Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL ziet Nederlanders vaker in Azië shoppen door inflatie

PostNL ziet Nederlanders vaker in Azië shoppen door inflatie

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders kiezen steeds vaker voor producten van Aziatische webshops. Die zijn vaak goedkoper en in tijden van hoge inflatie blijken consumenten daar de voorkeur aan te geven, ziet PostNL. Het bezorgbedrijf heeft hier last van, omdat het afleveren van zulke pakketten minder oplevert dan die van eigen bodem.

Verder ziet PostNL ook dat consumenten steeds vaker kiezen voor grote onlineplatforms, zoals webwinkel bol. "Onze grote klanten groeien harder, wat leidt tot een lagere gemiddelde opbrengst dan bij mkb-webshops", licht financieel topman Pim Berendsen tegen het ANP toe. Onder meer door deze ontwikkelingen kende PostNL een tegenvallend derde kwartaal, waarin het in Nederland minder post en pakketten bezorgde. Internationaal gezien groeide het aantal pakketbezorgingen wel.

Verder zag PostNL in de periode van juli tot en met september dat consumenten bepaalde aankopen uitstellen in aanloop naar het aanstaande feestdagenseizoen en koopjesfestijn Black Friday, op 24 november. "We staan in de startblokken om dat aan te kunnen." De laatste maanden van het jaar zijn traditioneel gezien de beste voor PostNL.

Feestdagendrukte

De Tweede Kamerverkiezingen van 22 november zorgen voor een extra meevaller voor PostNL in het laatste kwartaal. Het bedrijf levert miljoenen stempassen en kandidatenlijsten in de verschillende gemeenten, wat volgens een woordvoerster zorgt voor "een licht positieve bijdrage aan het resultaat voor het vierde kwartaal".

Normaal gesproken levert het bezorgen van stempassen wat meer op, maar de verkiezingen vallen nu in een relatief dure tijd voor PostNL. Er is onder meer extra personeel aangetrokken om de feestdagendrukte aan te kunnen. Ook worden er meer busjes ingezet en zijn er extra locaties in gebruik.

Meer uit Financieel

Amerikaanse aandelenrally door hoop op spoedig einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.

6 uur geleden
Brussel roept lidstaten op om te besparen op olieconsumptie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.

8 uur geleden
Autoconcern Stellantis roept wereldwijd 700.000 auto's terug

HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.

9 uur geleden
Unilever onderuit op lager Damrak na fusiedeal voedingstak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

10 uur geleden
Unilever zegt nog niets over banen na verkoop voedingsmiddelentak

ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.

11 uur geleden
Havenmedewerkers dreigen met staking vanwege kabinetsplannen

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

13 uur geleden
Wall Street stijgt door hoop op einde oorlog, olie wel duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.

13 uur geleden