
PostNL gaat niet extra reorganiseren ondanks steunverzoek posttak
DEN HAAG (ANP) - PostNL denkt niet aan een extra reorganisatie, hoewel de onderneming bij de overheid om geld heeft gevraagd om de postbezorging in stand te kunnen houden. Dat heeft topvrouw Herna Verhagen laten weten aan het ANP. Ze vertrouwt erop dat PostNL er wel uitkomt met de overheid. "Er is een wettelijke basis voor de compensatie die wij vragen", stipt ze aan.
De afgelopen jaren bezuinigde PostNL telkens al tientallen miljoenen euro's bij de posttak. Dat wil het bedrijf dit jaar wel weer doen. Daarbij moet gedacht worden aan maatregelen als locaties overhevelen naar sorteercentra en het niet invullen van bepaalde vacatures in regio's waar toch niet veel post bezorgd hoeft te worden. Eerder dit jaar kondigde de onderneming aan de meeste brievenbussen in Nederland eerder op de dag te gaan legen, in plaats van alle post op te halen na 17.00 uur. Dat moet ook miljoenen in de kosten schelen.
PostNL vroeg de overheid eind vorige week een tijdelijke financiële bijdrage. Het bedrijf gaf aan dit jaar en volgend jaar in totaal 68 miljoen euro nodig te hebben om de postdienstverlening op de huidige voet door te zetten. Het ministerie van Economische Zaken zei in een eerste reactie nee tegen het verzoek van PostNL. Volgens een verklaring van het ministerie is steun nu "niet aan de orde".
Verhagen wil evenwel niet speculeren over een scenario waarin de overheid het bedrijf niet te hulp schiet. Ze herhaalt dat het bedrijf met de postbezorging een wettelijke taak uitvoert voor de overheid. Het kan volgens haar niet zo zijn dat daarop verlies wordt gemaakt. Ook in politiek Den Haag wordt dat volgens haar onderkend. PostNL verwacht pas over enkele maanden een uitgebreid antwoord van de overheid. "In de tussentijd blijven we in gesprek."
Uiteindelijk wil PostNL dat de overheid de Postwet aanpast, zodat het bedrijf bijvoorbeeld langer kan doen over het bezorgen van de post. Dat zou voor het bedrijf schelen in de kosten. In veel andere Europese landen wordt de bezorgtermijn volgens de onderneming ook versoepeld.
Meer uit Financieel
SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.
6 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.
9 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.
10 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump wil de private sector inschakelen om de weg te effenen voor bemande missies naar Mars. Daarvoor wordt veel geld vrijgemaakt in de uitgeklede begroting van ruimtevaartorganisatie NASA. Tientallen andere wetenschappelijke missies lijken daardoor juist niet door te gaan. Ook dreigen veel banen te verdwijnen bij NASA.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan voorlopig niet doorgaan met plannen om tienduizenden federale banen te schrappen en veel overheidskantoren en -programma's te sluiten. Een Amerikaans hof van beroep heeft vrijdag geweigerd de regering toestemming te geven voor massale ontslagen van federale werknemers en een herstructurering van overheidsdiensten. Hiermee blijft een eerder vonnis van een lagere rechtbank van kracht dat deze ingrijpende overheidshervorming blokkeerde.
15 uur geleden