PostNL komt met cijfers over tweede kwartaal
DEN HAAG (ANP) - PostNL komt maandag met een cijferupdate over het tweede kwartaal. Het postbedrijf heeft er sinds de uitbraak van de coronapandemie van geprofiteerd dat er meer via internet wordt gewinkeld. Daardoor moeten er meer pakketten worden bezorgd. Het is nu vooral de vraag of de onderneming zijn relatief sterke resultaten vast kan houden.
PostNL leverde in het eerste kwartaal van dit jaar een recordaantal van 108 miljoen pakketten af. Die waren goed voor een omzet van 662 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog 414 miljoen euro. Ook postbezorgers hadden toen extra werk, geholpen door het postwerk voor de Tweede Kamerverkiezingen. Vanwege de pandemie moesten er niet alleen stempassen worden bezorgd, maar stemden ook veel ouderen per post. Ook de uitnodigingen voor een coronavaccinatie werden door het postbedrijf bij mensen thuis afgeleverd.
PostNL waarschuwde bij de presentatie van de cijfers over het eerste kwartaal wel dat een groot deel van de extra inkomsten waarschijnlijk van tijdelijke aard was. Toch gaf de onderneming toen aan op zoek te zijn naar nieuw personeel om de drukte aan te kunnen. Ook wilde PostNL extra geld investeren in verdere digitalisering. In bepaalde regio's voert het bedrijf al proeven uit met het achterlaten van pakketten bij het huis, mochten mensen niet thuis zijn om deze in ontvangst te nemen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend na het flinke verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers op het Damrak ging onder meer uit naar kwartaalresultaten van ABN AMRO die beter waren dan verwacht. ABN AMRO was daardoor de sterkste stijger in de AEX met een plus van ruim 7 procent.
20 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.
47 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het afgelopen kwartaal iets meer elektronica verkocht, ondanks de "uitdagende economische omstandigheden". Consumenten kochten de afgelopen tijd vooral meer kleine apparaten. Het bedrijf verkocht minder grote elektrische apparaten en telecom- en tv-producten.
55 minuten geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI ziet dat mensen langer wachten met het boeken van een vakantie voor deze zomer als gevolg van onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De hotels en resorts zijn minder volgeboekt dan vorig jaar. Volgens TUI moet 45 procent van de reizigers nog een vakantie boeken voor deze zomer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.
3 uur geleden