PostNL uitblinker op groen Damrak (2)
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL was woensdag in trek op het Damrak na een positieve handelsupdate van het postbedrijf. De Europese aandelenbeurzen stonden in het groen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder. De aandacht ging onder meer uit naar de geopolitieke spanningen tussen Noord-Korea en Zuid-Korea en het grensconflict tussen India en China. Ook de vrees voor een nieuwe golf van coronabesmettingen in China hield de markten in de greep.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 565,24 punten. De MidKap steeg 1,3 procent tot 766,53 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,9 procent.
PostNL (plus 12,2 procent) was de grote winnaar in de MidKap. Het postbedrijf is veel positiever geworden over het lopende financiële jaar. Door de coronamaatregelen zitten veel mensen thuis en bestellen ze ook meer online, wat de pakketbezorging goed deed. Tegelijkertijd viel veel brievenbuspost weg en moest PostNL extra maatregelen nemen om aan de corona-eisen te voldoen. Desondanks denkt het bedrijf nu dat het bedrijfsresultaat "sterk hoger" uitvalt dan de eerdere verwachting.
Signify steeg bijna 5 procent. Een speciaal soort UV-licht uit lampen van het Nederlandse verlichtingsbedrijf is effectief gebleken bij het uitschakelen van het nieuwe coronavirus. In de AEX ging biotechnoloog Galapagos aan kop met een winst van dik 3 procent. Techinvesteerder Prosus klom 1,2 procent dankzij een adviesverhoging door HSBC. Chemicaliëndistributeur IMCD was de enige daler met een min van 0,3 procent.
Nedap won 2 procent bij de kleinere bedrijven. Het technologiebedrijf verwacht in de eerste helft van dit jaar een geringe omzetdaling door de coronacrisis, met een sterkere daling van het bedrijfsresultaat. Nedap kende een goede start van het jaar, maar in de afgelopen twee maanden ging de omzet omlaag als gevolg van de crisis.
In Londen klom HSBC bijna 1 procent. De Britse bank gaat na een pauze verder met zijn forse ontslagprogramma, waarbij de komende jaren uiteindelijk 35.000 banen verdwijnen. HSBC stelde in maart zijn megabanenreductie nog uit vanwege de coronacrisis.
De euro was 1,1285 dollar waard, tegen 1,1257 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse daalde 1,1 procent tot 37,95 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 40,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De dieselprijs in de Verenigde Staten is naar recordhoogte gestegen. Een gallon (3,8 liter) kostte gemiddeld voor het eerst meer dan 6 dollar, volgens autolobbyclub American Automobile Association (AAA). De stijgende prijzen zijn een probleem voor de Republikeinse Partij van president Donald Trump in aanloop naar de midterms, de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen in november.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een horde weggenomen voor de treindiensten die Arriva wil aanbieden richting Parijs. Volgens de toezichthouder komt het "economisch evenwicht" op het spoor waar de Nederlandse Spoorwegen rijden niet in gevaar, wat betekent dat de NS geen grote schade lijdt door de komst van de Arriva-treinen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?
2 uur geledenBOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus op jaarbasis met 9 procent toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 304 bedrijven failliet. Dat zijn 24 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, en 38 meer dan in juli.
4 uur geleden