PostNL praat verder met vakbonden na actie voor hoger loon
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV heeft met een tiental PostNL-medewerkers actiegevoerd voor een hoger loon en meer vaste medewerkers bij het post- en pakkettenbedrijf. Dat gebeurde bij het Marriott Hotel in Den Haag, waar dinsdagmiddag de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering is van PostNL. Daar zei het bedrijf verder te gaan overleggen met vakbonden over verhoging van de lonen.
De actievoerders hadden bij het hotel voor aandeelhouders fictieve cheques van 250 miljoen euro, waarmee zij de keuze konden maken tussen aandelen inkopen of medewerkers steunen. De cheque konden zij in het passende vak van een nagemaakte brievenbus te stoppen. Veel animo om daaraan mee te doen vanuit aandeelhouders was daar niet voor. "Ik heb niets met de FNV", zei een van de mannen.
Het was geen grote actie, want voor veel personeel was het volgens FNV-bestuurder Maadey Meuleman gewoon een werkdag. "We roepen op tot goed werkgeverschap en vragen aandeelhouders te kiezen voor de medewerkers", verklaarde de bestuurder de reden van de actie.
Arbeidsvoorwaarden
In reactie op vragen over de arbeidsvoorwaarden zei PostNL tijdens de vergadering dat gesprekken over loonsverhogingen lopen via de vakbonden, omdat 90 procent van het personeel in Nederland werkt via een collectieve arbeidsovereenkomst (cao). "Inflatie speelt wel degelijk rol in de onderhandelingen en ook in het aanbod dat wij doen aan vakbonden. We zien dat daarin wat moet veranderen."
Volgens topvrouw Herna Verhagen werkt het post- en pakkettenbedrijf met "een flexibele schil van 10 procent" aan werknemers zonder direct dienstverband, "om pieken en dalen in drukte op te vangen". "Er zijn afspraken om de flexibiliteit die we hebben te verminderen", aldus Verhagen. Zo zijn de afgelopen tijd aan bezorgers met contracten voor bepaalde tijd contracten voor onbepaalde tijd aangeboden en zijn honderden uitzendkrachten in dienst genomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste handelsdag van november. Wall Street bleef donderdag dicht door de viering van Thanksgiving en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd leden van vakbond FNV hebben een petitie ondertekend tegen de hervormingen die tijdelijk toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts voorstellen. Dat maakte de organisatie FNV Democratisch vlak voor het begin van een nieuwe rechtszaak over de crisis binnen FNV bekend.
54 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het lagerhuis in Frankrijk heeft ingestemd met het voorstel om activiteiten van staalconcern ArcelorMittal in het land te nationaliseren. De grootste staalfabrikant van Frankrijk voelt de crisis in de Europese metaalsector hard en heeft kostenbesparingen en reorganisaties aangekondigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in oktober licht gedaald, na een stijging in september. Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,1 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september stegen de prijzen met 0,6 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een algemene bijstandsuitkering is in het derde kwartaal opnieuw gestegen. Vooral de groep jongeren in de bijstand groeide, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
11 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
12 uur geleden