Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL daalt op Damrak na cijfers en vertrek topvrouw

PostNL daalt op Damrak na cijfers en vertrek topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. De post- en pakketbezorger kondigde het vertrek aan van topvrouw Herna Verhagen. Ook waarschuwde PostNL voor verdergaande maatregelen doordat het kabinet het bedrijf in 2025 geen extra dag wil geven voor de bezorging van brieven en kaarten. Zo overweegt PostNL onder meer verdere prijsverhogingen voor het versturen van post.

PostNL bezorgt steeds minder brieven en andere poststukken. Dat leidde in de eerste drie kwartalen van dit jaar tot een verlies van 19 miljoen euro. Dit onderstreept volgens Verhagen de noodzaak om de postbezorging te hervormen. Verhagen besloot zelf om na de algemene aandeelhoudersvergadering van 15 april 2025 terug te treden bij PostNL. Ze wordt dan opgevolgd door Pim Berendsen, de huidige financieel directeur van het bedrijf. Het aandeel zakte ruim 2 procent.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 883,81 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 870,56 punten. De beurzen in Parijs en Londen wonnen tot 0,5 procent. De Duitse DAX verloor een fractie.

Bodemonderzoeker

De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML waren de grootste dalers bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met minnen tot dik 2 procent. Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de hogere olieprijzen en ging aan kop met een plus van 0,7 procent.

In de MidKap daalde Fugro 0,7 procent. De bodemonderzoeker kelderde vrijdag dik 16 procent na tegenvallende cijfers. Zakenbank Jefferies verlaagde het koersdoel voor Fugro, maar handhaafde wel het koopadvies.

OPEC

Ebusco klom 6 procent. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen verklaarde dat een groep investeerders, waaronder grote aandeelhouders, de voorgestelde aandelenuitgifte ondersteunt. Met die uitgifte wil Ebusco 36 miljoen euro ophalen. Ook onderhandelt het bedrijf met een van zijn leveranciers over een samenwerking. Daarnaast heeft Ebusco een schikking bereikt met een klant. Het bedrijf wordt daarmee vrijgesteld van de verplichting om 76 bussen te leveren die het niet op tijd kon produceren.

De euro was 1,0896 dollar waard, tegen 1,0847 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omhoog na het besluit van oliekartel OPEC om de geplande verhoging van de productie met een maand uit te stellen door de onrust in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 70,92 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 74,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

27 minuten geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

1 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

1 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

2 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

3 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

4 uur geleden
OpenAI schort groot Brits datacenterproject op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.

4 uur geleden