werden ook minder waard, waardoor het rendement op die schuldpapieren sterk opliep.

Beleggers hadden ook veel aandacht voor kwartaalresultaten van grote bedrijven. Disney was een opvallende stijger en eindigde bijna 7 procent hoger. Het entertainmentconcern meldde weer meer abonnees voor zijn streamingplatform Disney+ te hebben binnengehaald, na eerdere periodes van afnemende abonneeaantallen. Daarnaast viel de winst hoger uit dan analisten hadden verwacht.

Taxidienst Lyft

Warner Bros. Discovery steeg 2,6 procent, na het verlies van bijna een vijfde van zijn beurswaarde een dag eerder. Het sentiment rond filmstudio's verbeterde onder andere door het einde aan de langdurige staking van acteurs in Hollywood. Branchegenoot Paramount won ook 2,6 procent.

Lyft zakte 6 procent. De taxidienst wist het verlies in het afgelopen kwartaal flink terug te dringen en zag de omzet stijgen. Beleggers hadden echter op meer gehoopt na de goed ontvangen resultaten van de grotere concurrent Uber (plus 1 procent) eerder deze week. Chipontwikkelaar Arm Holdings verloor ruim 5 procent na een voor beleggers tegenvallende kwartaalupdate.

Dollar- en oliekoers

De euro daalde zo'n 0,4 procent ten opzichte van de dollar tot 1,0668 dollar. De olieprijzen stegen licht. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent meer waard op 75,53 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent tot 79,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

53 minuten geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

1 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

9 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

10 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

12 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

13 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

14 uur geleden