PostNL na afschieten extra bezorgtijd: postbezorging onder druk
DEN HAAG (ANP) - De bezorging van post komt verder onder druk te staan nu het kabinet PostNL niet toestaat langer de tijd te nemen voor de bezorging van consumentenpost. Dat zei de post- en pakketbezorger nadat minister Dirk Beljaarts (Economische Zaken) had afgezien van de verruiming van de maximale bezorgtijd van één naar twee dagen.
"De Kamer voelt niet de urgentie om het maatschappelijk belang van postvoorziening (voor heel Nederland) ook in de toekomst duurzaam te borgen", reageerde een woordvoerster namens PostNL per e-mail. Het bedrijf vreest dat de universele postdienst verliesgevend wordt. Dat is een gereguleerd pakket postdiensten die PostNL uitvoert, waar bijvoorbeeld ook brievenbuspost onder valt. Maar ook bij overige postdiensten dreigen volgens het bedrijf verliezen.
"Dat is onvoldoende financiële basis om te kunnen blijven investeren in de duizenden mensen die bij ons werken en een stabiele dienstverlening te kunnen bieden aan onze klanten. Daarnaast sluit het ook niet aan bij de wensen van consumenten die aangeven dat voorspelbaarheid belangrijker is dan snelheid", meldt PostNL, verwijzend naar een consumentenonderzoek door toezichthouder Autoriteit Consument & Markt. "Dit betekent dat de postvoorziening die toegankelijk is voor alle Nederlanders in de komende periode nog verder onder druk komt te staan."
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
17 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
18 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
18 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
20 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
20 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
22 uur geleden