Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL hard onderuit op Damrak na tegenvallende resultaten

PostNL hard onderuit op Damrak na tegenvallende resultaten

AMSTERDAM (ANP) - PostNL ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De resultaten van de post- en pakketbezorger vielen duidelijk niet in de smaak bij beleggers. Het bedrijf werd ook voorzichtiger over het gehele jaar, na een volgens topvrouw Herna Verhagen "lastig derde kwartaal". De resultaten waren volgens Verhagen wel beter dan vorig jaar, maar het pakkettenvolume groeide minder snel dan verwacht.

In Nederland verwerkte PostNL iets minder pakketten dan vorig jaar doordat consumenten minder uitgeven door de hoge inflatie. Het bedrijf verwacht nu dat het jaarresultaat aan de onderkant van de afgegeven bandbreedte van 100 miljoen tot 130 miljoen euro zal uitkomen. Het aandeel werd daarop 12 procent lager gezet.

Onverwachte stijging

De algehele stemming op de beurzen was gematigd positief na de sterke koerswinsten afgelopen week. De aandelenmarkten in New York kenden zelfs de beste beursweek van dit jaar, gestuwd door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank nu echt klaar is met het verhogen van de rente tegen de inflatie.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 737,95 punten. De MidKap bleef onveranderd op 829,54 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen 0,1 procent. De DAX in Frankfurt klom een fractie, na een onverwachte stijging van de Duitse fabrieksorders in september.

Solide prestaties

Techinvesteerder Prosus (plus 1,9 procent) profiteerde van de sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het een groot belang heeft, en was de sterkste stijger in de AEX. Zorgtechnologiebedrijf Philips sloot de rij met een verlies van 0,9 procent.

B&S Group verloor 0,4 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Volgens topman Peter van Mierlo heeft de bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens in het derde kwartaal solide prestaties laten zien, met een stabiele omzet en een hogere brutomarge.

Productiebeperking

In Dublin steeg Ryanair dik 5 procent. De Ierse budgetmaatschappij zag de nettowinst in de zes maanden tot en met september flink stijgen tot 2,2 miljard euro. Ryanair profiteerde van het sterke herstel van de luchtvaart en hogere ticketprijzen, die met bijna een kwart stegen. In Amsterdam klom Air France-KLM 3 procent.

De euro was 1,0744 dollar waard, tegen 1,0738 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omhoog nadat Saudi-Arabiƫ en Rusland verklaarden de productiebeperking van meer dan 1 miljoen vaten per dag te handhaven tot het einde van het jaar. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 81,39 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 85,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM vliegt komende dagen nog niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.

6 uur geleden
Gasunie voorziet hogere gasprijzen door aanvallen Iran

GRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.

9 uur geleden
Grote scheepvaartconcerns mijden ook Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Aziƫ weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.

9 uur geleden
Bitcoin herstelt in waarde na koersschok door aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.

10 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open nu flinke prijsstijging dreigt

WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.

11 uur geleden
Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

12 uur geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

12 uur geleden