Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL stelt extra bezorgdag in om feestdagendrukte op te vangen

PostNL stelt extra bezorgdag in om feestdagendrukte op te vangen

DEN HAAG (ANP) - PostNL is naar eigen zeggen goed voorbereid op de feestdagendrukte. De onderneming heeft onder meer een extra bezorgdag ingesteld om de verwachte toestroom aan pakketten te verwerken. Zondag 1 december, na Black Friday, gaan bezorgers ook het land door om zoveel mogelijk pakketten af te leveren.

Dat gaat dan puur om de pakketbezorging. Op maandag 23 december is er ook een extra dag voor postbezorging, om alle kerstkaarten op tijd bij mensen thuis in de bus te bezorgen.

Het bezorgbedrijf verwacht komende tijd miljoenen pakketten extra, aangezien veel mensen cadeautjes voor bijvoorbeeld Sinterklaas online zullen bestellen. Het dreigde dit jaar zelfs extra druk te worden voor de onderneming, omdat koopjesfestijn Black Friday en Sinterklaas dicht op elkaar vallen.

Oproep aan webwinkels

Maar PostNL heeft webwinkels opgeroepen hun verkoopacties te spreiden. Dat heeft volgens een woordvoerster resultaat opgeleverd. Ze wijst erop dat de eerste campagnes van sommige sites nu al van start zijn gegaan.

Op piekdagen denkt PostNL daardoor ongeveer 1,7 miljoen pakketten te moeten bezorgen. Vorig jaar ging het op de drukste dagen nog om circa 2 miljoen pakketten.

Duizend man extra personeel

Om de extra drukte op te vangen werken er komende tijd ruim duizend extra mensen bij PostNL. Ook werken er weer kantoorcollega's mee in de bezorging en de sortering. Verder zet de onderneming extra vrachtwagens in en de pakketbussen rijden meer ritten.

Op piekdagen zijn er daarmee zo'n 1250 vrachtwagens onderweg en de pakketbezorgers maken elke dag ongeveer 6000 ritten om alles op tijd te kunnen bezorgen, becijfert PostNL. Normaal rijden er 950 vrachtwagens en telt het bedrijf zo'n 4500 ritten.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

1 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

1 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

2 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

4 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

4 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

4 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

5 uur geleden