PostNL: nog steeds vertraging bij sommige pakketten door drukte
DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft bij de bezorging van sommige pakketten nog steeds last van een vertraging van één of twee dagen door drukte. Het bedrijf zegt dat de achterstanden die ontstonden rondom Pinksteren zijn weggewerkt, maar dat de aanvoer van pakketten hoog blijft. Dat kan volgens het bedrijf voor een "zeer beperkt" deel van het totale dagelijkse volume van meer dan 1 miljoen pakketten dus voor vertraging zorgen.
Rond Pinksteren gaan mensen meer bestellen omdat dan het vakantiegeld binnen is en mensen extra vrije dagen hebben. Ook zorgde het mooie weer van de afgelopen tijd ervoor dat grotere artikelen werden besteld, waaronder tuinsets, zwembaden en barbecues. Daarvan passen er minder in de pakketbussen.
Om de achterstanden weg te werken en de drukte het hoofd te bieden zette PostNL extra mensen in en werd langer doorgewerkt, ook in de weekenden. Verder werden nachtdiensten gedraaid. De situatie bij pakketbezorging is volgens een woordvoerder nu inmiddels anders dan een paar weken geleden.
Personeelstekort Blaricum
In het Noord-Hollandse Blaricum kampt PostNL wel met dagenlange vertraging met het bezorgen van post door personeelstekort. Het bedrijf wijst op problemen met de bezetting in Blaricum door krapte op de arbeidsmarkt. Landelijk zijn er geen grote vertragingen met de postbezorging, stelt PostNL.
"We zetten alles op alles om de post op tijd te bezorgen, en zetten ook hulp in van een externe partij die ons daarbij gaat ondersteunen. Met die inzet verwachten we dat de vertraagde post vandaag nog wordt bezorgd. We bieden de mensen in Blaricum die last hebben gehad van de vertragingen in de postbezorging onze welgemeende excuses aan", laat een woordvoerder van PostNL weten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
10 uur geleden