Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL ontloopt miljoenenboete na vrijspraak in België

PostNL ontloopt miljoenenboete na vrijspraak in België

ANTWERPEN (ANP) - De rechtbank in Antwerpen heeft twee Belgische onderdelen van pakketbezorger PostNL vrijgesproken in een zaak rond vermeende misstanden. Daarmee ontloopt de pakketbezorger boetes met een totale waarde van 24,4 miljoen euro.

Justitie verdacht het bedrijf ervan feitelijk de werkgever te zijn van personeel van onderaannemers, wat zou neerkomen op een "verboden terbeschikkingstelling". Maar de rechter oordeelde dat de onderaannemers zelf nog voldoende gezag hadden over hun werknemers, waardoor zij de daadwerkelijke werkgever waren.

Een aantal onderaannemers krijgt wel boetes opgelegd waarvan een deel voorwaardelijk. Die zijn het gevolg van "sociaalrechtelijke inbreuken" die de inspectie heeft vastgesteld bij deze bedrijven. Het ging dan bijvoorbeeld om het niet doen van een zogeheten DIMONA-melding, waarmee bedrijven in België melden of iemand in of uit dienst treedt. Ook ontbraken werkvergunningen voor personeel. Het is niet duidelijk hoe hoog de boetes zijn.

Invallen

In het kader van het onderzoek van de Belgische autoriteiten naar de vermeende misstanden bij PostNL in België zijn in 2021 en 2022 invallen gedaan bij depots van het bezorgbedrijf. Toenmalig topman Rudy van Rillaer zat daarna korte tijd vast. Het OM vroeg de rechtbank om vrijspraak voor hem, evenals voor een andere bestuurder en voor PostNL Holding. Daar is de rechter vrijdag wel in meegegaan.

De rechtbank in Antwerpen sprak logistiekbedrijf GLS in maart vrij in een vergelijkbare zaak. Ook in die zaak kregen de onderaannemers wel boetes opgelegd.

Meer uit Financieel

Recordinvestering Enexis in stroomnet, capaciteit blijft krap

DEN BOSCH (ANP) - Enexis heeft in 2025 een recordbedrag geïnvesteerd in het elektriciteitsnet, maar de vraag naar capaciteit groeit volgens Enexis sneller dan het netwerk kan worden uitgebreid. De netbeheerder, die de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg van elektriciteit voorziet, stak 1,9 miljard euro in de uitbreiding en verzwaring van het stroomnet.

41 minuten geleden
Aantal geschrapte vluchten Midden-Oosten loopt op tot ruim 23.000

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal geschrapte vluchten naar het Midden-Oosten is sinds het begin van de aanvallen opgelopen tot meer dan 23.000. Volgens analysebedrijf Cirium is meer dan de helft van de 36.000 geplande vluchten van of naar het Midden-Oosten sinds zaterdag geannuleerd. Dat komt neer op ongeveer 4,4 miljoen stoelen.

43 minuten geleden
Damrak blijft terughoudend door zorgen over hoge olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, die de zesde dag is ingegaan. Beleggers zijn vooral bezorgd dat de hoge olieprijzen als gevolg van het conflict de inflatie weer aanwakkeren en de economische groei afremmen.

53 minuten geleden
Qatar Airways repatrieert reizigers, onder meer naar Schiphol

MUSCAT (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways gaat een "beperkt aantal" vluchten uitvoeren om gestrande passagiers terug te brengen die door de oorlog in het Midden-Oosten zijn gestrand. Daarbij wordt ook vanuit Muscat in Oman naar Schiphol gevlogen. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij op haar website.

1 uur geleden
Recordomzet voor baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.

1 uur geleden
Topman TomTom stapt op en gaat naar raad van commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.

1 uur geleden
Beurzen Azië veren op na zware verliezen door Iran-oorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.

2 uur geleden