Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL opent hagelnieuw sorteercentrum voor kleine pakketten

PostNL opent hagelnieuw sorteercentrum voor kleine pakketten

NIEUWEGEIN (ANP) - PostNL heeft in Nieuwegein een nieuw gerobotiseerd sorteercentrum geopend. De nieuwe locatie is volgens het pakket- en postbedrijf uniek in Europa en speciaal ingericht voor het sorteren en landelijk distribueren van kleine pakketten. Door pakketten van het formaat schoenendoos of kleiner apart te houden van de rest, kunnen de al bestaande sorteercentra meer werk aan.

Het aantal online bestelde producten groeit al jaren hard. Door de coronacrisis kwam die verschuiving naar onlineshoppen in een stroomversnelling. Voor PostNL is het daarom telkens een opgave om de eigen capaciteit te verhogen.

Het nieuwe sorteercentrum speelt daarbij een belangrijke rol , legt een woordvoerster uit. Robotarmen leggen de pakketten op de band van de sorteermachine. Dat is in de 26 reguliere centra lastiger, omdat daar pakketten van alle maten en vormen voorbijkomen en daarom handmatig op de sorteerband moeten worden gelegd. Vervolgens worden ze automatisch in tassen voor de juiste regio gedaan.

Voordeel

Door de kleinere pakketten te scheiden van de grotere, speelt PostNL bij zijn bestaande sorteercentra capaciteit vrij. Deze pakketjes, die goed zijn voor zo'n 40 procent van de totale pakkettenstroom, worden voortaan vanuit Nieuwegein naar de andere centra gestuurd waar ze door de bezorgers worden ingeladen. Volgens PostNL zit er voor de pakketbezorgers een groot voordeel aan de nieuwe aanpak. Zij hoeven maar één label op de tas te scannen, in plaats van alle pakketjes afzonderlijk.

De maximale capaciteit van dit gerobotiseerde sorteercentrum staat gelijk aan de capaciteit van vijf normale sorteercentra. Precieze aantallen pakketten die dagelijks door het sorteercentrum gaan, wil het bedrijf niet geven. Wel is duidelijk dat PostNL in het sorteercentrum minder personeel hoeft in te zetten. Op de Nieuwegeinse locatie werken ongeveer vijftig mensen, in een regulier sorteercentrum zijn dat tussen de 350 en 400 medewerkers.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

7 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

9 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

12 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

13 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 dag geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden