Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL stelt extra bezorgdag in om feestdagendrukte op te vangen

PostNL stelt extra bezorgdag in om feestdagendrukte op te vangen

DEN HAAG (ANP) - PostNL is naar eigen zeggen goed voorbereid op de feestdagendrukte. De onderneming heeft onder meer een extra bezorgdag ingesteld om de verwachte toestroom aan pakketten te verwerken. Zondag 1 december, na Black Friday, gaan bezorgers ook het land door om zoveel mogelijk pakketten af te leveren.

Dat gaat dan puur om de pakketbezorging. Op maandag 23 december is er ook een extra dag voor postbezorging, om alle kerstkaarten op tijd bij mensen thuis in de bus te bezorgen.

Het bezorgbedrijf verwacht komende tijd miljoenen pakketten extra, aangezien veel mensen cadeautjes voor bijvoorbeeld Sinterklaas online zullen bestellen. Het dreigde dit jaar zelfs extra druk te worden voor de onderneming, omdat koopjesfestijn Black Friday en Sinterklaas dicht op elkaar vallen.

Oproep aan webwinkels

Maar PostNL heeft webwinkels opgeroepen hun verkoopacties te spreiden. Dat heeft volgens een woordvoerster resultaat opgeleverd. Ze wijst erop dat de eerste campagnes van sommige sites nu al van start zijn gegaan.

Op piekdagen denkt PostNL daardoor ongeveer 1,7 miljoen pakketten te moeten bezorgen. Vorig jaar ging het op de drukste dagen nog om circa 2 miljoen pakketten.

Duizend man extra personeel

Om de extra drukte op te vangen werken er komende tijd ruim duizend extra mensen bij PostNL. Ook werken er weer kantoorcollega's mee in de bezorging en de sortering. Verder zet de onderneming extra vrachtwagens in en de pakketbussen rijden meer ritten.

Op piekdagen zijn er daarmee zo'n 1250 vrachtwagens onderweg en de pakketbezorgers maken elke dag ongeveer 6000 ritten om alles op tijd te kunnen bezorgen, becijfert PostNL. Normaal rijden er 950 vrachtwagens en telt het bedrijf zo'n 4500 ritten.

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

6 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

8 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

10 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

21 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

22 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

22 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

23 uur geleden