
Powell: herstel VS in gevaar zonder extra overheidssteun
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het herstel van de Amerikaanse economie na de klap van de coronapandemie komt in gevaar, als er niet snel aanvullende hulp vanuit de overheid komt. Daarvoor waarschuwde de voorzitter van de Amerikaanse koepel van centrale banken, Jerome Powell. Volgens hem moet het devies zijn om liever te veel dan te weinig middelen voor economische steun beschikbaar te stellen.
"Te weinig steun leidt tot zwak herstel, wat voor onnodige moeilijkheden zorgt bij huishoudens en bedrijven", zei Powell in een speech voor de National Association for Business Economics, een internationale organisatie voor toegepaste economie. "Daarentegen lijken de risico's van te veel steun, voorlopig, veel kleiner. Zelfs als de steunmaatregelen uiteindelijk ruimer blijken dan nodig was, is het alsnog geen verspilde moeite."
De preses van de Federal Reserve lijkt daarmee meer op de hand van de Democraten dan de Republikeinen in het Amerikaanse Congres. De twee partijen kunnen het al maanden niet eens worden over een nieuw steunpakket, dat als aanvulling moet dienen op de grofweg 3 biljoen dollar aan fiscale steun die al is goedgekeurd. Republikeinen zien niets in een Democratisch voorstel voor 2,2 biljoen dollar aan steun, onder andere omdat ze het pakket te groot vinden. Veel steunmaatregelen voor bijvoorbeeld werkloos geraakte Amerikanen liepen af in augustus.
In zijn toespraak verwees Powell niet expliciet naar de standpunten van Democraten en Republikeinen. Wel wees hij erop dat het herstel uit de coronacrisis sterker zal zijn als economische stimuleringsmaatregelen van de overheid gelijke tred houden met die van centrale banken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdag een verzoek afgewezen van twee familiebedrijven die veel van Donald Trumps importheffingen ongeldig willen laten verklaren. De bedrijven wilden de heffingen versneld aanvechten. Het Hooggerechtshof heeft bepaald dat de Amerikaanse regering de gebruikelijke dertig dagen de tijd krijgt om met een reactie te komen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers bleven terughoudend en hielden de ontwikkelingen in de oorlog tussen Israël en Iran in de gaten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is van plan om nieuwe regels tegen greenwashing te schrappen. Dit meldt de Europese Commissie nadat conservatieve politici kritiek hadden geuit op de regels. Die zouden volgens hen te belastend zijn voor bedrijven.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Uitzendverboden voor een bepaalde sector zoals het verbod op uitzendkrachten in de vleessector dat demissionair minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) voorbereidt, zijn "disproportioneel". Dit vindt adjunct-directeur van uitzendbrancheorganisatie NBBU Cor de Koeijer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fiscus loopt richting een miljard euro aan belastinginkomsten mis, na een uitspraak van de Hoge Raad eerder dit jaar. De raad oordeelde eind maart dat Aegon het verlies bij de liquidatie van dochtervennootschappen wel degelijk mocht wegstrepen tegen de in Nederland belastbare winst. Alleen Aegon al hoefde daardoor 50 miljoen euro minder winstbelasting te betalen, maar in totaal kost de uitspraak de staatskas eenmalig 840 miljoen euro. Jaarlijks loopt de Belastingdienst bovendien 65 miljoen euro mis.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Han Noten wordt toch geen lid van de raad van toezicht van FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam wees de oud-PvdA-senator aan als een van de twee leden die moeten adviseren over een verbetering van de organisatie, die kampt met interne onrust. Maar Noten was zelf een van de 480 leden van FNV die hadden verzocht om zo'n ingreep, wat de ondernemingskamer naar eigen zeggen "ten onrechte" niet had opgemerkt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi stonden vrijdag bij de verliezers in de AEX-index. Een Amerikaanse functionaris heeft topfabrikanten van halfgeleiders laten weten dat hij de ontheffingen wil intrekken waarmee zij toegang hebben tot Amerikaanse technologie in China, meldden bronnen aan The Wall Street Journal. Door de maatregel kunnen de handelsspanningen tussen de twee landen oplopen.
7 uur geleden