PostNL stelt extra bezorgdag in om feestdagendrukte op te vangen
DEN HAAG (ANP) - PostNL is naar eigen zeggen goed voorbereid op de feestdagendrukte. De onderneming heeft onder meer een extra bezorgdag ingesteld om de verwachte toestroom aan pakketten te verwerken. Zondag 1 december, na Black Friday, gaan bezorgers ook het land door om zoveel mogelijk pakketten af te leveren.
Dat gaat dan puur om de pakketbezorging. Op maandag 23 december is er ook een extra dag voor postbezorging, om alle kerstkaarten op tijd bij mensen thuis in de bus te bezorgen.
Het bezorgbedrijf verwacht komende tijd miljoenen pakketten extra, aangezien veel mensen cadeautjes voor bijvoorbeeld Sinterklaas online zullen bestellen. Het dreigde dit jaar zelfs extra druk te worden voor de onderneming, omdat koopjesfestijn Black Friday en Sinterklaas dicht op elkaar vallen.
Oproep aan webwinkels
Maar PostNL heeft webwinkels opgeroepen hun verkoopacties te spreiden. Dat heeft volgens een woordvoerster resultaat opgeleverd. Ze wijst erop dat de eerste campagnes van sommige sites nu al van start zijn gegaan.
Op piekdagen denkt PostNL daardoor ongeveer 1,7 miljoen pakketten te moeten bezorgen. Vorig jaar ging het op de drukste dagen nog om circa 2 miljoen pakketten.
Duizend man extra personeel
Om de extra drukte op te vangen werken er komende tijd ruim duizend extra mensen bij PostNL. Ook werken er weer kantoorcollega's mee in de bezorging en de sortering. Verder zet de onderneming extra vrachtwagens in en de pakketbussen rijden meer ritten.
Op piekdagen zijn er daarmee zo'n 1250 vrachtwagens onderweg en de pakketbezorgers maken elke dag ongeveer 6000 ritten om alles op tijd te kunnen bezorgen, becijfert PostNL. Normaal rijden er 950 vrachtwagens en telt het bedrijf zo'n 4500 ritten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
3 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
6 uur geleden