Postzegel volgend jaar niet duurder
DEN HAAG (ANP) - De prijs van een postzegel voor brieven binnen Nederland gaat volgend jaar niet omhoog en blijft 0,96 euro. Alle basistarieven voor het versturen van brieven binnen Nederland en vanuit Nederland naar het buitenland, veranderen in 2022 niet. Dat is volgens PostNL "het gevolg van de positieve bijdrage van zowel de Sandd-postvolumes als van de incidentele volumestijging van de consumentenpost in 2020 als gevolg van de coronapandemie".
Dat de basistarieven volgend jaar niet veranderen, past volgens het bedrijf goed bij de onlangs gewijzigde Postregeling, die een gematigde tariefontwikkeling in de jaren daarop mogelijk maakt.
Een normaal pakket verzenden binnen Nederland kost ook volgend jaar 7,25 euro. Voor het versturen van pakketten naar landen buiten Europa wordt de tijdelijke corona-toeslag gehandhaafd. Maar die wordt per 15 november 2021 wel naar beneden bijgesteld, omdat de transportcapaciteit schaars blijft ook al neemt het vliegverkeer langzaam maar zeker weer toe.
Verder kondigde PostNL een nieuw postzegelvel aan met postzegels die zijn ontworpen door een computeralgoritme, op basis van een collectie met 1500 postzegels uit de periode 1852-1920. PostNL heeft naar eigen zeggen wereldwijd de primeur met de ontwikkeling van postzegels op basis van kunstmatige intelligentie. Het postzegelvel Digi Art telt 5 verschillende postzegels, voor post tot en met 20 gram met een bestemming binnen Nederland. De postzegels zijn vanaf 28 oktober beschikbaar.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.
41 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.
1 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering koopt de komende tien jaar minstens 850 gevechtsvliegtuigen van het type F-35 van Lockheed Martin. Dat staat in een principeovereenkomst tussen het ministerie van Defensie en de Amerikaanse fabrikant van militair materieel. Het zou de grootste bestelling zijn in de geschiedenis van het gevechtsvliegtuig, ook wel bekend als de Joint Strike Fighter (JSF). Op dit moment hebben de Verenigde Staten en bondgenoten als Nederland in totaal ongeveer 1375 exemplaren van de F-35 in gebruik.
4 uur geleden