Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL pakt forse winst op groen Damrak

PostNL pakt forse winst op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - PostNL werd vrijdag fors hoger gezet op het Damrak. Beleggers reageerden op bij de Europese Commissie ingediende documenten waaruit blijkt dat investeringsbedrijf Vesa Equity Investment feitelijk zeggenschap krijgt over het postbedrijf. De AEX-index eindigde de handelsweek met een plus na de recente koersdruk. De Amsterdamse beurs leverde een groot deel van de winst van eerder op de dag echter weer in.

De AEX-index won uiteindelijk 0,7 procent tot 682,96 punten. De MidKap steeg onder aanvoering van PostNL 0,9 procent tot 1015,51 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 1,2 procent.

PostNL werd 9 procent meer waard en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap. Vesa is het investeringsbedrijf van de Tsjechische miljardair Daniel Křetínský, die al een tijdje een belang van 25 procent heeft in PostNL. Volgens analisten van ING en Jefferies betreft de indiening van de documenten slechts een formaliteit en is elke koersreactie overdreven. Křetínský, de eigenaar van voetbalclub Sparta Praag, heeft ook een groot belang in het Britse Royal Mail.

Unibail-Rodamco-Westfield

Unibail-Rodamco-Westfield was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 3,2 procent. De grote bedrijven in de retailsector en hun leveranciers lieten een gemengd beeld zien. Unilever won 1,9 procent en Heineken klom 0,6 procent. Ahold Delhaize stond met een min van 0,5 bij het selecte groepje dalers. Donderdag kregen deze ondernemingen nog rake klappen door de vrees dat de hoge inflatie de koopkracht van consumenten aantast.

Air France-KLM (plus 1,1 procent) zette de opmars voort, al ging een eerdere winst van een paar procent weer deels verloren. De luchtvaartcombinatie voert gesprekken met de Amerikaanse investeerder Apollo over een kapitaalinjectie van een half miljard euro. Als die investering er daadwerkelijk komt, verwacht het concern een deel van zijn leningen terug te kunnen betalen die de Franse staat verstrekte als noodhulp tijdens de coronacrisis.

Richemont

In Zürich kelderde Richemont 13 procent na teleurstellende resultaten van het Zwitserse luxeconcern, bekend van mode van het merk Chloé en sieraden van Cartier.

De euro was 1,0551 dollar waard, tegen 1,0594 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 112,80 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 112,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eigenaar Telegraaf en NRC overschrijdt miljoen digitale abonnees

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.

21 minuten geleden
Bonden praten niet met kabinet als AOW-plan niet van tafel gaat

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.

37 minuten geleden
Vierde krimpjaar op rij voor haven Rotterdam door staalproblemen

ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar voor het vierde jaar op rij gedaald. Dat kwam vooral doordat er minder minerale olieproducten, ijzererts en kolen zijn overgeslagen. Wel werden er meer containers verwerkt in de Rotterdamse haven door meer import uit Azië. Vorig jaar daalde de overslag met 1,7 procent tot 428,4 miljoen ton goederen.

43 minuten geleden
Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen om onverkochte sneakers

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen te draaien en heeft daarom besloten zijn dividend te schrappen. Het Duitse sportmerk kampt met een grote voorraad onverkochte sneakers en kleding na grootschalige retourzendingen door groothandelspartners.

50 minuten geleden
Concurrentiewaakhond ACM keurt overname bedrijf achter DigiD goed

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.

1 uur geleden
Metalengroep AMG onderuit op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 11 procent lager gezet.

1 uur geleden
Oliedienstverlener SBM Offshore gaat aandeelhouders flink belonen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse maritieme dienstverlener SBM Offshore heeft de omzet en winst afgelopen jaar flink zien dalen. Topman Øivind Tangen sprak desondanks van sterke prestaties, waarbij de eigen verwachtingen van het bedrijf werden overtroffen. Het bedrijf, dat volgens analisten van JPMorgan waarschijnlijk in maart promoveert naar de AEX-index, gaat de aandeelhouders flink belonen en rekent voor dit jaar op een stijging van de omzet en winst.

1 uur geleden