PostNL stelt extra bezorgdag in om feestdagendrukte op te vangen
DEN HAAG (ANP) - PostNL is naar eigen zeggen goed voorbereid op de feestdagendrukte. De onderneming heeft onder meer een extra bezorgdag ingesteld om de verwachte toestroom aan pakketten te verwerken. Zondag 1 december, na Black Friday, gaan bezorgers ook het land door om zoveel mogelijk pakketten af te leveren.
Dat gaat dan puur om de pakketbezorging. Op maandag 23 december is er ook een extra dag voor postbezorging, om alle kerstkaarten op tijd bij mensen thuis in de bus te bezorgen.
Het bezorgbedrijf verwacht komende tijd miljoenen pakketten extra, aangezien veel mensen cadeautjes voor bijvoorbeeld Sinterklaas online zullen bestellen. Het dreigde dit jaar zelfs extra druk te worden voor de onderneming, omdat koopjesfestijn Black Friday en Sinterklaas dicht op elkaar vallen.
Oproep aan webwinkels
Maar PostNL heeft webwinkels opgeroepen hun verkoopacties te spreiden. Dat heeft volgens een woordvoerster resultaat opgeleverd. Ze wijst erop dat de eerste campagnes van sommige sites nu al van start zijn gegaan.
Op piekdagen denkt PostNL daardoor ongeveer 1,7 miljoen pakketten te moeten bezorgen. Vorig jaar ging het op de drukste dagen nog om circa 2 miljoen pakketten.
Duizend man extra personeel
Om de extra drukte op te vangen werken er komende tijd ruim duizend extra mensen bij PostNL. Ook werken er weer kantoorcollega's mee in de bezorging en de sortering. Verder zet de onderneming extra vrachtwagens in en de pakketbussen rijden meer ritten.
Op piekdagen zijn er daarmee zo'n 1250 vrachtwagens onderweg en de pakketbezorgers maken elke dag ongeveer 6000 ritten om alles op tijd te kunnen bezorgen, becijfert PostNL. Normaal rijden er 950 vrachtwagens en telt het bedrijf zo'n 4500 ritten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
11 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
11 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
14 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
14 uur geleden