PostNL krijgt alsnog dag extra voor bezorging brief of kaart
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) wil PostNL alsnog een dag extra gunnen voor de bezorging van een gewone brief of kaart. Zijn voorganger Dirk Beljaarts (PVV) kwam eerder met hetzelfde voorstel, maar haalde dat weer van tafel omdat een ruime Kamermeerderheid er fel op tegen was.
Particuliere post moet nu binnen 24 uur worden bezorgd. Dat wordt als het aan Karremans ligt vanaf medio volgend jaar 48 uur. PostNL moet in dit voorstel wel vijf dagen per week post blijven rondbrengen, van dinsdag tot en met zaterdag. Vanaf 2028 of 2029 heeft het bedrijf mogelijk nog een etmaal extra speling nodig, waarschuwt de minister alvast.
Aan die verdere verruiming zijn wel voorwaarden verbonden, benadrukt Karremans. PostNL moet dan eerst laten zien dat de betrouwbaarheid van de bezorging verbetert. Voor medische post en rouwkaarten verandert er niets. Die moeten nog altijd zes dagen per week binnen een etmaal bezorgd worden.
Andere landen
De regels voor de postbezorging zijn verouderd, stelt Karremans. Er worden steeds minder brieven verstuurd, waardoor het werk niet meer rendabel is. "We maken de regels voor de postbezorging iets ruimer, om ervoor te zorgen dat de postbezorging in heel Nederland blijft werken", aldus de bewindsman.
Karremans wijst daarbij op de situatie in andere Europese landen, zoals Duitsland en Denemarken. "Daar doet een brief of kaart er drie of vier dagen over, voordat die degene bereikt aan wie die gestuurd is." De minister noemt het "heel logisch" dat dit ook in Nederland wordt doorgevoerd.
Subsidie
Van de subsidie waar PostNL eerder tevergeefs om vroeg om de postdienstverlening op de been te houden, wil Karremans net als zijn voorganger niets weten. "Het moet een renderende business zijn", vindt hij.
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
39 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
8 uur geleden