Pouw-Verweij en Eppink hoog op kandidatenlijst JA21
DEN HAAG (ANP) - Senator Nicki Pouw-Verweij en europarlementariër Derk Jan Eppink zijn de nummers twee en drie op de kandidatenlijst van JA21, de partij die Joost Eerdmans en Annabel Nanninga onlangs oprichtten. Eerder werd al bekend dat Eerdmans lijsttrekker is bij de Tweede Kamerverkiezingen op 17 maart.
Pouw-Verweij en Eppink vertrokken recent allebei bij Forum voor Democratie, met behoud van hun zetels in respectievelijk de Eerste Kamer en het Europees Parlement. Ook Nanninga zat eerst voor FVD in de senaat, terwijl Eerdmans een van de topkandidaten van die partij voor de Tweede Kamer zou zijn.
Het ging bij FVD evenwel helemaal mis toen in november opnieuw berichten opdoken over uitingen van antisemitisme en nazisympathieën onder leden van de jongerenbeweging. Veel kopstukken vonden dat politiek leider Thierry Baudet daar veel te slap tegen optrad, en keerden de partij na een felle ruzie de rug toe.
Overstap
Inmiddels is een groot deel van de oorspronkelijke senaatsfractie van FVD overgestapt naar JA21. Naast de senatoren Pouw-Verweij en Nanninga heeft ook hun collega Loek van Wely een plek op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer gekregen. Hij staat op de weinig kansrijke 25e stek.
Jan Cees Vogelaar, die eerder eveneens hoog op de FVD-lijst stond, is bij JA21 op plek zeven gezet. Een andere opvallende naam op plek elf is die van Willem Rutjens, voorzitter van de afgesplitste FVD-fractie in de Provinciale Staten van Noord-Brabant. FVD maakt daar deel uit van het provinciebestuur.
Kamerzetels
In de onderste regionen van de lijst staat Ronald Sørensen, voormalig gemeenteraadslid voor Leefbaar Rotterdam en oud-senator namens de PVV. Tot de lijstduwers behoort ook Rob Roos, die net als Eppink lid is van het Europees Parlement.
Volgens de laatste peiling van Maurice de Hond mag de nieuwe partij hopen op twee Kamerzetels bij de verkiezingen.
Meer uit Binnenland
SCHINVELD (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Schinveld is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.
17 uur geleden