PostNL in de uitverkoop op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - PostNL was maandag de negatieve uitschieter op een verder positief gestemde Amsterdamse beurs. Beleggers waren duidelijk niet tevreden over het kwartaalbericht van het postbedrijf. Over de gehele linie gingen de Europese beurzen omhoog. Beleggers wisten onder meer moed te putten uit positieve industriecijfers uit China en Europa. Ook werd uitgekeken naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen op dinsdag.
PostNL (min 6,2 procent) was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen aan het Damrak. De post- en pakketbezorger boekte ook in het derde kwartaal meer omzet. De groei was vooral te danken aan de pakketdivisie, die blijft profiteren van de coronacrisis. Volgens analisten viel de winstgevendheid echter lager uit dan verwacht.
Gestuwd door flinke koerswinsten bij fondsen als Shell en ING, met plussen van bijna 5 en een kleine 6 procent, ging de AEX-index wel flink omhoog. De Amsterdamse hoofdindex eindigde 1,9 procent in de plus op 543,91 punten. De MidKap steeg 2 procent tot 791,47 punten. Londen, Frankfurt en Parijs dikten tot 2,1 procent aan.
Air France-KLM
Kiadis Pharma werd daarnaast fors meer waard, dankzij een overnamebod van de Franse farmaceut Sanofi. De biotechnoloog schoot op de lokale markt bijna 250 procent omhoog. Sanofi wil de onderneming overnemen voor 308 miljoen euro. Het bestuur van Kiadis staat achter het bod van de Franse farmaceut. Ook biotechnoloog Pharming profiteerde van het overnamenieuws in de sector en was koploper in de MidKap met een plus van 7,6 procent.
Air France-KLM won uiteindelijk 5 procent, na een fors openingsverlies. Luchtvaartmaatschappij KLM slaagde er dit weekend niet in van alle vakbonden toezeggingen te krijgen dat ze akkoord gaan met langere periodes van loonmatigingen. Die toezeggingen zijn nodig om het tweede deel van het steunpakket van de Nederlandse overheid te ontvangen.
Corbion
Verder klom speciaalchemiebedrijf Corbion 7 procent na een goed ontvangen handelsbericht. Elders in Europa gaven ook nog diverse bedrijven een kijkje in de boeken. In Londen steeg Ocado 8 procent. De Britse onlinesupermarkt verhoogde zijn winstverwachting voor dit jaar. Ryanair klom bijna 5 procent in Dublin, ondanks een halfjaarverlies van de Ierse luchtvaartmaatschappij.
De euro was 1,1633 dollar waard, tegenover 1,1651 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 36,22 dollar. Brentolie kostte ook 1,2 procent meer, op 38,38 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG) - Een Braziliaanse rechter heeft Meta opgedragen zich niet te mengen in de verspreiding van politieke of verkiezingsgerelateerde inhoud. De uitspraak volgt op een klacht van president Luiz Inácio Lula da Silva, die stelde dat zijn berichten "herhaaldelijk en systematisch" niet bij gebruikers aankomen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
10 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
12 uur geleden