PostNL hard onderuit op Damrak na tegenvallende resultaten
AMSTERDAM (ANP) - PostNL ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De resultaten van de post- en pakketbezorger vielen duidelijk niet in de smaak bij beleggers. Het bedrijf werd ook voorzichtiger over het gehele jaar, na een volgens topvrouw Herna Verhagen "lastig derde kwartaal". De resultaten waren volgens Verhagen wel beter dan vorig jaar, maar het pakkettenvolume groeide minder snel dan verwacht.
In Nederland verwerkte PostNL iets minder pakketten dan vorig jaar doordat consumenten minder uitgeven door de hoge inflatie. Het bedrijf verwacht nu dat het jaarresultaat aan de onderkant van de afgegeven bandbreedte van 100 miljoen tot 130 miljoen euro zal uitkomen. Het aandeel werd daarop 12 procent lager gezet.
Onverwachte stijging
De algehele stemming op de beurzen was gematigd positief na de sterke koerswinsten afgelopen week. De aandelenmarkten in New York kenden zelfs de beste beursweek van dit jaar, gestuwd door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank nu echt klaar is met het verhogen van de rente tegen de inflatie.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 737,95 punten. De MidKap bleef onveranderd op 829,54 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen 0,1 procent. De DAX in Frankfurt klom een fractie, na een onverwachte stijging van de Duitse fabrieksorders in september.
Solide prestaties
Techinvesteerder Prosus (plus 1,9 procent) profiteerde van de sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het een groot belang heeft, en was de sterkste stijger in de AEX. Zorgtechnologiebedrijf Philips sloot de rij met een verlies van 0,9 procent.
B&S Group verloor 0,4 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Volgens topman Peter van Mierlo heeft de bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens in het derde kwartaal solide prestaties laten zien, met een stabiele omzet en een hogere brutomarge.
Productiebeperking
In Dublin steeg Ryanair dik 5 procent. De Ierse budgetmaatschappij zag de nettowinst in de zes maanden tot en met september flink stijgen tot 2,2 miljard euro. Ryanair profiteerde van het sterke herstel van de luchtvaart en hogere ticketprijzen, die met bijna een kwart stegen. In Amsterdam klom Air France-KLM 3 procent.
De euro was 1,0744 dollar waard, tegen 1,0738 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omhoog nadat Saudi-Arabië en Rusland verklaarden de productiebeperking van meer dan 1 miljoen vaten per dag te handhaven tot het einde van het jaar. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 81,39 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 85,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
15 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
16 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
18 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
20 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
21 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden