PostNL zakt op afwachtend Damrak na winstwaarschuwing
AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, na een winstalarm. De post- en pakketbezorger heeft naar eigen zeggen een financieel teleurstellend jaar achter de rug, waarin de winst lager uitviel dan verwacht. PostNL heeft het al langer moeilijk door de krimpende postmarkt. Ook kampt het bedrijf met hogere loonkosten en een hoger dan verwacht ziekteverzuim. Daarnaast werd in het vierde kwartaal minder kerstpost verstuurd dan eerder ingeschat. Het aandeel werd 4 procent lager gezet. PostNL is de afgelopen jaren fors in waarde gedaald. De koers staat nu op ongeveer 1 euro per aandeel. In mei 2021 was dat nog meer dan 4,80 euro.
Beleggers kijken verder uit naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump en zijn eerste week in het Witte Huis. Trump zal naar verwachting direct na zijn aantreden een reeks presidentiële decreten uitvaardigen op gebieden van onder meer veiligheid, deportatie van illegalen en importheffingen op buitenlandse goederen. De Amerikaanse beurzen blijven de hele dag dicht vanwege Martin Luther King Day.
De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 915,46 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 845,06 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,1 procent.
Grootste stijger
Prosus was de grootste stijger in de AEX, met een winst van 1,7 procent. De techinvesteerder profiteerde van sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Betaalbedrijf Adyen sloot de rij, met een klein verlies van 0,2 procent.
In de MidKap stond Fagron bovenaan met een winst van ruim 7 procent. Het apothekersbedrijf werd door ING en Kepler Cheuvreux op de kooplijst gezet. Fitnessketen Basic-Fit was de grootste daler, met een min van bijna 3 procent.
Koersdoel
Fastned zakte 1,7 procent. Investeringsbank Berenberg verlaagde het koersdoel voor het aandeel, na de tegenvallende update van de uitbater van snellaadstations.
In Frankfurt klom Commerzbank 1,5 procent. Volgens de Britse zakenkrant Financial Times overweegt de Duitse bank duizenden banen te schrappen. Commerzbank zou daarmee de ongewenste toenadering van UniCredit, de grootste bank van Italië, willen afweren.
De euro was 1,0311 dollar waard, tegen 1,0295 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 77,93 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 80,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
10 uur geleden