Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL uitblinker op groen Damrak (2)

PostNL uitblinker op groen Damrak (2)

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL was woensdag in trek op het Damrak na een positieve handelsupdate van het postbedrijf. De Europese aandelenbeurzen stonden in het groen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder. De aandacht ging onder meer uit naar de geopolitieke spanningen tussen Noord-Korea en Zuid-Korea en het grensconflict tussen India en China. Ook de vrees voor een nieuwe golf van coronabesmettingen in China hield de markten in de greep.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 565,24 punten. De MidKap steeg 1,3 procent tot 766,53 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,9 procent.

PostNL (plus 12,2 procent) was de grote winnaar in de MidKap. Het postbedrijf is veel positiever geworden over het lopende financiële jaar. Door de coronamaatregelen zitten veel mensen thuis en bestellen ze ook meer online, wat de pakketbezorging goed deed. Tegelijkertijd viel veel brievenbuspost weg en moest PostNL extra maatregelen nemen om aan de corona-eisen te voldoen. Desondanks denkt het bedrijf nu dat het bedrijfsresultaat "sterk hoger" uitvalt dan de eerdere verwachting.

Signify steeg bijna 5 procent. Een speciaal soort UV-licht uit lampen van het Nederlandse verlichtingsbedrijf is effectief gebleken bij het uitschakelen van het nieuwe coronavirus. In de AEX ging biotechnoloog Galapagos aan kop met een winst van dik 3 procent. Techinvesteerder Prosus klom 1,2 procent dankzij een adviesverhoging door HSBC. Chemicaliëndistributeur IMCD was de enige daler met een min van 0,3 procent.

Nedap won 2 procent bij de kleinere bedrijven. Het technologiebedrijf verwacht in de eerste helft van dit jaar een geringe omzetdaling door de coronacrisis, met een sterkere daling van het bedrijfsresultaat. Nedap kende een goede start van het jaar, maar in de afgelopen twee maanden ging de omzet omlaag als gevolg van de crisis.

In Londen klom HSBC bijna 1 procent. De Britse bank gaat na een pauze verder met zijn forse ontslagprogramma, waarbij de komende jaren uiteindelijk 35.000 banen verdwijnen. HSBC stelde in maart zijn megabanenreductie nog uit vanwege de coronacrisis.

De euro was 1,1285 dollar waard, tegen 1,1257 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse daalde 1,1 procent tot 37,95 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 40,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

1 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

1 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

2 uur geleden
Meer klanten en hogere omzet voor Jumbo in eerste helft 2026

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.

2 uur geleden
EU-Rekenkamer kraakt Brussels plan afbouw Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.

2 uur geleden
Ruim 300 vluchten op Britse vliegvelden geschrapt na storing

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).

2 uur geleden
Topman Odido 'heel blij' dat hackers bij datalek geen geld kregen

UTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.

2 uur geleden