PostNL zakt op afwachtend Damrak na winstwaarschuwing
AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, na een winstalarm. De post- en pakketbezorger heeft naar eigen zeggen een financieel teleurstellend jaar achter de rug, waarin de winst lager uitviel dan verwacht. PostNL heeft het al langer moeilijk door de krimpende postmarkt. Ook kampt het bedrijf met hogere loonkosten en een hoger dan verwacht ziekteverzuim. Daarnaast werd in het vierde kwartaal minder kerstpost verstuurd dan eerder ingeschat. Het aandeel werd 4 procent lager gezet. PostNL is de afgelopen jaren fors in waarde gedaald. De koers staat nu op ongeveer 1 euro per aandeel. In mei 2021 was dat nog meer dan 4,80 euro.
Beleggers kijken verder uit naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump en zijn eerste week in het Witte Huis. Trump zal naar verwachting direct na zijn aantreden een reeks presidentiële decreten uitvaardigen op gebieden van onder meer veiligheid, deportatie van illegalen en importheffingen op buitenlandse goederen. De Amerikaanse beurzen blijven de hele dag dicht vanwege Martin Luther King Day.
De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 915,46 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 845,06 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,1 procent.
Grootste stijger
Prosus was de grootste stijger in de AEX, met een winst van 1,7 procent. De techinvesteerder profiteerde van sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Betaalbedrijf Adyen sloot de rij, met een klein verlies van 0,2 procent.
In de MidKap stond Fagron bovenaan met een winst van ruim 7 procent. Het apothekersbedrijf werd door ING en Kepler Cheuvreux op de kooplijst gezet. Fitnessketen Basic-Fit was de grootste daler, met een min van bijna 3 procent.
Koersdoel
Fastned zakte 1,7 procent. Investeringsbank Berenberg verlaagde het koersdoel voor het aandeel, na de tegenvallende update van de uitbater van snellaadstations.
In Frankfurt klom Commerzbank 1,5 procent. Volgens de Britse zakenkrant Financial Times overweegt de Duitse bank duizenden banen te schrappen. Commerzbank zou daarmee de ongewenste toenadering van UniCredit, de grootste bank van Italië, willen afweren.
De euro was 1,0311 dollar waard, tegen 1,0295 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 77,93 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 80,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
41 minuten geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
8 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
9 uur geleden