PostNL: nog steeds vertraging bij sommige pakketten door drukte
DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft bij de bezorging van sommige pakketten nog steeds last van een vertraging van één of twee dagen door drukte. Het bedrijf zegt dat de achterstanden die ontstonden rondom Pinksteren zijn weggewerkt, maar dat de aanvoer van pakketten hoog blijft. Dat kan volgens het bedrijf voor een "zeer beperkt" deel van het totale dagelijkse volume van meer dan 1 miljoen pakketten dus voor vertraging zorgen.
Rond Pinksteren gaan mensen meer bestellen omdat dan het vakantiegeld binnen is en mensen extra vrije dagen hebben. Ook zorgde het mooie weer van de afgelopen tijd ervoor dat grotere artikelen werden besteld, waaronder tuinsets, zwembaden en barbecues. Daarvan passen er minder in de pakketbussen.
Om de achterstanden weg te werken en de drukte het hoofd te bieden zette PostNL extra mensen in en werd langer doorgewerkt, ook in de weekenden. Verder werden nachtdiensten gedraaid. De situatie bij pakketbezorging is volgens een woordvoerder nu inmiddels anders dan een paar weken geleden.
Personeelstekort Blaricum
In het Noord-Hollandse Blaricum kampt PostNL wel met dagenlange vertraging met het bezorgen van post door personeelstekort. Het bedrijf wijst op problemen met de bezetting in Blaricum door krapte op de arbeidsmarkt. Landelijk zijn er geen grote vertragingen met de postbezorging, stelt PostNL.
"We zetten alles op alles om de post op tijd te bezorgen, en zetten ook hulp in van een externe partij die ons daarbij gaat ondersteunen. Met die inzet verwachten we dat de vertraagde post vandaag nog wordt bezorgd. We bieden de mensen in Blaricum die last hebben gehad van de vertragingen in de postbezorging onze welgemeende excuses aan", laat een woordvoerder van PostNL weten.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.
26 minuten geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van Europese vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.
46 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
3 uur geleden