Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL treft maatregelen na bombrieven

PostNL treft maatregelen na bombrieven

AMSTERDAM (ANP) - PostNL heeft voorzorgsmaatregelen getroffen om zijn medewerkers te beschermen tegen de bombrieven die de afgelopen dagen zijn verspreid. "De veiligheid van de medewerkers staat voorop", zegt een woordvoerster. Het postbedrijf laat verder weten dat het onderzoek loopt en dat wordt samengewerkt met de politie.

Hoewel het volgens de zegsvrouw "voor de hand lijkt te liggen" dat de brieven via PostNL zijn verstuurd, kan ze dit niet officieel bevestigen. Ook de politie zegt hier niets over.

De brieven doken op bij meerdere bedrijven in Amsterdam, Utrecht en Rotterdam. Vrijdagochtend vond personeel van hotel Okura in Amsterdam een bombrief. De post is voorzien van een sticker van het Centraal Invorderings Bureau (CIB) en heeft een verdikking. Het incassobureau in Rotterdam is overigens niet de afzender van de bombrieven, zo heeft onderzoek uitgewezen.

Meer uit Binnenland

Meer waterschappen weren schapen van droge dijken

TIEL (ANP) - Meer waterschappen roepen veehouders op geen schapen meer te laten grazen op droge dijken. Door de aanhoudende droogte is de grasmat uitgedroogd en door begrazing kan die verder beschadigd raken. Dat kan weer gevolgen hebben voor de stabiliteit van de dijken. Waterschap Rivierenland verzoekt er daarom geen dieren meer op te weiden. Aa en Maas heeft de begrazing op dijken "stopgezet".

29 minuten geleden
Weeronline: verwachte regen biedt weinig verlichting voor droogte

HOUTEN (ANP) - Vanaf zaterdag gaat het waarschijnlijk regenen, maar de verwachte neerslag biedt nog weinig verlichting voor de droogte in Nederland. De minimale neerslag kan niet opboksen tegen het grote neerslagtekort. In het beste geval zal het tekort "niet heel sterk meer toenemen in de komende week", verklaart Weeronline.

32 minuten geleden
Dierenrechtenorganisaties doen aangifte om doodschieten wolf Bram

UTRECHT (ANP) - Twee dierenrechtenorganisaties hebben aangifte gedaan tegen de persoon die op 1 december vorig jaar wolf GW3237m, bijgenaamd Bram, doodschoot op de Utrechtse Heuvelrug. Animal Rights en de Werkgroep Wolf Leusden stellen dat het afschieten illegaal was, omdat dit uren later gebeurde dan volgens de vergunning was toegestaan.

47 minuten geleden
Storing bij Esso Raffinaderij Rotterdam, systemen stilgevallen

ROTTERDAM (ANP) - Door een stroomstoring op het terrein van de Esso Raffinaderij aan de Botlekweg in het Rotterdamse Botlekgebied zijn daar alle systemen stilgevallen. De brandweer is uit voorzorg aanwezig, aldus de veiligheidsregio. Volgens de veiligheidsregio is er ook een storing gemeld aan de nabijgelegen Merseyweg. Bovendien is er brand in een transformatorhuis op de Maasvlakte.

1 uur geleden
Vijfde regionale hittegolf vastgesteld, record geëvenaard

HOUTEN (ANP) - Voor de vijfde keer dit jaar is sprake van een regionale hittegolf, meldt Weeronline. Donderdag werd in Maastricht 30 graden gemeten en daarmee werd voldaan aan de voorwaarde voor een hittegolf. De vijfde hittegolf is een evenaring van het record uit 1947.

1 uur geleden
Ombudsmannen bezorgd om gezondheidszorg voor asielkinderen

ROTTERDAM (ANP) - Kinderombudsmannen uit zes steden zijn bezorgd over de gezondheidszorg voor kinderen in asielopvang. Voor bijna 20.000 kinderen dreigt langdurige onzekerheid over hun toegang tot preventieve jeugdgezondheidszorg, schrijven zij in een brief aan de ministers die gaan over zorg en asiel.

1 uur geleden
Verdachte van aanslag op D66-kantoor: protest tegen asielbeleid

DEN HAAG (ANP) - De explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag in mei was een protestactie tegen onder meer het asielbeleid. Dat zei verdachte Berry van D. donderdag in de rechtbank in Den Haag.

1 uur geleden