PostNL blijft erbij: financiële steun voor post is nodig
DEN HAAG (ANP) - PostNL blijft erbij dat financiële steun van de overheid voor postbezorging nodig is. Het bedrijf vreest dat het leveren van een basispakket aan postdiensten anders verlieslatend wordt. Dat laat een woordvoerster weten na het nieuws dat het kabinet PostNL wil toestaan om niet-urgente brieven en kaarten binnen twee dagen te bezorgen, in plaats van één dag.
"PostNL is blij dat de minister de noodzaak erkent om op korte termijn de bezorgtijd van post aan te passen van binnen één dag naar binnen twee dagen", meldt het bedrijf. Maar volgens de post- en pakketbezorger is "op korte termijn financiële steun vanuit de overheid noodzakelijk".
Verantwoordelijk minister Dirk Beljaarts (Economische Zaken) schrijft aan de Tweede Kamer dat hij voorlopig niet meegaat in de wens van PostNL om een overheidssubsidie. Maar hij zegt wel dat voor de toekomst een "realistisch financieringsmodel" moet worden uitgewerkt.
Personeelskrapte
De discussie draait om de Universele Postdienst, waar bijvoorbeeld brieven uit de oranje brievenbussen onder vallen. PostNL is door de overheid aangewezen als uitvoerder van die postdiensten, maar haalt sinds 2019 niet meer de norm dat minstens 95 procent van die brieven op tijd is bezorgd.
Beljaarts stelt als voorwaarde aan de langere maximale bezorgtermijn dat PostNL voortaan wel genoeg post op tijd bezorgt. "We gaan ons best doen om dat te halen", zegt een woordvoerster van het bezorgbedrijf daarover, maar ze wijst ook op problemen met personeelskrapte. PostNL zou zelf het liefst willen dat niet-urgente post er drie dagen over mag doen, maar volgens het ministerie zijn te veel consumenten en bedrijven daarop tegen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiële markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
14 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
16 uur geleden