PostNL neemt duizenden extra pakketbezorgers in dienst
DEN HAAG (ANP) - Postbedrijf PostNL neemt de komende jaren duizenden extra pakketbezorgers in dienst, meldt het bedrijf. Op termijn wil PostNL minimaal de helft van alle pakketbezorgers in dienst hebben. Nu zijn er 1900 mensen in dienst, dat moeten er ongeveer 6000 worden. PostNL voert momenteel onderhandelingen met vakbond FNV over een nieuwe cao.
Volgens topvrouw Herna Verhagen wil PostNL ook "verdere verbeteringen aanbrengen" in de samenwerkingen met onderaannemers die voor de grootste post- en pakketbezorger van Nederland werken. Dat komt doordat de pakkettenmarkt blijft doorgroeien, en door de "ontwikkelingen en veranderingen op het gebied van arbeid en duurzaamheid", schetst het bedrijf.
PostNL zegt ook de ruim vijfhonderd onderaannemers te willen "stimuleren en ondersteunen" om verder te groeien en op te schalen. Grotere bedrijven zijn volgens PostNL ook beter in staat om te investeren in klimaatoplossingen, zoals elektrisch vervoer en laadinfrastructuur. Groei is volgens het bedrijf "noodzakelijk" voor verduurzaming bij onderaannemers.
Uitstootvrij bezorgen
PostNL wil in 2030 uitstootvrij bezorgen in het laatste gedeelte van de bezorgketen. Dat is het ritje naar de klant. PostNL zegt daarom de extra kosten voor een pakketbus te vergoeden en dit jaar eenmalig een bonus te geven van 2000 euro per bestelde elektrische pakketbus.
"Geweldig dat PostNL eindelijk zijn verantwoordelijkheid neemt", zegt FNV in een reactie. Maar de bond blijft kritisch: "Nu nog dienstverbanden voor al de uitzendkrachten die al jarenlang op de sorteercentra werken. Daar blijven we ons de komende tijd zeker nog voor hardmaken", aldus bestuurder FNV Post & Pakketten Mariska Exalto.
Nieuwe cao
De onderhandelingen over een nieuwe cao voor medewerkers van PostNL zijn woensdag begonnen. FNV wilde al één gelijkwaardige cao en dat werknemers vast in dienst moeten komen. De postbezorgers-cao is volgens de bond nu slechter dan die van de rest van het personeel. De bond eist ook 100 euro bruto per maand extra, minimaal 14 euro per uur, afschaffing van jeugdlonen en een goede regeling voor oudere werknemers om eerder te stoppen met werken. Ook wil de bond dat de lonen automatisch aangepast worden aan de inflatie.
Eerder deze maand bood PostNL alle postbezorgers een vast contract aan. Het gaat om zowel werknemers die al in dienst zijn van het postbedrijf, als werknemers die nieuw in dienst komen. Daarmee worden ruim duizend tijdelijke contracten omgezet in contracten voor onbepaalde tijd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
6 uur geleden