Poutsma en Velzeboer moeten zege op 1000 meter aan Desmet laten
GDANSK (ANP) - Selma Poutsma en Xandra Velzeboer zijn er bij de Europese kampioenschappen shorttrack niet in geslaagd de 1000 meter te winnen. De twee Oranje-vrouwen moesten de Belgische Hanne Desmet voor zich dulden. Poutsma verzekerde zich van het zilver en Velzeboer pakte brons.
Een dag eerder eindigde Poutsma op de 500 meter ook als tweede. Velzeboer won die afstand.
Desmet won bij de vorige EK ook al goud op de 1000 meter. In Gdansk nam ze vanaf het begin van de race de leiding en die stond ze niet meer af. Desmet won op de 500 meter brons en op de 1500 meter ging ze onderuit.
Bij de mannen werd Teun Boer in de halve finales van de 1000 meter gediskwalificeerd. De zege ging naar Pietro Sighel. De Italiaan beleefde daarmee een uitstekend weekeinde. Eerder won hij ook al de 500 en 1500 meter.
Titelverdediger Stijn Desmet moest dit keer op de kilometer genoegen nemen met brons. Het zilver was voor de Brit Niall Treacy.
Meer uit Sport
ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
5 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
19 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
23 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
1 dag geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
1 dag geleden