Powell: Fed kan dit jaar beginnen met afbouw opkoopprogramma
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, kan later dit jaar gaan beginnen met het afbouwen van zijn grote opkoopprogramma dat wegens de coronacrisis werd opgetuigd. Maar er zal geen haast zijn bij het verhogen van de rente, zei Fed-voorzitter Jerome Powell. Hij hield een toespraak op de virtuele vergadering van centrale bankiers in Jackson Hole in de Amerikaanse staat Wyoming.
De Fed koopt nu maandelijks voor 120 miljard dollar, omgerekend 102 miljard euro, aan obligaties om zo de economie te stimuleren en de impact van de coronacrisis tegen te gaan. Maar nu de economie sterk herstelt neemt de roep om deze steunmaatregelen af te gaan bouwen toe. Verschillende kopstukken van de Fed zeiden donderdag al dat het tijd wordt om hier geleidelijk een einde aan te gaan maken.
"Bij de beleidsvergadering van de Fed in juli was ik net als de meeste andere deelnemers van mening dat als de economie zich ongeveer blijft ontwikkelen zoals verwacht, het gepast zou zijn om dit jaar te gaan beginnen met het afbouwen van het opkoopprogramma", aldus Powell.
Geen volledig herstel
Hij zegt dat de economie van de Verenigde Staten aanzienlijke vooruitgang heeft geboekt sinds de uitbraak van de coronapandemie, maar dat op de arbeidsmarkt nog veel meer verbetering moet optreden. Daar is volgens Powell nog lang geen volledig herstel van de crisis. Bovendien zorgt de Delta-variant van het coronavirus voor risico's op de kortere termijn, aldus de centralebankpresident. "We zullen zorgvuldig de inkomende data en de risico's beoordelen."
Analisten hadden al verwacht dat Powell niet heel erg concreet zou worden over de timing van het verkrappen van het monetaire beleid. Hij zou niet vooruit willen lopen op het eerstvolgende rentebesluit van de Fed in september. De vergadering van Jackson Hole wordt jaarlijks gehouden en werd vanwege corona dit jaar opnieuw virtueel georganiseerd.
Op de beurzen in New York vielen de woorden van Powell goed bij beleggers, want de graadmeters gingen verder omhoog. Ook in Europa waren plussen op de aandelenmarkten te zien.
Meer uit Financieel
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
22 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.
23 uur geleden