PostNL praat verder met vakbonden na actie voor hoger loon
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV heeft met een tiental PostNL-medewerkers actiegevoerd voor een hoger loon en meer vaste medewerkers bij het post- en pakkettenbedrijf. Dat gebeurde bij het Marriott Hotel in Den Haag, waar dinsdagmiddag de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering is van PostNL. Daar zei het bedrijf verder te gaan overleggen met vakbonden over verhoging van de lonen.
De actievoerders hadden bij het hotel voor aandeelhouders fictieve cheques van 250 miljoen euro, waarmee zij de keuze konden maken tussen aandelen inkopen of medewerkers steunen. De cheque konden zij in het passende vak van een nagemaakte brievenbus te stoppen. Veel animo om daaraan mee te doen vanuit aandeelhouders was daar niet voor. "Ik heb niets met de FNV", zei een van de mannen.
Het was geen grote actie, want voor veel personeel was het volgens FNV-bestuurder Maadey Meuleman gewoon een werkdag. "We roepen op tot goed werkgeverschap en vragen aandeelhouders te kiezen voor de medewerkers", verklaarde de bestuurder de reden van de actie.
Arbeidsvoorwaarden
In reactie op vragen over de arbeidsvoorwaarden zei PostNL tijdens de vergadering dat gesprekken over loonsverhogingen lopen via de vakbonden, omdat 90 procent van het personeel in Nederland werkt via een collectieve arbeidsovereenkomst (cao). "Inflatie speelt wel degelijk rol in de onderhandelingen en ook in het aanbod dat wij doen aan vakbonden. We zien dat daarin wat moet veranderen."
Volgens topvrouw Herna Verhagen werkt het post- en pakkettenbedrijf met "een flexibele schil van 10 procent" aan werknemers zonder direct dienstverband, "om pieken en dalen in drukte op te vangen". "Er zijn afspraken om de flexibiliteit die we hebben te verminderen", aldus Verhagen. Zo zijn de afgelopen tijd aan bezorgers met contracten voor bepaalde tijd contracten voor onbepaalde tijd aangeboden en zijn honderden uitzendkrachten in dienst genomen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
10 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
12 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
14 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
16 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
17 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden