Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL in de uitverkoop op groen Damrak

PostNL in de uitverkoop op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - PostNL was maandag de negatieve uitschieter op een verder positief gestemde Amsterdamse beurs. Beleggers waren duidelijk niet tevreden over het kwartaalbericht van het postbedrijf. Over de gehele linie gingen de Europese beurzen omhoog. Beleggers wisten onder meer moed te putten uit positieve industriecijfers uit China en Europa. Ook werd uitgekeken naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen op dinsdag.

PostNL (min 6,2 procent) was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen aan het Damrak. De post- en pakketbezorger boekte ook in het derde kwartaal meer omzet. De groei was vooral te danken aan de pakketdivisie, die blijft profiteren van de coronacrisis. Volgens analisten viel de winstgevendheid echter lager uit dan verwacht.

Gestuwd door flinke koerswinsten bij fondsen als Shell en ING, met plussen van bijna 5 en een kleine 6 procent, ging de AEX-index wel flink omhoog. De Amsterdamse hoofdindex eindigde 1,9 procent in de plus op 543,91 punten. De MidKap steeg 2 procent tot 791,47 punten. Londen, Frankfurt en Parijs dikten tot 2,1 procent aan.

Air France-KLM

Kiadis Pharma werd daarnaast fors meer waard, dankzij een overnamebod van de Franse farmaceut Sanofi. De biotechnoloog schoot op de lokale markt bijna 250 procent omhoog. Sanofi wil de onderneming overnemen voor 308 miljoen euro. Het bestuur van Kiadis staat achter het bod van de Franse farmaceut. Ook biotechnoloog Pharming profiteerde van het overnamenieuws in de sector en was koploper in de MidKap met een plus van 7,6 procent.

Air France-KLM won uiteindelijk 5 procent, na een fors openingsverlies. Luchtvaartmaatschappij KLM slaagde er dit weekend niet in van alle vakbonden toezeggingen te krijgen dat ze akkoord gaan met langere periodes van loonmatigingen. Die toezeggingen zijn nodig om het tweede deel van het steunpakket van de Nederlandse overheid te ontvangen.

Corbion

Verder klom speciaalchemiebedrijf Corbion 7 procent na een goed ontvangen handelsbericht. Elders in Europa gaven ook nog diverse bedrijven een kijkje in de boeken. In Londen steeg Ocado 8 procent. De Britse onlinesupermarkt verhoogde zijn winstverwachting voor dit jaar. Ryanair klom bijna 5 procent in Dublin, ondanks een halfjaarverlies van de Ierse luchtvaartmaatschappij.

De euro was 1,1633 dollar waard, tegenover 1,1651 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 36,22 dollar. Brentolie kostte ook 1,2 procent meer, op 38,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Democratische staten spannen zaak aan tegen Trump om heffingen

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.

26 minuten geleden
Trump: oliemaatschappijen verdienen te veel aan hoge olieprijzen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.

1 uur geleden
Apple stapt naar de rechter om Britse eis over versleutelde data

LONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.

1 uur geleden
Europese beurzen winnen dankzij lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.

3 uur geleden
LTO: droogte en hitte bedreigen Nederlandse suikerbietenoogst

DEN HAAG (ANP) - De suikerbietenteelt in Nederland krijgt te maken met een "serieuze opbrengstenderving" als gevolg van de droogte en hitte. Dat zegt Evelien Drenth, sectorspecialist akkerbouw bij LTO Nederland.

4 uur geleden
Amazon vijfde bedrijf dat meer dan 3 biljoen dollar waard is

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon is voor het eerst meer waard dan 3 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern won maandag na de opening van Wall Street ruim 5 procent. Het is het vijfde bedrijf ooit dat zoveel waard is.

5 uur geleden
FNV: havenstakingen op 4 september tegen afbraakplannen kabinet

ROTTERDAM (ANP) - FNV Havens roept havenmedewerkers op om op vrijdag 4 september het werk neer te leggen. De vakbondsleden, werkzaam in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland, zijn maandag geïnformeerd over de stakingsplannen, maakte de bond bekend.

5 uur geleden