PostNL zet opmars voort op rustige Koningsdag
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL zette dinsdag de opmars voort tijdens een rustige Koningsdag op het Damrak. De post- en pakketbezorger bleef profiteren van de sterke kwartaalcijfers die maandag al bekend werden gemaakt. Beleggers keken verder uit naar de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse technologieconcerns als Microsoft en Google-moeder Alphabet, die later op de dag naar buiten komen. In Europa gaven grote bedrijven als HSBC, UBS, BP en Novartis een kijkje in de boeken.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 714,52 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 1045,20 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen klom een fractie.
PostNL steeg dik 4 procent in de MidKap. Het aandeel won maandag al 7,7 procent dankzij sterke kwartaalresultaten van het postbedrijf. Beursintermediair Flow Traders (min 6 procent) noteerde ex dividend. Grootste daler bij de Amsterdamse hoofdfondsen was zorgtechnologiebedrijf Philips met een min van 1,2 procent. Bierbrouwer Heineken ging aan kop met een winst van 0,6 procent. Verzekeraar ASR kampte met een adviesverlaging door Citi en daalde 0,8 procent.
BP
In Londen steeg BP 3 procent. De Britse olieproducent boekte afgelopen kwartaal een flinke winst dankzij het herstel van de olieprijzen. Een jaar eerder leed BP nog een miljardenverlies doordat de coronacrisis de wereldwijde olieprijzen liet instorten. Concurrent Shell, die donderdag met cijfers komt, won 0,3 procent in Amsterdam.
UBS zakte 2,8 procent in Zürich. De Zwitserse bank, die wordt geleid door de voormalige ING-topman Ralph Hamers, profiteerde afgelopen kwartaal van de aanhoudende instroom van kapitaal en het sterke beursklimaat. UBS moest wel miljoenen dollars afschrijven vanwege het financiële debacle rond het Amerikaanse hedgefonds Archegos, dat met geleend geld gigantische gokken nam op de aandelenmarkt. HSBC won 0,4 procent. De Britse bank, die veel zaken doet in Azië, kende het beste kwartaal sinds de uitbraak van de coronapandemie en zag de winst fors stijgen.
Novartis
Novartis bleef in het eerste kwartaal last houden van de coronapandemie. De Zwitserse farmaceut, die geen eigen coronavaccin heeft, verkocht door de pandemie minder geneesmiddelen voor andere aandoeningen en zag de winst licht dalen. Het aandeel won 0,2 procent.
De euro was 1,2066 dollar waard, tegenover 1,2080 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 62,30 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 66,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
OSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.
1 uur geledenGAYDON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Jaguar Land Rover gaat de komende twee jaar ongeveer 4000 banen schrappen. Dat bevestigt de topman van de grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk, nadat de Britse krant The Times hier dit weekend al over schreef. Jaguar Land Rover heeft last van Amerikaanse importheffingen en de gevolgen van een cyberaanval vorig jaar.
2 uur geledenROME (ANP/DPA) - Treinverkeer in Italië wordt vanaf maandagavond deels platgelegd door een staking. Verschillende vakbonden hebben het personeel van de Italiaanse spoorwegen opgeroepen om het werk voor 24 uur neer te leggen. De bonden maken zich zorgen over de toekomst van de publieke dienstverlening en om het behoud van banen, melden Italiaanse media.
3 uur geledenJAKARTA (ANP) - Tientallen Nederlandse reizigers zijn gestrand in Indonesië, bevestigt een woordvoerster van reisbranchevereniging ANVR na berichtgeving van De Telegraaf. De internationale luchthaven van Jakarta is sinds zondagochtend dicht vanwege een vulkaanuitbarsting.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat is er een groei van 0,6 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Bij een voorlopige raming eind juli werd nog een plus van 0,4 procent gemeld door Eurostat.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk verwacht dat de wijnproductie dit jaar een van de slechtste in de afgelopen dertig jaar wordt vanwege de hitte. Dat stelt het ministerie van Landbouw in een eerste schatting voor de oogst van 2026. De extreme droogte en hitte hebben volgens het ministerie wijngaarden aangetast. Ook is het oppervlak voor de productie afgenomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.
5 uur geleden