PostNL daalt op Damrak na cijfers en vertrek topvrouw
AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. De post- en pakketbezorger kondigde het vertrek aan van topvrouw Herna Verhagen. Ook waarschuwde PostNL voor verdergaande maatregelen doordat het kabinet het bedrijf in 2025 geen extra dag wil geven voor de bezorging van brieven en kaarten. Zo overweegt PostNL onder meer verdere prijsverhogingen voor het versturen van post.
PostNL bezorgt steeds minder brieven en andere poststukken. Dat leidde in de eerste drie kwartalen van dit jaar tot een verlies van 19 miljoen euro. Dit onderstreept volgens Verhagen de noodzaak om de postbezorging te hervormen. Verhagen besloot zelf om na de algemene aandeelhoudersvergadering van 15 april 2025 terug te treden bij PostNL. Ze wordt dan opgevolgd door Pim Berendsen, de huidige financieel directeur van het bedrijf. Het aandeel zakte ruim 2 procent.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 883,81 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 870,56 punten. De beurzen in Parijs en Londen wonnen tot 0,5 procent. De Duitse DAX verloor een fractie.
Bodemonderzoeker
De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML waren de grootste dalers bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met minnen tot dik 2 procent. Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de hogere olieprijzen en ging aan kop met een plus van 0,7 procent.
In de MidKap daalde Fugro 0,7 procent. De bodemonderzoeker kelderde vrijdag dik 16 procent na tegenvallende cijfers. Zakenbank Jefferies verlaagde het koersdoel voor Fugro, maar handhaafde wel het koopadvies.
OPEC
Ebusco klom 6 procent. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen verklaarde dat een groep investeerders, waaronder grote aandeelhouders, de voorgestelde aandelenuitgifte ondersteunt. Met die uitgifte wil Ebusco 36 miljoen euro ophalen. Ook onderhandelt het bedrijf met een van zijn leveranciers over een samenwerking. Daarnaast heeft Ebusco een schikking bereikt met een klant. Het bedrijf wordt daarmee vrijgesteld van de verplichting om 76 bussen te leveren die het niet op tijd kon produceren.
De euro was 1,0896 dollar waard, tegen 1,0847 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omhoog na het besluit van oliekartel OPEC om de geplande verhoging van de productie met een maand uit te stellen door de onrust in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 70,92 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 74,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaag gaan.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.
2 uur geleden