PostNL zet opmars voort op rustige Koningsdag
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL zette dinsdag de opmars voort tijdens een rustige Koningsdag op het Damrak. De post- en pakketbezorger bleef profiteren van de sterke kwartaalcijfers die maandag al bekend werden gemaakt. Beleggers keken verder uit naar de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse technologieconcerns als Microsoft en Google-moeder Alphabet, die later op de dag naar buiten komen. In Europa gaven grote bedrijven als HSBC, UBS, BP en Novartis een kijkje in de boeken.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 714,52 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 1045,20 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen klom een fractie.
PostNL steeg dik 4 procent in de MidKap. Het aandeel won maandag al 7,7 procent dankzij sterke kwartaalresultaten van het postbedrijf. Beursintermediair Flow Traders (min 6 procent) noteerde ex dividend. Grootste daler bij de Amsterdamse hoofdfondsen was zorgtechnologiebedrijf Philips met een min van 1,2 procent. Bierbrouwer Heineken ging aan kop met een winst van 0,6 procent. Verzekeraar ASR kampte met een adviesverlaging door Citi en daalde 0,8 procent.
BP
In Londen steeg BP 3 procent. De Britse olieproducent boekte afgelopen kwartaal een flinke winst dankzij het herstel van de olieprijzen. Een jaar eerder leed BP nog een miljardenverlies doordat de coronacrisis de wereldwijde olieprijzen liet instorten. Concurrent Shell, die donderdag met cijfers komt, won 0,3 procent in Amsterdam.
UBS zakte 2,8 procent in Zürich. De Zwitserse bank, die wordt geleid door de voormalige ING-topman Ralph Hamers, profiteerde afgelopen kwartaal van de aanhoudende instroom van kapitaal en het sterke beursklimaat. UBS moest wel miljoenen dollars afschrijven vanwege het financiële debacle rond het Amerikaanse hedgefonds Archegos, dat met geleend geld gigantische gokken nam op de aandelenmarkt. HSBC won 0,4 procent. De Britse bank, die veel zaken doet in Azië, kende het beste kwartaal sinds de uitbraak van de coronapandemie en zag de winst fors stijgen.
Novartis
Novartis bleef in het eerste kwartaal last houden van de coronapandemie. De Zwitserse farmaceut, die geen eigen coronavaccin heeft, verkocht door de pandemie minder geneesmiddelen voor andere aandoeningen en zag de winst licht dalen. Het aandeel won 0,2 procent.
De euro was 1,2066 dollar waard, tegenover 1,2080 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 62,30 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 66,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
7 uur geleden