Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL in de uitverkoop op groen Damrak

PostNL in de uitverkoop op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - PostNL was maandag de negatieve uitschieter op een verder positief gestemde Amsterdamse beurs. Beleggers waren duidelijk niet tevreden over het kwartaalbericht van het postbedrijf. Over de gehele linie gingen de Europese beurzen omhoog. Beleggers wisten onder meer moed te putten uit positieve industriecijfers uit China en Europa. Ook werd uitgekeken naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen op dinsdag.

PostNL (min 6,2 procent) was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen aan het Damrak. De post- en pakketbezorger boekte ook in het derde kwartaal meer omzet. De groei was vooral te danken aan de pakketdivisie, die blijft profiteren van de coronacrisis. Volgens analisten viel de winstgevendheid echter lager uit dan verwacht.

Gestuwd door flinke koerswinsten bij fondsen als Shell en ING, met plussen van bijna 5 en een kleine 6 procent, ging de AEX-index wel flink omhoog. De Amsterdamse hoofdindex eindigde 1,9 procent in de plus op 543,91 punten. De MidKap steeg 2 procent tot 791,47 punten. Londen, Frankfurt en Parijs dikten tot 2,1 procent aan.

Air France-KLM

Kiadis Pharma werd daarnaast fors meer waard, dankzij een overnamebod van de Franse farmaceut Sanofi. De biotechnoloog schoot op de lokale markt bijna 250 procent omhoog. Sanofi wil de onderneming overnemen voor 308 miljoen euro. Het bestuur van Kiadis staat achter het bod van de Franse farmaceut. Ook biotechnoloog Pharming profiteerde van het overnamenieuws in de sector en was koploper in de MidKap met een plus van 7,6 procent.

Air France-KLM won uiteindelijk 5 procent, na een fors openingsverlies. Luchtvaartmaatschappij KLM slaagde er dit weekend niet in van alle vakbonden toezeggingen te krijgen dat ze akkoord gaan met langere periodes van loonmatigingen. Die toezeggingen zijn nodig om het tweede deel van het steunpakket van de Nederlandse overheid te ontvangen.

Corbion

Verder klom speciaalchemiebedrijf Corbion 7 procent na een goed ontvangen handelsbericht. Elders in Europa gaven ook nog diverse bedrijven een kijkje in de boeken. In Londen steeg Ocado 8 procent. De Britse onlinesupermarkt verhoogde zijn winstverwachting voor dit jaar. Ryanair klom bijna 5 procent in Dublin, ondanks een halfjaarverlies van de Ierse luchtvaartmaatschappij.

De euro was 1,1633 dollar waard, tegenover 1,1651 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 36,22 dollar. Brentolie kostte ook 1,2 procent meer, op 38,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS: beperkingen luchtruim Caribisch gebied voorbij

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy meldt op X dat de beperkingen die golden voor het luchtruim boven het Caribisch gebied zondagochtend om 06.00 uur (Nederlandse tijd) worden opgeheven. Luchtvaartmaatschappijen zijn op de hoogte gebracht en zullen hun vluchten hervatten, aldus Duffy.

43 minuten geleden
Olie-export Venezuela stilgevallen

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse olie-export, die al tot een minimum was gedaald door de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde blokkade van alle gesanctioneerde tankers die de territoriale wateren van het land in- en uitvaren, is inmiddels volledig stilgevallen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft besloten om vanaf zondag weer te vliegen van en naar onder meer Curaçao, Aruba en Bonaire. Dit meldt de luchtvaartmaatschappij zaterdagavond. Voor passagiers van wie de vlucht eerder is gecanceld, wordt getracht hen op de eerstvolgende vlucht te zetten.

8 uur geleden
KLM schrapt zondag honderden vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zondag honderden vluchten op luchthaven Schiphol vanwege het winterse weer. Ook op vrijdag en zaterdag was er grote uitval van vluchten op de luchthaven en waren er ook veel vertragingen.

14 uur geleden
Schiphol: vergelijkbaar beeld met annuleringen en vertragingen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol kampt zaterdag opnieuw met de uitval van honderden vluchten en flinke vertragingen door overlast van winterweer. Volgens een woordvoerder is het beeld vergelijkbaar met vrijdag toen er ook veel annuleringen en vertragingen waren.

21 uur geleden
Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

1 dag geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

1 dag geleden