PostNL uitblinker op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - PostNL is woensdagmiddag de absolute uitblinker op het Damrak geweest. Het post- en pakketbedrijf kwam met een positieve handelsupdate. Het sentiment op de Europese beurzen was gematigd positief. De opleving van de Amerikaanse winkelverkopen deed het humeur van beleggers goed, al al bleven ze voorzichtig vanwege de oplopende spanningen tussen Noord- en Zuid-Korea.
De AEX-index sloot de sessie met een winst van 1,2 procent op 566,48 punten. De MidKap steeg aangevoerd door PostNL 0,5 procent tot 759,76,13 punten. De beursgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,9 procent.
PostNL beleefde een koerssprong van bijna 18 procent, geholpen ook door een adviesverhoging. Het postbedrijf is veel positiever geworden over het lopende boekjaar. Door de coronamaatregelen zitten veel mensen thuis en bestellen ze ook meer online, wat de pakketbezorging goed deed. Voor heel het jaar gaat PostNL nu uit van een bedrijfsresultaat sterk boven de 110 miljoen tot 130 miljoen euro die het bedrijf eerder voorspelde.
Signify
Ook Signify stond in de kopgroep van de middelgrote fondsen met een bescheiden winst van 2,1 procent. Een speciaal soort uv-licht uit lampen van het Nederlandse verlichtingsbedrijf is effectief gebleken bij het uitschakelen van het nieuwe coronavirus. Air Franc-KLM, waar mogelijk duizenden banen verdwijnen, sloot de rij met een min van 3,9 procent.
In de AEX was betalingsbedrijf Adyen de sterkste stijger met een winst van 3,4 procent. Verder viel de winst van chipmachinemaker ASML (plus 3 procent) op. Techinvesteerder Prosus won 1,6 procent na een adviesverhoging door HSBC. Financiële fondsen ABN AMRO, NN Group en Aegon sloten de rij met minnen tot 1,6 procent.
Colruyt
In Brussel zakte Colruyt ruim 5 procent na een tegenvallende omzetgroei van het Belgische supermarktconcern. Concurrent Ahold Delhaize won in de AEX 1,2 procent.
De Britse bank HSBC sloot in Londen 0,5 procent lager. Het concern gaat na een pauze vanwege de coronacrisis verder met zijn forse ontslagprogramma, waarbij de komende jaren uiteindelijk 35.000 banen verdwijnen. Branchegenoot Commerzbank verloor 1,2 procent in Frankfurt. De Britse toezichthouder FCA legt het Duitse concern een boete op van omgerekend ruim 42 miljoen euro vanwege gebrekkig toezicht op witwaspraktijken.
De euro was 1,1215 dollar waard, tegen 1,1257 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse kostte 1,2 procent minder op 37,93 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 40,69 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV gaat het komende cao-jaar inzetten op een loonsverhoging van 5,5 procent plus 80 euro. De vakbond kiest ervoor om een deel van de loonsverhoging in euro's te eisen. "Hiermee gaan de laagste inkomens er meer op vooruit dan de hoogste", legt arbeidsvoorwaardencoördinator van FNV Jacqie van Stigt uit.
55 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De almaar stijgende energie- en brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten zijn zorgwekkend. Dat heeft bestuurder Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) maandag gezegd op een evenement in Berlijn. Door die stijgende prijzen kan de inflatie nog verder aangewakkerd worden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers gaan deze week van maandag tot en met vrijdag staken op Schiphol, stations en andere plekken in Nederland, kondigt vakbond FNV aan. Daarmee protesteren ze tegen een cao die vakbond CNV en werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland hebben afgesloten. Ongeveer 10 procent van alle schoonmakers is lid van de grootste vakbond van Nederland, zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De benzineprijs aan de Duitse pomp is afgelopen weekend naar een record gestegen door de almaar verder stijgende olieprijzen. Ook de prijs van diesel in Duitsland nadert het oude recordniveau. Dat meldt automobilistenvereniging ADAC. Veel Nederlanders gaan tanken in Duitsland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een "beperkt aantal" klanten van Revolut is getroffen door een recente fraudepoging bij de onlinebank. Daarbij gebruikte een onbevoegde partij het e-mailadres van "een legitieme overheidsinstantie" om frauduleuze informatieverzoeken in te dienen. Dat bevestigt een woordvoerder van de onlinebank na onderzoek van BNR Nieuwsradio.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk, bekend van de medicijnen Wegovy en Ozempic, gaat zijn naam veranderen in Novo. Volgens het bedrijf moet dit de herkenbaarheid bij consumenten vergroten. Ook het bedrijfslogo met de stier wordt aangepast.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs steeg maandagochtend op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam in navolging van de hogere olieprijzen. De prijs klom bijna 5 procent tot meer dan 83 euro per megawattuur. Vorige week steeg de prijs voor het eerst sinds januari 2023 al tot ruim 80 euro.
5 uur geleden