Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL winnaar op voorzichtig Damrak

PostNL winnaar op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging maandag licht vooruit. De andere Europese beursgraadmeters lieten een gemengd beeld zien. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen wereldwijd zorgde daarbij voor enige terughoudendheid op de beursvloeren. Op het Damrak werd het kwartaalbericht van postbedrijf PostNL goed ontvangen. De resultaten van bierbrouwer Heineken vielen daarentegen niet in de smaak bij beleggers.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 545,89 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 760,26 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,6 procent. Frankfurt won 0,6 procent.

Heineken (min 3 procent) behoorde tot de staartgroep in de AEX. Het bierconcern heeft sinds het dieptepunt van de coronacrisis in april een licht herstel zien optreden. Het bedrijf deed echter geen voorspellingen voor de rest van het jaar vanwege de onzekerheid rond de virusuitbraak. De brouwer leed in de eerste jaarhelft een nettoverlies van 297 miljoen euro, vooral omdat de horeca in veel belangrijke markten getroffen werd. Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway ging aan kop met een plus van 2,1 procent.

PostNL

In de MidKap was PostNL (plus 8,3 procent) de grote winnaar. De postbezorger boekte in het tweede kwartaal meer omzet en winst. Door de virusuitbraak en de maatregelen om de ziekte tegen te gaan bestelden mensen vaker online en had PostNL het drukker met het afleveren van pakketjes aan huis. KBC Securities verhoogde het advies voor het aandeel naar kopen. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij met een min van 5,1 procent.

In Frankfurt daalde Siemens Healthineers 3,9 procent. Het Duitse zorgtechnologieconcern wil de Amerikaanse sectorgenoot Varian Medical Systems overnemen voor ongeveer 16,4 miljard dollar. De deal wordt naar verwachting in de eerste helft van volgend jaar gesloten.

HSBC

De Britse bank HSBC zakte 4,7 procent in Londen na een forse winstdaling in de eerste jaarhelft door de coronacrisis. In Parijs verloor Société Générale 1,8 procent. De Franse bank leed in het tweede kwartaal een verlies, onder meer door een afschrijving op zijn handelsdivisie en voorzieningen voor slechte leningen. Het is het tweede kwartaal op rij dat de bank rode cijfers schrijft.

De euro was 1,1762 dollar waard tegen 1,1825 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,3 procent tot 39,74 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 43,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OPEC+ houdt doelen rest van jaar ongewijzigd ondanks dure olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.

55 minuten geleden
Baas beurs Istanbul gearresteerd in onderzoek naar beurscrisis

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.

3 uur geleden
Autoverkoop daalt licht, branche wacht nog op eindsprint hybrides

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.

4 uur geleden
Cryptobeurs Binance hervat opname cryptomunten na recordhack

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.

5 uur geleden
FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

12 uur geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

1 dag geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

1 dag geleden