Postkluisjesbedrijf InPost zakt op Damrak, Commerzbank fors hoger
AMSTERDAM (ANP) - InPost ging woensdag onderuit op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op de aankondiging dat Advent International tot 20 miljoen aandelen van het Poolse postkluisjesbedrijf wil verkopen aan institutionele investeerders. De grootaandeelhouder biedt de aandelen met korting aan voor 17 euro per stuk. De koers van het aandeel InPost zakte bijna 7 procent tot 17,15 euro.
In Frankfurt maakte Commerzbank een koerssprong van 17 procent. De Italiaanse bank UniCredit heeft een belang genomen van 9 procent in zijn Duitse branchegenoot. UniCredit kocht een belang van 4,5 procent van de Duitse overheid, die heeft aangegeven een deel van zijn belang in Commerzbank te verkopen. De rest van de aandelen werd op de markt gekocht. De stap van de Italiaanse bank, die nu na de overheid de grootste aandeelhouder is van Commerzbank, voedde de speculatie op een volledige overname van Commerzbank door UniCredit (plus 3 procent). Door de overnamespeculatie in de sector steeg ABN AMRO ruim 3 procent in Amsterdam.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 887,98 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder 0,7 procent. De MidKap klom 0,3 procent tot 883,98 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 0,5 procent.
Inflatiecijfer
Beleggers wachten verder nog op het nieuwe inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat later op de dag verschijnt. Dat cijfer is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen om de economie te ondersteunen.
Naast ABN AMRO stonden de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 2,7 procent. ING won ruim 1 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize sloot de rij met een verlies van 0,7 procent.
Nieuwe aandelen
Bij de kleinere bedrijven bleef Ebusco (min 5,5 procent) in de belangstelling staan. De geplaagde fabrikant van elektrische bussen zakte een dag eerder al bijna 12 procent, na de aankondiging tot 36 miljoen euro te willen ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook werd de afgelopen dagen bekend dat het Zweedse Connect Bus een order voor 47 elektrische bussen heeft geannuleerd om leveringsproblemen bij Ebusco.
De euro was 1,1051 dollar waard, na 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 66,69 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 70,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet onderzoek naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind vanwege mogelijk oneerlijke concurrentie door subsidies. Het bedrijf levert windturbines aan landen in de EU. De Commissie heeft vermoedens dat "Goldwind mogelijk buitenlandse subsidies heeft ontvangen die de interne markt van de EU kunnen verstoren".
59 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.
3 uur geleden