
PostNL: duurdere postzegel weegt niet op tegen aanpassing Postwet
DEN HAAG (ANP) - Met het verhogen van de postzegelprijs kan PostNL het verlies van zijn postdivisie slechts beperken. Juist een aanpassing van de Postwet is nodig om post "toegankelijk en betrouwbaar" te houden. Dat zegt directeur Maurice Unck van de posttak van PostNL. "We zitten klem in wat de Postwet ons voorschrijft."
Volgens de ruim vijftien jaar oude Postwet moet brievenbuspost binnen een dag bezorgd worden. Maar sindsdien is de hoeveelheid verstuurde post flink teruggelopen. Ook in het eerste kwartaal van dit jaar daalden de volumes, met 7 procent op jaarbasis. "We hebben ons jarenlang aangepast aan de dalende postvolumes, maar dat kan nu niet meer", betoogt Unck. "Wij nemen alle maatregelen die we kunnen nemen en daar hoort helaas ook een tariefsverhoging bij. Maar dat is slechts een druppel op de gloeiende plaat."
Brievenbuspost is namelijk maar een klein deel van het totale volume, zegt Unck. Volgens hem zou PostNL "absurde bedragen" moeten vragen voor postzegels om het resultaat van de postdivisie iets te verbeteren. Een postzegel kost vanaf 1 juli 1,31 euro, 10 cent meer. Dat is de sterkste prijsstijging sinds 2014. Voor volgend jaar sluit Unck verdere verhogingen niet uit.
Door het aanpassen van de Postwet kan PostNL langer doen over het bezorgen van brievenbuspost. PostNL heeft eerder al aangegeven dat consumenten een langere bezorgtijd prima vinden. In veel Europese landen geldt al een bezorgtermijn van twee of meer dagen. Voor de zomer vindt een debat in de Tweede Kamer plaats over de Postwet. Ook de Autoriteit Consument & Markt (ACM) doet nog onderzoek naar de postmarkt. De uitkomsten daarvan worden in het voorjaar verwacht.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil heeft opgeroepen tot een zakelijke top voor de staalsector van het land. Daar wil hij lagere energieprijzen voor de industrie bespreken. Ook wil hij zoeken naar een verstandige oplossing voor staal in het handelsconflict met de Verenigde Staten, zei hij tegen de Duitse mediagroep Funke.
1 uur geledenJACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Japanse centrale bank Kazuo Ueda denkt dat het aantrekken van meer vrouwen voor voltijdbanen kan helpen bij het aanpakken van het arbeidstekort in het land. Ook het in dienst nemen van meer buitenlandse werknemers kan het tekort mogelijk terugdringen, zei hij op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie verdedigt de handelsdeal met de Amerikaanse president Donald Trump. De overeenkomst staat bewust voor stabiliteit en voorspelbaarheid, in plaats van escalatie en confrontatie, schreef ze in een opiniestuk voor de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.
23 uur geleden