Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Powell laat rentevrees terugkeren op beurzen New York

Powell laat rentevrees terugkeren op beurzen New York

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York hebben verschrikt gereageerd op een nieuwe speech van Jerome Powell, voorzitter van de Federal Reserve. Die Amerikaanse koepel van centrale banken "zal niet twijfelen" de rentes verder te verhogen als dat nodig blijkt te zijn, zei hij in een toespraak op het hoofdkwartier van het Internationaal Monetair Fonds. De financiële markten zagen de kans op nog een renteverhoging om de inflatie te beteugelen daarmee groter worden.

De bekendste graadmeters voor de New Yorkse aandelenbeurzen eindigden lager na de speech, die kort verstoord werd door klimaatactivisten. De Dow-Jonesindex zakte 0,7 procent tot 33.891,94 punten en de bredere S&P 500 verloor 0,8 procent tot 4347,35 punten. Techbeurs Nasdaq, die vaak het sterkst beweegt op rentenieuws, verloor 0,9 procent tot 13.521,45 punten. Obligaties werden ook minder waard, waardoor het rendement op die schuldpapieren sterk opliep.

Beleggers hadden ook veel aandacht voor kwartaalresultaten van grote bedrijven. Disney was een opvallende stijger en eindigde bijna 7 procent hoger. Het entertainmentconcern meldde weer meer abonnees voor zijn streamingplatform Disney+ te hebben binnengehaald, na eerdere periodes van afnemende abonneeaantallen. Daarnaast viel de winst hoger uit dan analisten hadden verwacht.

Taxidienst Lyft

Warner Bros. Discovery steeg 2,6 procent, na het verlies van bijna een vijfde van zijn beurswaarde een dag eerder. Het sentiment rond filmstudio's verbeterde onder andere door het einde aan de langdurige staking van acteurs in Hollywood. Branchegenoot Paramount won ook 2,6 procent.

Lyft zakte 6 procent. De taxidienst wist het verlies in het afgelopen kwartaal flink terug te dringen en zag de omzet stijgen. Beleggers hadden echter op meer gehoopt na de goed ontvangen resultaten van de grotere concurrent Uber (plus 1 procent) eerder deze week. Chipontwikkelaar Arm Holdings verloor ruim 5 procent na een voor beleggers tegenvallende kwartaalupdate.

Dollar- en oliekoers

De euro daalde zo'n 0,4 procent ten opzichte van de dollar tot 1,0668 dollar. De olieprijzen stegen licht. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent meer waard op 75,53 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent tot 79,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

15 minuten geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

1 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

10 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

11 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

12 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

14 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

14 uur geleden