Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Postkluisjesbedrijf InPost zakt op Damrak, Commerzbank fors hoger

Postkluisjesbedrijf InPost zakt op Damrak, Commerzbank fors hoger

AMSTERDAM (ANP) - InPost ging woensdag onderuit op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op de aankondiging dat Advent International tot 20 miljoen aandelen van het Poolse postkluisjesbedrijf wil verkopen aan institutionele investeerders. De grootaandeelhouder biedt de aandelen met korting aan voor 17 euro per stuk. De koers van het aandeel InPost zakte bijna 7 procent tot 17,15 euro.

In Frankfurt maakte Commerzbank een koerssprong van 17 procent. De Italiaanse bank UniCredit heeft een belang genomen van 9 procent in zijn Duitse branchegenoot. UniCredit kocht een belang van 4,5 procent van de Duitse overheid, die heeft aangegeven een deel van zijn belang in Commerzbank te verkopen. De rest van de aandelen werd op de markt gekocht. De stap van de Italiaanse bank, die nu na de overheid de grootste aandeelhouder is van Commerzbank, voedde de speculatie op een volledige overname van Commerzbank door UniCredit (plus 3 procent). Door de overnamespeculatie in de sector steeg ABN AMRO ruim 3 procent in Amsterdam.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 887,98 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder 0,7 procent. De MidKap klom 0,3 procent tot 883,98 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 0,5 procent.

Inflatiecijfer

Beleggers wachten verder nog op het nieuwe inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat later op de dag verschijnt. Dat cijfer is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen om de economie te ondersteunen.

Naast ABN AMRO stonden de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 2,7 procent. ING won ruim 1 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize sloot de rij met een verlies van 0,7 procent.

Nieuwe aandelen

Bij de kleinere bedrijven bleef Ebusco (min 5,5 procent) in de belangstelling staan. De geplaagde fabrikant van elektrische bussen zakte een dag eerder al bijna 12 procent, na de aankondiging tot 36 miljoen euro te willen ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook werd de afgelopen dagen bekend dat het Zweedse Connect Bus een order voor 47 elektrische bussen heeft geannuleerd om leveringsproblemen bij Ebusco.

De euro was 1,1051 dollar waard, na 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 66,69 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 70,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU-autoriteit wil lagere drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARMA (ANP) - De Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) heeft een nieuwe drempel vastgesteld voor cereulide in babyvoeding. Deze giftige stof kan braken en diarree veroorzaken en in tientallen landen zijn er recent terugroepacties geweest vanwege mogelijke aanwezigheid van de stof in babyvoeding.

47 minuten geleden
Bloomberg: SpaceX en xAI in vergevorderde gesprekken over fusie

SAN FRANCISCO (ANP) - SpaceX voert vergevorderde gesprekken om samen te gaan met xAI, schrijft persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Een combinatie van de raket- en satellietfabrikant van Elon Musk en de start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) zou de volgende samenvoeging zijn binnen het zakelijke imperium van de miljardair, die vorig jaar ook al socialemediaplatform X onderbracht bij xAI.

1 uur geleden
Draghi: Europa moet verdeeldheid overwinnen om machtig te worden

LEUVEN (ANP/AFP) - Europa moet "verdeeldheid" uit het verleden overwinnen om een "echte grootmacht" te worden. Dat heeft voormalig president Mario Draghi van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een speech op de Universiteit van Leuven. Volgens Draghi loopt Europa anders het risico "ondergeschikt" te blijven aan de Verenigde Staten en China op het wereldtoneel.

1 uur geleden
Bloomberg: Emirates werkt aan hervatting vluchten naar Israël

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Emirates werkt aan een hervatting van vluchten naar Israël na een stop van meer dan twee jaar. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg kunnen vluchten naar luchthaven Ben-Gurion van Tel Aviv binnen enkele maanden worden hervat. Emirates was in oktober 2023 gestopt met het vliegen naar Israël vanwege de strijd in de Gazastrook en de onrust in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Industrie eurozone krimpt opnieuw in januari

LONDEN (ANP/RTR) - De activiteit in de industrie van de eurozone is in januari voor de derde maand op rij gekrompen, meldt marktonderzoeker S&P Global. Ook de nieuwe orders van de fabrieken daalden voor de derde achtereenvolgende maand, zij het minder sterk dan in december.

3 uur geleden
Bloomberg: Walt Disney heeft nieuwe topman in vizier

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft een nieuwe topman in het vizier die de opvolger moet worden van Bob Iger. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Josh D'Amaro favoriet om de hoogste functie te gaan vervullen. Hij geeft leiding aan de pretparken van Disney. Volgende week wordt gestemd over de benoeming van een nieuwe bestuursvoorzitter van Disney.

4 uur geleden
Chipbedrijven zakken op Damrak door zorgen over AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen maandag omlaag op de Amsterdamse beurs. De zorgen over de forse investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en de hoge koerswaarderingen van AI-aandelen laaiden weer op. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde afgelopen weekend dat de megadeal tussen AI-chipbedrijf Nvidia en OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, is vastgelopen. ASMI, Besi en ASML zakten rond de 3 procent.

4 uur geleden