PostNL uitblinker op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - PostNL is woensdagmiddag de absolute uitblinker op het Damrak geweest. Het post- en pakketbedrijf kwam met een positieve handelsupdate. Het sentiment op de Europese beurzen was gematigd positief. De opleving van de Amerikaanse winkelverkopen deed het humeur van beleggers goed, al al bleven ze voorzichtig vanwege de oplopende spanningen tussen Noord- en Zuid-Korea.
De AEX-index sloot de sessie met een winst van 1,2 procent op 566,48 punten. De MidKap steeg aangevoerd door PostNL 0,5 procent tot 759,76,13 punten. De beursgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,9 procent.
PostNL beleefde een koerssprong van bijna 18 procent, geholpen ook door een adviesverhoging. Het postbedrijf is veel positiever geworden over het lopende boekjaar. Door de coronamaatregelen zitten veel mensen thuis en bestellen ze ook meer online, wat de pakketbezorging goed deed. Voor heel het jaar gaat PostNL nu uit van een bedrijfsresultaat sterk boven de 110 miljoen tot 130 miljoen euro die het bedrijf eerder voorspelde.
Signify
Ook Signify stond in de kopgroep van de middelgrote fondsen met een bescheiden winst van 2,1 procent. Een speciaal soort uv-licht uit lampen van het Nederlandse verlichtingsbedrijf is effectief gebleken bij het uitschakelen van het nieuwe coronavirus. Air Franc-KLM, waar mogelijk duizenden banen verdwijnen, sloot de rij met een min van 3,9 procent.
In de AEX was betalingsbedrijf Adyen de sterkste stijger met een winst van 3,4 procent. Verder viel de winst van chipmachinemaker ASML (plus 3 procent) op. Techinvesteerder Prosus won 1,6 procent na een adviesverhoging door HSBC. Financiële fondsen ABN AMRO, NN Group en Aegon sloten de rij met minnen tot 1,6 procent.
Colruyt
In Brussel zakte Colruyt ruim 5 procent na een tegenvallende omzetgroei van het Belgische supermarktconcern. Concurrent Ahold Delhaize won in de AEX 1,2 procent.
De Britse bank HSBC sloot in Londen 0,5 procent lager. Het concern gaat na een pauze vanwege de coronacrisis verder met zijn forse ontslagprogramma, waarbij de komende jaren uiteindelijk 35.000 banen verdwijnen. Branchegenoot Commerzbank verloor 1,2 procent in Frankfurt. De Britse toezichthouder FCA legt het Duitse concern een boete op van omgerekend ruim 42 miljoen euro vanwege gebrekkig toezicht op witwaspraktijken.
De euro was 1,1215 dollar waard, tegen 1,1257 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse kostte 1,2 procent minder op 37,93 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 40,69 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
1 dag geleden