Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL ziet meer economische onzekerheid door heffingen Trump

PostNL ziet meer economische onzekerheid door heffingen Trump

DEN HAAG (ANP) - PostNL ziet meer macro-economische onzekerheid en onrust door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Maar volgens de pakket- en postbezorger is het nu nog te vroeg voor een duidelijk beeld over de mogelijke gevolgen van het handelsbeleid van Trump voor de e-commercemarkt, zoals andere routes van Aziatische volumes of afzwakkende economische groei.

Dat stelt PostNL bij de publicatie van de cijfers over het eerste kwartaal. Het bedrijf houdt dan ook vast aan zijn verwachtingen voor dit jaar waarbij wordt gerekend op een genormaliseerde brutowinst die in lijn ligt met het resultaat van 2024. De onderneming geeft aan flexibel te zijn en plannen aan te passen als dat nodig is. In september houdt PostNL een beleggersdag waarop meer inzicht wordt gegeven in aanpassingen van de strategie en de financiële verwachtingen voor de middellange termijn.

Volgens PostNL kwam de omzet in de eerste drie maanden van dit jaar uit op 782 miljoen euro, tegen 765 miljoen euro een jaar eerder. Die groei is te danken aan de pakketbezorging, want bij post was een verdere daling van de volumes met bijna 7 procent te zien.

Postwet

PostNL kwam in februari nog met een oproep voor steun van de overheid om de verlieslatende postbezorging voorlopig in stand te houden. Het bedrijf zei dat hiervoor een financiële vergoeding van 68 miljoen euro nodig is. Uiteindelijk wil PostNL dat de overheid de Postwet aanpast, zodat het bedrijf bijvoorbeeld langer kan doen over het bezorgen van de post. PostNL roept de overheid op om nog voor de zomer stappen te zetten in een parlementair debat over de postmarkt.

"Het eerste kwartaal van 2025 ontwikkelde zich conform verwachting. Hoewel de belangrijkste bedrijfstrends van 2024 zich in het nieuwe jaar voortzetten, beperken we de impact van de veranderende marktdynamiek zoveel mogelijk", aldus topman Pim Berendsen die eerder dit jaar het stokje heeft overgenomen van topvrouw Herna Verhagen. Berendsen was eerder financieel directeur van PostNL.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

3 uur geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

4 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

7 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

9 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden