Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL zakt op afwachtend Damrak na winstwaarschuwing

PostNL zakt op afwachtend Damrak na winstwaarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, na een winstalarm. De post- en pakketbezorger heeft naar eigen zeggen een financieel teleurstellend jaar achter de rug, waarin de winst lager uitviel dan verwacht. PostNL heeft het al langer moeilijk door de krimpende postmarkt. Ook kampt het bedrijf met hogere loonkosten en een hoger dan verwacht ziekteverzuim. Daarnaast werd in het vierde kwartaal minder kerstpost verstuurd dan eerder ingeschat. Het aandeel werd 4 procent lager gezet. PostNL is de afgelopen jaren fors in waarde gedaald. De koers staat nu op ongeveer 1 euro per aandeel. In mei 2021 was dat nog meer dan 4,80 euro.

Beleggers kijken verder uit naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump en zijn eerste week in het Witte Huis. Trump zal naar verwachting direct na zijn aantreden een reeks presidentiële decreten uitvaardigen op gebieden van onder meer veiligheid, deportatie van illegalen en importheffingen op buitenlandse goederen. De Amerikaanse beurzen blijven de hele dag dicht vanwege Martin Luther King Day.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 915,46 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 845,06 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,1 procent.

Grootste stijger

Prosus was de grootste stijger in de AEX, met een winst van 1,7 procent. De techinvesteerder profiteerde van sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Betaalbedrijf Adyen sloot de rij, met een klein verlies van 0,2 procent.

In de MidKap stond Fagron bovenaan met een winst van ruim 7 procent. Het apothekersbedrijf werd door ING en Kepler Cheuvreux op de kooplijst gezet. Fitnessketen Basic-Fit was de grootste daler, met een min van bijna 3 procent.

Koersdoel

Fastned zakte 1,7 procent. Investeringsbank Berenberg verlaagde het koersdoel voor het aandeel, na de tegenvallende update van de uitbater van snellaadstations.

In Frankfurt klom Commerzbank 1,5 procent. Volgens de Britse zakenkrant Financial Times overweegt de Duitse bank duizenden banen te schrappen. Commerzbank zou daarmee de ongewenste toenadering van UniCredit, de grootste bank van Italië, willen afweren.

De euro was 1,0311 dollar waard, tegen 1,0295 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 77,93 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 80,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

7 minuten geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

38 minuten geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

1 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

1 uur geleden
AEX-index opent licht lager na flinke plus dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.

2 uur geleden
Derde recordjaarwinst op rij voor bedrijf achter Zara en Bershka

ARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.

2 uur geleden