Postkluisjesbedrijf InPost zakt op Damrak, Commerzbank fors hoger
AMSTERDAM (ANP) - InPost ging woensdag onderuit op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op de aankondiging dat Advent International tot 20 miljoen aandelen van het Poolse postkluisjesbedrijf wil verkopen aan institutionele investeerders. De grootaandeelhouder biedt de aandelen met korting aan voor 17 euro per stuk. De koers van het aandeel InPost zakte bijna 7 procent tot 17,15 euro.
In Frankfurt maakte Commerzbank een koerssprong van 17 procent. De Italiaanse bank UniCredit heeft een belang genomen van 9 procent in zijn Duitse branchegenoot. UniCredit kocht een belang van 4,5 procent van de Duitse overheid, die heeft aangegeven een deel van zijn belang in Commerzbank te verkopen. De rest van de aandelen werd op de markt gekocht. De stap van de Italiaanse bank, die nu na de overheid de grootste aandeelhouder is van Commerzbank, voedde de speculatie op een volledige overname van Commerzbank door UniCredit (plus 3 procent). Door de overnamespeculatie in de sector steeg ABN AMRO ruim 3 procent in Amsterdam.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 887,98 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder 0,7 procent. De MidKap klom 0,3 procent tot 883,98 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 0,5 procent.
Inflatiecijfer
Beleggers wachten verder nog op het nieuwe inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat later op de dag verschijnt. Dat cijfer is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen om de economie te ondersteunen.
Naast ABN AMRO stonden de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 2,7 procent. ING won ruim 1 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize sloot de rij met een verlies van 0,7 procent.
Nieuwe aandelen
Bij de kleinere bedrijven bleef Ebusco (min 5,5 procent) in de belangstelling staan. De geplaagde fabrikant van elektrische bussen zakte een dag eerder al bijna 12 procent, na de aankondiging tot 36 miljoen euro te willen ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook werd de afgelopen dagen bekend dat het Zweedse Connect Bus een order voor 47 elektrische bussen heeft geannuleerd om leveringsproblemen bij Ebusco.
De euro was 1,1051 dollar waard, na 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 66,69 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 70,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
8 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
23 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden