PostNL hard onderuit op Damrak na tegenvallende resultaten
AMSTERDAM (ANP) - PostNL ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De resultaten van de post- en pakketbezorger vielen duidelijk niet in de smaak bij beleggers. Het bedrijf werd ook voorzichtiger over het gehele jaar, na een volgens topvrouw Herna Verhagen "lastig derde kwartaal". De resultaten waren volgens Verhagen wel beter dan vorig jaar, maar het pakkettenvolume groeide minder snel dan verwacht.
In Nederland verwerkte PostNL iets minder pakketten dan vorig jaar doordat consumenten minder uitgeven door de hoge inflatie. Het bedrijf verwacht nu dat het jaarresultaat aan de onderkant van de afgegeven bandbreedte van 100 miljoen tot 130 miljoen euro zal uitkomen. Het aandeel werd daarop 12 procent lager gezet.
Onverwachte stijging
De algehele stemming op de beurzen was gematigd positief na de sterke koerswinsten afgelopen week. De aandelenmarkten in New York kenden zelfs de beste beursweek van dit jaar, gestuwd door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank nu echt klaar is met het verhogen van de rente tegen de inflatie.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 737,95 punten. De MidKap bleef onveranderd op 829,54 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen 0,1 procent. De DAX in Frankfurt klom een fractie, na een onverwachte stijging van de Duitse fabrieksorders in september.
Solide prestaties
Techinvesteerder Prosus (plus 1,9 procent) profiteerde van de sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het een groot belang heeft, en was de sterkste stijger in de AEX. Zorgtechnologiebedrijf Philips sloot de rij met een verlies van 0,9 procent.
B&S Group verloor 0,4 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Volgens topman Peter van Mierlo heeft de bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens in het derde kwartaal solide prestaties laten zien, met een stabiele omzet en een hogere brutomarge.
Productiebeperking
In Dublin steeg Ryanair dik 5 procent. De Ierse budgetmaatschappij zag de nettowinst in de zes maanden tot en met september flink stijgen tot 2,2 miljard euro. Ryanair profiteerde van het sterke herstel van de luchtvaart en hogere ticketprijzen, die met bijna een kwart stegen. In Amsterdam klom Air France-KLM 3 procent.
De euro was 1,0744 dollar waard, tegen 1,0738 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omhoog nadat Saudi-Arabië en Rusland verklaarden de productiebeperking van meer dan 1 miljoen vaten per dag te handhaven tot het einde van het jaar. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 81,39 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 85,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.
29 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.
47 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery voert gesprekken met de oprichter van een prominent beleggingsfonds over een mogelijke overname van de televisienetwerken van het entertainmentconcern. Dit melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
2 uur geleden