Poutsma en Velzeboer moeten zege op 1000 meter aan Desmet laten
GDANSK (ANP) - Selma Poutsma en Xandra Velzeboer zijn er bij de Europese kampioenschappen shorttrack niet in geslaagd de 1000 meter te winnen. De twee Oranje-vrouwen moesten de Belgische Hanne Desmet voor zich dulden. Poutsma verzekerde zich van het zilver en Velzeboer pakte brons.
Een dag eerder eindigde Poutsma op de 500 meter ook als tweede. Velzeboer won die afstand.
Desmet won bij de vorige EK ook al goud op de 1000 meter. In Gdansk nam ze vanaf het begin van de race de leiding en die stond ze niet meer af. Desmet won op de 500 meter brons en op de 1500 meter ging ze onderuit.
Bij de mannen werd Teun Boer in de halve finales van de 1000 meter gediskwalificeerd. De zege ging naar Pietro Sighel. De Italiaan beleefde daarmee een uitstekend weekeinde. Eerder won hij ook al de 500 en 1500 meter.
Titelverdediger Stijn Desmet moest dit keer op de kilometer genoegen nemen met brons. Het zilver was voor de Brit Niall Treacy.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
11 minuten geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
1 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
11 uur geleden