Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Powell laat rentevrees terugkeren op beurzen New York

Powell laat rentevrees terugkeren op beurzen New York

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York hebben verschrikt gereageerd op een nieuwe speech van Jerome Powell, voorzitter van de Federal Reserve. Die Amerikaanse koepel van centrale banken "zal niet twijfelen" de rentes verder te verhogen als dat nodig blijkt te zijn, zei hij in een toespraak op het hoofdkwartier van het Internationaal Monetair Fonds. De financiële markten zagen de kans op nog een renteverhoging om de inflatie te beteugelen daarmee groter worden.

De bekendste graadmeters voor de New Yorkse aandelenbeurzen eindigden lager na de speech, die kort verstoord werd door klimaatactivisten. De Dow-Jonesindex zakte 0,7 procent tot 33.891,94 punten en de bredere S&P 500 verloor 0,8 procent tot 4347,35 punten. Techbeurs Nasdaq, die vaak het sterkst beweegt op rentenieuws, verloor 0,9 procent tot 13.521,45 punten. Obligaties werden ook minder waard, waardoor het rendement op die schuldpapieren sterk opliep.

Beleggers hadden ook veel aandacht voor kwartaalresultaten van grote bedrijven. Disney was een opvallende stijger en eindigde bijna 7 procent hoger. Het entertainmentconcern meldde weer meer abonnees voor zijn streamingplatform Disney+ te hebben binnengehaald, na eerdere periodes van afnemende abonneeaantallen. Daarnaast viel de winst hoger uit dan analisten hadden verwacht.

Taxidienst Lyft

Warner Bros. Discovery steeg 2,6 procent, na het verlies van bijna een vijfde van zijn beurswaarde een dag eerder. Het sentiment rond filmstudio's verbeterde onder andere door het einde aan de langdurige staking van acteurs in Hollywood. Branchegenoot Paramount won ook 2,6 procent.

Lyft zakte 6 procent. De taxidienst wist het verlies in het afgelopen kwartaal flink terug te dringen en zag de omzet stijgen. Beleggers hadden echter op meer gehoopt na de goed ontvangen resultaten van de grotere concurrent Uber (plus 1 procent) eerder deze week. Chipontwikkelaar Arm Holdings verloor ruim 5 procent na een voor beleggers tegenvallende kwartaalupdate.

Dollar- en oliekoers

De euro daalde zo'n 0,4 procent ten opzichte van de dollar tot 1,0668 dollar. De olieprijzen stegen licht. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent meer waard op 75,53 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent tot 79,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

1 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

2 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

3 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

4 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

5 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

6 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

7 uur geleden