Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Postkluisjesbedrijf InPost zakt op Damrak, Commerzbank fors hoger

Postkluisjesbedrijf InPost zakt op Damrak, Commerzbank fors hoger

AMSTERDAM (ANP) - InPost ging woensdag onderuit op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op de aankondiging dat Advent International tot 20 miljoen aandelen van het Poolse postkluisjesbedrijf wil verkopen aan institutionele investeerders. De grootaandeelhouder biedt de aandelen met korting aan voor 17 euro per stuk. De koers van het aandeel InPost zakte bijna 7 procent tot 17,15 euro.

In Frankfurt maakte Commerzbank een koerssprong van 17 procent. De Italiaanse bank UniCredit heeft een belang genomen van 9 procent in zijn Duitse branchegenoot. UniCredit kocht een belang van 4,5 procent van de Duitse overheid, die heeft aangegeven een deel van zijn belang in Commerzbank te verkopen. De rest van de aandelen werd op de markt gekocht. De stap van de Italiaanse bank, die nu na de overheid de grootste aandeelhouder is van Commerzbank, voedde de speculatie op een volledige overname van Commerzbank door UniCredit (plus 3 procent). Door de overnamespeculatie in de sector steeg ABN AMRO ruim 3 procent in Amsterdam.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 887,98 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder 0,7 procent. De MidKap klom 0,3 procent tot 883,98 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 0,5 procent.

Inflatiecijfer

Beleggers wachten verder nog op het nieuwe inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat later op de dag verschijnt. Dat cijfer is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen om de economie te ondersteunen.

Naast ABN AMRO stonden de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 2,7 procent. ING won ruim 1 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize sloot de rij met een verlies van 0,7 procent.

Nieuwe aandelen

Bij de kleinere bedrijven bleef Ebusco (min 5,5 procent) in de belangstelling staan. De geplaagde fabrikant van elektrische bussen zakte een dag eerder al bijna 12 procent, na de aankondiging tot 36 miljoen euro te willen ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook werd de afgelopen dagen bekend dat het Zweedse Connect Bus een order voor 47 elektrische bussen heeft geannuleerd om leveringsproblemen bij Ebusco.

De euro was 1,1051 dollar waard, na 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 66,69 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 70,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

5 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

6 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

6 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

7 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

8 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

9 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

10 uur geleden