Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Postkluisjesbedrijf InPost zakt op Damrak, Commerzbank fors hoger

Postkluisjesbedrijf InPost zakt op Damrak, Commerzbank fors hoger

AMSTERDAM (ANP) - InPost ging woensdag onderuit op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op de aankondiging dat Advent International tot 20 miljoen aandelen van het Poolse postkluisjesbedrijf wil verkopen aan institutionele investeerders. De grootaandeelhouder biedt de aandelen met korting aan voor 17 euro per stuk. De koers van het aandeel InPost zakte bijna 7 procent tot 17,15 euro.

In Frankfurt maakte Commerzbank een koerssprong van 17 procent. De Italiaanse bank UniCredit heeft een belang genomen van 9 procent in zijn Duitse branchegenoot. UniCredit kocht een belang van 4,5 procent van de Duitse overheid, die heeft aangegeven een deel van zijn belang in Commerzbank te verkopen. De rest van de aandelen werd op de markt gekocht. De stap van de Italiaanse bank, die nu na de overheid de grootste aandeelhouder is van Commerzbank, voedde de speculatie op een volledige overname van Commerzbank door UniCredit (plus 3 procent). Door de overnamespeculatie in de sector steeg ABN AMRO ruim 3 procent in Amsterdam.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 887,98 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder 0,7 procent. De MidKap klom 0,3 procent tot 883,98 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 0,5 procent.

Inflatiecijfer

Beleggers wachten verder nog op het nieuwe inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat later op de dag verschijnt. Dat cijfer is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen om de economie te ondersteunen.

Naast ABN AMRO stonden de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 2,7 procent. ING won ruim 1 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize sloot de rij met een verlies van 0,7 procent.

Nieuwe aandelen

Bij de kleinere bedrijven bleef Ebusco (min 5,5 procent) in de belangstelling staan. De geplaagde fabrikant van elektrische bussen zakte een dag eerder al bijna 12 procent, na de aankondiging tot 36 miljoen euro te willen ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook werd de afgelopen dagen bekend dat het Zweedse Connect Bus een order voor 47 elektrische bussen heeft geannuleerd om leveringsproblemen bij Ebusco.

De euro was 1,1051 dollar waard, na 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 66,69 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 70,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

5 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

5 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

7 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

14 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

19 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

19 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

20 uur geleden