PostNL uitblinker op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - PostNL is woensdagmiddag de absolute uitblinker op het Damrak geweest. Het post- en pakketbedrijf kwam met een positieve handelsupdate. Het sentiment op de Europese beurzen was gematigd positief. De opleving van de Amerikaanse winkelverkopen deed het humeur van beleggers goed, al al bleven ze voorzichtig vanwege de oplopende spanningen tussen Noord- en Zuid-Korea.
De AEX-index sloot de sessie met een winst van 1,2 procent op 566,48 punten. De MidKap steeg aangevoerd door PostNL 0,5 procent tot 759,76,13 punten. De beursgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,9 procent.
PostNL beleefde een koerssprong van bijna 18 procent, geholpen ook door een adviesverhoging. Het postbedrijf is veel positiever geworden over het lopende boekjaar. Door de coronamaatregelen zitten veel mensen thuis en bestellen ze ook meer online, wat de pakketbezorging goed deed. Voor heel het jaar gaat PostNL nu uit van een bedrijfsresultaat sterk boven de 110 miljoen tot 130 miljoen euro die het bedrijf eerder voorspelde.
Signify
Ook Signify stond in de kopgroep van de middelgrote fondsen met een bescheiden winst van 2,1 procent. Een speciaal soort uv-licht uit lampen van het Nederlandse verlichtingsbedrijf is effectief gebleken bij het uitschakelen van het nieuwe coronavirus. Air Franc-KLM, waar mogelijk duizenden banen verdwijnen, sloot de rij met een min van 3,9 procent.
In de AEX was betalingsbedrijf Adyen de sterkste stijger met een winst van 3,4 procent. Verder viel de winst van chipmachinemaker ASML (plus 3 procent) op. Techinvesteerder Prosus won 1,6 procent na een adviesverhoging door HSBC. Financiële fondsen ABN AMRO, NN Group en Aegon sloten de rij met minnen tot 1,6 procent.
Colruyt
In Brussel zakte Colruyt ruim 5 procent na een tegenvallende omzetgroei van het Belgische supermarktconcern. Concurrent Ahold Delhaize won in de AEX 1,2 procent.
De Britse bank HSBC sloot in Londen 0,5 procent lager. Het concern gaat na een pauze vanwege de coronacrisis verder met zijn forse ontslagprogramma, waarbij de komende jaren uiteindelijk 35.000 banen verdwijnen. Branchegenoot Commerzbank verloor 1,2 procent in Frankfurt. De Britse toezichthouder FCA legt het Duitse concern een boete op van omgerekend ruim 42 miljoen euro vanwege gebrekkig toezicht op witwaspraktijken.
De euro was 1,1215 dollar waard, tegen 1,1257 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse kostte 1,2 procent minder op 37,93 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 40,69 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De bondsraad van FNV legt zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stapt naar de Hoge Raad. Daarmee vechten leden van het voormalige ledenparlement van FNV een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
4 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
6 uur geleden