Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL zet opmars voort op rustige Koningsdag

PostNL zet opmars voort op rustige Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL zette dinsdag de opmars voort tijdens een rustige Koningsdag op het Damrak. De post- en pakketbezorger bleef profiteren van de sterke kwartaalcijfers die maandag al bekend werden gemaakt. Beleggers keken verder uit naar de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse technologieconcerns als Microsoft en Google-moeder Alphabet, die later op de dag naar buiten komen. In Europa gaven grote bedrijven als HSBC, UBS, BP en Novartis een kijkje in de boeken.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 714,52 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 1045,20 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen klom een fractie.

PostNL steeg dik 4 procent in de MidKap. Het aandeel won maandag al 7,7 procent dankzij sterke kwartaalresultaten van het postbedrijf. Beursintermediair Flow Traders (min 6 procent) noteerde ex dividend. Grootste daler bij de Amsterdamse hoofdfondsen was zorgtechnologiebedrijf Philips met een min van 1,2 procent. Bierbrouwer Heineken ging aan kop met een winst van 0,6 procent. Verzekeraar ASR kampte met een adviesverlaging door Citi en daalde 0,8 procent.

BP

In Londen steeg BP 3 procent. De Britse olieproducent boekte afgelopen kwartaal een flinke winst dankzij het herstel van de olieprijzen. Een jaar eerder leed BP nog een miljardenverlies doordat de coronacrisis de wereldwijde olieprijzen liet instorten. Concurrent Shell, die donderdag met cijfers komt, won 0,3 procent in Amsterdam.

UBS zakte 2,8 procent in Zürich. De Zwitserse bank, die wordt geleid door de voormalige ING-topman Ralph Hamers, profiteerde afgelopen kwartaal van de aanhoudende instroom van kapitaal en het sterke beursklimaat. UBS moest wel miljoenen dollars afschrijven vanwege het financiële debacle rond het Amerikaanse hedgefonds Archegos, dat met geleend geld gigantische gokken nam op de aandelenmarkt. HSBC won 0,4 procent. De Britse bank, die veel zaken doet in Azië, kende het beste kwartaal sinds de uitbraak van de coronapandemie en zag de winst fors stijgen.

Novartis

Novartis bleef in het eerste kwartaal last houden van de coronapandemie. De Zwitserse farmaceut, die geen eigen coronavaccin heeft, verkocht door de pandemie minder geneesmiddelen voor andere aandoeningen en zag de winst licht dalen. Het aandeel won 0,2 procent.

De euro was 1,2066 dollar waard, tegenover 1,2080 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 62,30 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 66,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Randstad: AI zorgt voor groei techmedewerkers, niet voor krimp

DIEMEN (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) vervangt technologische medewerkers allerminst, maar verandert wel de vraag, meldt uitzender Randstad in een nieuw rapport. De snelgroeiende technologie zorgt bij veel organisaties daarom juist voor een groei van het aantal techmedewerkers. "Bijna negen op de tien managers breidt zijn techteams uit om met AI zijn dienstverlening op te schalen en de omzet te vergroten."

12 minuten geleden
Adidas groeit met kleding en sportspullen, schoenenverkoop hapert

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas deed afgelopen kwartaal goede zaken met de verkoop van kleding- en sportartikelen. Met de schoenendivisie, waar het Duitse merk probeert voort te bouwen op het succes van retro-sneakers zoals de Samba, ging het minder goed.

23 minuten geleden
Shell verdubbelt kwartaalwinst naar 10,8 miljard dollar

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Meer omzet en winst voor bierbrouwer AB InBev

BRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.

1 uur geleden
Verzuim op werkvloer in september gestegen naar bijna 5 procent

SON (ANP) - Het verzuim op de werkvloer is in september gestegen naar 4,9 procent, van 4,6 procent in augustus. In september 2025 lag dit percentage nog op 4,7 procent, meldden de arbodiensten HumanCapitalCare en ArboNed, die samen bijna 1 miljoen werknemers ondersteunen.

1 uur geleden
Recordwinst Samsung door sterke vraag naar AI-chips

SEOUL (ANP/DPA) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung boekte in het afgelopen kwartaal een recordwinst door een aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders. De winst schoot omhoog tot 107,4 biljoen won (72 miljard euro), bijna negen keer zo veel als in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

1 uur geleden
ING profiteert van hogere rente, maar schrapt banen bij zakenbank

AMSTERDAM (ANP) - ING gaat wereldwijd vierhonderd banen schrappen bij zijn zakenbank. Het financiële concern wil die divisie wat afslanken, maakte het donderdag bekend bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Dat moet het volgens topman Steven van Rijswijk ook eenvoudiger maken voor klanten om zaken te doen met de bank.

1 uur geleden