PostNL: nog steeds vertraging bij sommige pakketten door drukte
DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft bij de bezorging van sommige pakketten nog steeds last van een vertraging van één of twee dagen door drukte. Het bedrijf zegt dat de achterstanden die ontstonden rondom Pinksteren zijn weggewerkt, maar dat de aanvoer van pakketten hoog blijft. Dat kan volgens het bedrijf voor een "zeer beperkt" deel van het totale dagelijkse volume van meer dan 1 miljoen pakketten dus voor vertraging zorgen.
Rond Pinksteren gaan mensen meer bestellen omdat dan het vakantiegeld binnen is en mensen extra vrije dagen hebben. Ook zorgde het mooie weer van de afgelopen tijd ervoor dat grotere artikelen werden besteld, waaronder tuinsets, zwembaden en barbecues. Daarvan passen er minder in de pakketbussen.
Om de achterstanden weg te werken en de drukte het hoofd te bieden zette PostNL extra mensen in en werd langer doorgewerkt, ook in de weekenden. Verder werden nachtdiensten gedraaid. De situatie bij pakketbezorging is volgens een woordvoerder nu inmiddels anders dan een paar weken geleden.
Personeelstekort Blaricum
In het Noord-Hollandse Blaricum kampt PostNL wel met dagenlange vertraging met het bezorgen van post door personeelstekort. Het bedrijf wijst op problemen met de bezetting in Blaricum door krapte op de arbeidsmarkt. Landelijk zijn er geen grote vertragingen met de postbezorging, stelt PostNL.
"We zetten alles op alles om de post op tijd te bezorgen, en zetten ook hulp in van een externe partij die ons daarbij gaat ondersteunen. Met die inzet verwachten we dat de vertraagde post vandaag nog wordt bezorgd. We bieden de mensen in Blaricum die last hebben gehad van de vertragingen in de postbezorging onze welgemeende excuses aan", laat een woordvoerder van PostNL weten.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
24 minuten geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energieleveranciers verkopen vaker groene stroom die daadwerkelijk duurzaam is opgewekt met bijvoorbeeld windmolens en zonnepanelen in Nederland. Uit onderzoek van klimaatstichting HIER komt naar voren dat 34 procent van de onderzochte groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Dat was vorig jaar nog bijna 38 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
10 uur geleden