Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL neemt duizenden extra pakketbezorgers in dienst

PostNL neemt duizenden extra pakketbezorgers in dienst

DEN HAAG (ANP) - Postbedrijf PostNL neemt de komende jaren duizenden extra pakketbezorgers in dienst, meldt het bedrijf. Op termijn wil PostNL minimaal de helft van alle pakketbezorgers in dienst hebben. Nu zijn er 1900 mensen in dienst, dat moeten er ongeveer 6000 worden. PostNL voert momenteel onderhandelingen met vakbond FNV over een nieuwe cao.

Volgens topvrouw Herna Verhagen wil PostNL ook "verdere verbeteringen aanbrengen" in de samenwerkingen met onderaannemers die voor de grootste post- en pakketbezorger van Nederland werken. Dat komt doordat de pakkettenmarkt blijft doorgroeien, en door de "ontwikkelingen en veranderingen op het gebied van arbeid en duurzaamheid", schetst het bedrijf.

PostNL zegt ook de ruim vijfhonderd onderaannemers te willen "stimuleren en ondersteunen" om verder te groeien en op te schalen. Grotere bedrijven zijn volgens PostNL ook beter in staat om te investeren in klimaatoplossingen, zoals elektrisch vervoer en laadinfrastructuur. Groei is volgens het bedrijf "noodzakelijk" voor verduurzaming bij onderaannemers.

Uitstootvrij bezorgen

PostNL wil in 2030 uitstootvrij bezorgen in het laatste gedeelte van de bezorgketen. Dat is het ritje naar de klant. PostNL zegt daarom de extra kosten voor een pakketbus te vergoeden en dit jaar eenmalig een bonus te geven van 2000 euro per bestelde elektrische pakketbus.

"Geweldig dat PostNL eindelijk zijn verantwoordelijkheid neemt", zegt FNV in een reactie. Maar de bond blijft kritisch: "Nu nog dienstverbanden voor al de uitzendkrachten die al jarenlang op de sorteercentra werken. Daar blijven we ons de komende tijd zeker nog voor hardmaken", aldus bestuurder FNV Post & Pakketten Mariska Exalto.

Nieuwe cao

De onderhandelingen over een nieuwe cao voor medewerkers van PostNL zijn woensdag begonnen. FNV wilde al één gelijkwaardige cao en dat werknemers vast in dienst moeten komen. De postbezorgers-cao is volgens de bond nu slechter dan die van de rest van het personeel. De bond eist ook 100 euro bruto per maand extra, minimaal 14 euro per uur, afschaffing van jeugdlonen en een goede regeling voor oudere werknemers om eerder te stoppen met werken. Ook wil de bond dat de lonen automatisch aangepast worden aan de inflatie.

Eerder deze maand bood PostNL alle postbezorgers een vast contract aan. Het gaat om zowel werknemers die al in dienst zijn van het postbedrijf, als werknemers die nieuw in dienst komen. Daarmee worden ruim duizend tijdelijke contracten omgezet in contracten voor onbepaalde tijd.

Meer uit Financieel

Mattel wint op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.

2 uur geleden
Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

4 uur geleden
Euronext-topman: kabinetsplannen ontmoedigen kleine beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.

4 uur geleden
Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

4 uur geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

6 uur geleden
Sleijpen: economische impact klimaatverandering niet te ontkennen

FRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."

6 uur geleden
Forse min voor Amsterdamse beurs na stijging olieprijzen en rente

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.

6 uur geleden