Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL en moederbedrijf Thuisbezorgd zakken op rood Damrak

PostNL en moederbedrijf Thuisbezorgd zakken op rood Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Post- en pakketbezorger PostNL en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway behoorden maandag tot de grote verliezers op het Damrak. PostNL verlaagde zijn winstverwachting vanwege de extra onzekerheid en prijsstijgingen door de oorlog in Oekraïne en coronalockdowns in China. Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd, staat al enige tijd onder druk na kritiek van aandeelhouders en bereikte zijn laagste koers ooit.

De Europese beurzen bleven daarbij in de greep van de inflatievrees. De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent lager op 675,40 punten, na een verlies van 2 procent op vrijdag. De MidKap zakte 1,4 procent tot 988,44 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 1,2 procent.

In de MidKap raakte PostNL 13 procent kwijt na een tegenvallende kwartaalupdate. Volgens het bedrijf is er sinds de oorlog in Oekraïne sprake van druk op de pakketvolumes en hoger dan verwachte kosten. Topvrouw Herna Verhagen kon verder niets nieuws zeggen over de vermeende misstanden bij de Belgische tak van het bedrijf. Er zou daar onder meer te jong personeel worden ingezet. Verhagen herhaalde dat het "iets is wat ons heel erg raakt" en zei zich niet in de berichten te herkennen.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway (min 5,2 procent) sloot de rij in de AEX. Zorgtechnologieconcern Philips volgde met een verlies van 4,5 procent. Ook de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi stonden in de staartgroep met minnen tot 4 procent. In Frankfurt verloor de Duitse chipfabrikant Infineon 3,8 procent ondanks een verhoging van de omzetverwachting. Betaalbedrijf Adyen en verzekeraar Aegon gingen aan kop bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met plussen tot 1,1 procent.

DSM verloor 1,9 procent. Het Oostenrijkse olie- en gasconcern OMV maakte bekend mee te doen aan de tweede ronde van de veiling van de materialentak die door DSM afgelopen september in de etalage werd gezet.

Douwe Egberts

Koffieconcern JDE Peet's won dik 1 procent. De eigenaar van Douwe Egberts heeft voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen ingekocht van aandeelhouder Mondelez International. Arcadis daalde 0,7 procent. Het advies- en ingenieursbureau heeft een opdracht gekregen van de Amerikaanse onderneming Wallbox, die een nieuwe fabriek voor laadpalen bouwt in Texas. Wallbox produceert slimme laadsystemen voor voertuigen, zoals oplaadpunten die aan een muur bevestigd kunnen worden.

De euro was 1,0528 dollar waard, tegen 1,0582 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent minder op 107,69 dollar. Brent-olie werd 1,6 procent goedkoper op 110,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuwe eigenaar schoenenmerk Van Lier mikt op 'lichtere' opzet

AMSTERDAM (ANP) - Een van de nieuwe eigenaren van schoenenmerk Van Lier, ondernemer Nick de Ronde Bresser, is van plan het bedrijf voort te zetten met een "lichtere" opzet. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen eigen fysieke winkels komen en de distributie wordt uitbesteed aan een externe partij. De Ronde Bresser richtte dertien jaar geleden het schoenenmerk MIPACHA op en krijgt ook de dagelijkse leiding over Van Lier.

5 minuten geleden
Eigenaar OnlyFans ontvangt honderden miljoenen aan dividend

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - OnlyFans heeft zijn eigenaar Leonid Radvinsky 701 miljoen dollar aan dividend uitgekeerd. Daarmee verdient de Oekraïens-Amerikaanse ondernemer opnieuw flink aan het steeds populairder wordende socialemediaplatform met content voor volwassenen.

6 minuten geleden
Bloomberg: Canada schrapt tegenheffingen op Amerikaanse producten

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada gaat veel tegenheffingen afschaffen op Amerikaanse producten die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met deze zet hoopt Canada de spanningen met het Witte Huis te verminderen.

7 minuten geleden
Trump dreigt Fed-bestuurder Cook te ontslaan als ze niet opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met het ontslaan van Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook als ze niet zelf opstapt. Trump heeft Cook beschuldigd van hypotheekfraude en eiste eerder deze week al haar vertrek bij de Amerikaanse centrale bank. Tegen verslaggevers in Washington zei Trump vrijdag dat hij haar ontslaat als ze niet uit eigen beweging vertrekt.

58 minuten geleden
Fed-baas Powell hint op mogelijke renteverlaging in september

JACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De rente in de Verenigde Staten gaat volgende maand mogelijk omlaag. Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell heeft vrijdag voorzichtig gehint op een renteverlaging in september. Hij wees daarbij op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt, ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.

1 uur geleden
Wall Street licht hoger in afwachting toespraak Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - Wall Street ging vrijdag licht omhoog na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de toespraak van Jerome Powell. De voorzitter van de Fed spreekt om 16.00 uur Nederlandse tijd tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole. Beleggers zijn vooral benieuwd of Powell iets gaat zeggen over het toekomstige rentebeleid.

1 uur geleden
Belastingdienst in beroep tegen uitspraak rond bijtelling in 2020

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is in beroep gegaan tegen de uitspraak rond een bijtellingsverhoging in 2020. De rechter oordeelde vorige maand dat een leaserijder honderden euro's te veel had betaald, maar daar is de overheidsinstelling het niet mee eens. Het is nog niet duidelijk wanneer het beroep dient.

3 uur geleden