Powell laat rentevrees terugkeren op beurzen New York
NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York hebben verschrikt gereageerd op een nieuwe speech van Jerome Powell, voorzitter van de Federal Reserve. Die Amerikaanse koepel van centrale banken "zal niet twijfelen" de rentes verder te verhogen als dat nodig blijkt te zijn, zei hij in een toespraak op het hoofdkwartier van het Internationaal Monetair Fonds. De financiële markten zagen de kans op nog een renteverhoging om de inflatie te beteugelen daarmee groter worden.
De bekendste graadmeters voor de New Yorkse aandelenbeurzen eindigden lager na de speech, die kort verstoord werd door klimaatactivisten. De Dow-Jonesindex zakte 0,7 procent tot 33.891,94 punten en de bredere S&P 500 verloor 0,8 procent tot 4347,35 punten. Techbeurs Nasdaq, die vaak het sterkst beweegt op rentenieuws, verloor 0,9 procent tot 13.521,45 punten. Obligaties werden ook minder waard, waardoor het rendement op die schuldpapieren sterk opliep.
Beleggers hadden ook veel aandacht voor kwartaalresultaten van grote bedrijven. Disney was een opvallende stijger en eindigde bijna 7 procent hoger. Het entertainmentconcern meldde weer meer abonnees voor zijn streamingplatform Disney+ te hebben binnengehaald, na eerdere periodes van afnemende abonneeaantallen. Daarnaast viel de winst hoger uit dan analisten hadden verwacht.
Taxidienst Lyft
Warner Bros. Discovery steeg 2,6 procent, na het verlies van bijna een vijfde van zijn beurswaarde een dag eerder. Het sentiment rond filmstudio's verbeterde onder andere door het einde aan de langdurige staking van acteurs in Hollywood. Branchegenoot Paramount won ook 2,6 procent.
Lyft zakte 6 procent. De taxidienst wist het verlies in het afgelopen kwartaal flink terug te dringen en zag de omzet stijgen. Beleggers hadden echter op meer gehoopt na de goed ontvangen resultaten van de grotere concurrent Uber (plus 1 procent) eerder deze week. Chipontwikkelaar Arm Holdings verloor ruim 5 procent na een voor beleggers tegenvallende kwartaalupdate.
Dollar- en oliekoers
De euro daalde zo'n 0,4 procent ten opzichte van de dollar tot 1,0668 dollar. De olieprijzen stegen licht. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent meer waard op 75,53 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent tot 79,84 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
4 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
6 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
7 uur geleden