Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL daalt op Damrak na cijfers en vertrek topvrouw

PostNL daalt op Damrak na cijfers en vertrek topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. De post- en pakketbezorger kondigde het vertrek aan van topvrouw Herna Verhagen. Ook waarschuwde PostNL voor verdergaande maatregelen doordat het kabinet het bedrijf in 2025 geen extra dag wil geven voor de bezorging van brieven en kaarten. Zo overweegt PostNL onder meer verdere prijsverhogingen voor het versturen van post.

PostNL bezorgt steeds minder brieven en andere poststukken. Dat leidde in de eerste drie kwartalen van dit jaar tot een verlies van 19 miljoen euro. Dit onderstreept volgens Verhagen de noodzaak om de postbezorging te hervormen. Verhagen besloot zelf om na de algemene aandeelhoudersvergadering van 15 april 2025 terug te treden bij PostNL. Ze wordt dan opgevolgd door Pim Berendsen, de huidige financieel directeur van het bedrijf. Het aandeel zakte ruim 2 procent.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 883,81 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 870,56 punten. De beurzen in Parijs en Londen wonnen tot 0,5 procent. De Duitse DAX verloor een fractie.

Bodemonderzoeker

De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML waren de grootste dalers bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met minnen tot dik 2 procent. Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de hogere olieprijzen en ging aan kop met een plus van 0,7 procent.

In de MidKap daalde Fugro 0,7 procent. De bodemonderzoeker kelderde vrijdag dik 16 procent na tegenvallende cijfers. Zakenbank Jefferies verlaagde het koersdoel voor Fugro, maar handhaafde wel het koopadvies.

OPEC

Ebusco klom 6 procent. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen verklaarde dat een groep investeerders, waaronder grote aandeelhouders, de voorgestelde aandelenuitgifte ondersteunt. Met die uitgifte wil Ebusco 36 miljoen euro ophalen. Ook onderhandelt het bedrijf met een van zijn leveranciers over een samenwerking. Daarnaast heeft Ebusco een schikking bereikt met een klant. Het bedrijf wordt daarmee vrijgesteld van de verplichting om 76 bussen te leveren die het niet op tijd kon produceren.

De euro was 1,0896 dollar waard, tegen 1,0847 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omhoog na het besluit van oliekartel OPEC om de geplande verhoging van de productie met een maand uit te stellen door de onrust in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 70,92 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 74,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

10 minuten geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

3 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

3 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

12 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

14 uur geleden
KLM vliegt tot in juni niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.

14 uur geleden
NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

15 uur geleden