PostNL zet opmars voort op rustige Koningsdag
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL zette dinsdag de opmars voort tijdens een rustige Koningsdag op het Damrak. De post- en pakketbezorger bleef profiteren van de sterke kwartaalcijfers die maandag al bekend werden gemaakt. Beleggers keken verder uit naar de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse technologieconcerns als Microsoft en Google-moeder Alphabet, die later op de dag naar buiten komen. In Europa gaven grote bedrijven als HSBC, UBS, BP en Novartis een kijkje in de boeken.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 714,52 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 1045,20 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen klom een fractie.
PostNL steeg dik 4 procent in de MidKap. Het aandeel won maandag al 7,7 procent dankzij sterke kwartaalresultaten van het postbedrijf. Beursintermediair Flow Traders (min 6 procent) noteerde ex dividend. Grootste daler bij de Amsterdamse hoofdfondsen was zorgtechnologiebedrijf Philips met een min van 1,2 procent. Bierbrouwer Heineken ging aan kop met een winst van 0,6 procent. Verzekeraar ASR kampte met een adviesverlaging door Citi en daalde 0,8 procent.
BP
In Londen steeg BP 3 procent. De Britse olieproducent boekte afgelopen kwartaal een flinke winst dankzij het herstel van de olieprijzen. Een jaar eerder leed BP nog een miljardenverlies doordat de coronacrisis de wereldwijde olieprijzen liet instorten. Concurrent Shell, die donderdag met cijfers komt, won 0,3 procent in Amsterdam.
UBS zakte 2,8 procent in Zürich. De Zwitserse bank, die wordt geleid door de voormalige ING-topman Ralph Hamers, profiteerde afgelopen kwartaal van de aanhoudende instroom van kapitaal en het sterke beursklimaat. UBS moest wel miljoenen dollars afschrijven vanwege het financiële debacle rond het Amerikaanse hedgefonds Archegos, dat met geleend geld gigantische gokken nam op de aandelenmarkt. HSBC won 0,4 procent. De Britse bank, die veel zaken doet in Azië, kende het beste kwartaal sinds de uitbraak van de coronapandemie en zag de winst fors stijgen.
Novartis
Novartis bleef in het eerste kwartaal last houden van de coronapandemie. De Zwitserse farmaceut, die geen eigen coronavaccin heeft, verkocht door de pandemie minder geneesmiddelen voor andere aandoeningen en zag de winst licht dalen. Het aandeel won 0,2 procent.
De euro was 1,2066 dollar waard, tegenover 1,2080 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 62,30 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 66,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een oplossing voor een zwakke plek in programmeertaal PHP die onlangs bekend werd, liet lang op zich wachten. Die vertraging was een "structureel falen", zegt de stichting achter de programmeertaal. De PHP Foundation meldt dat in 2024 al het vermoeden bestond dat een bepaalde kwetsbaarheid kon worden misbruikt. Maar het werk aan een fix liep telkens vast door een gebrek aan overeenstemming binnen het beveiligingsteam van PHP over de juiste oplossing en een relatief klein team van ontwikkelaars met de benodigde kennis.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De kwetsbaarheden in de belangrijke programmeertaal PHP zijn al ruim tien jaar oud. Dat schrijft cyberbeveiliger Wiz, dat de zwakke plekken met behulp van geavanceerde kunstmatige intelligentie zegt te hebben opgespoord.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen aanwijzingen dat diensten of gegevens van de Commissie zijn getroffen door het beveiligingslek in de programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de Commissie desgevraagd aan het ANP weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Carrefour heeft een flinke koersval gemaakt op de beurs in Parijs. Het Franse supermarktconcern eindigde 13,8 procent lager, nadat het zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. Dat was het gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Op het Damrak in Amsterdam was Randstad de positieve uitschieter. Het uitzendconcern maakte bij de middelgrote fondsen een koerssprong van 20,1 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.
2 uur geleden