PostNL: klaar om coronavaccins te vervoeren
DEN HAAG (ANP) - Als er coronavaccins naar en door Nederland en België vervoerd moeten worden, dan kan postbedrijf PostNL daar een rol bij spelen. Het postbedrijf zegt de nodige "competentie en capaciteit" te hebben en geeft aan graag met partijen in gesprek te willen gaan om te kijken "hoe wij hen van dienst kunnen zijn".
PostNL heeft een speciale afdeling die zich nu ook al bezighoudt met het vervoer van diagnostische monsters, medische hulpmiddelen en medicijnen. Ook vervoert het bedrijf nu al vaccins binnen de Benelux waarbij de temperatuur gecontroleerd is.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
13 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
23 uur geleden