Posterijen VS moeten van rechter achtergebleven stemmen bezorgen
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft woensdag van het staatspostbedrijf US Postal Service (USPS) geëist dat het alle achtergebleven briefstemmen bezorgt aan de stemmentellers. De rechter wil ook dat de door president Trump benoemde USPS-topman Louis DeJoy onder ede getuigt over de redenen waarom USPS dinsdag een gerechtelijk bevel naast zich neerlegde om voor 3 uur 's middags locaties door te spitten voor achtergebleven briefstemmen.
"De prangende vraag is: waar zijn de stemmen en hoe krijgen we ze bezorgd zodat ze geteld kunnen worden?", zei rechter Emmet Sullivan aan het einde van de hoorzitting, waarin een USPS-functionaris vragen beantwoordde over de bezorging van briefstemmen.
Vele staten laten briefstemmen meetellen die binnenkomen tot een week na verkiezingsdag, zolang die op verkiezingsdag zijn afgestempeld. In de cruciale swing states worden nog altijd stemmen geteld. De USPS meldde woensdag dat het alsnog de door de rechter bevolen controle op achtergebleven briefstembiljetten had afgerond, en dat die slechts 13 stembiljetten had opgeleverd, allemaal in Pennsylvania.
Rechter Sullivan had de controle bevolen in de uitspraak in een rechtszaak die was aangespannen door burgerrechtenorganisaties waaronder Vote Forward, de National Association for the Advancement of Colored People (NAACP), en kopstukken uit de Spaanstalige gemeenschappen. De USPS had gesteld dat zij niet kon voldoen aan de deadline die de rechter had gesteld omdat dan de werkprocessen van het postbedrijf te zeer vestoord zouden worden.
"De rechtbank is heel duidelijk geweest en eist volledige opvolging van het gerechtelijk bevel", zei Sullivan. "Ik was geschokt toen ik hoorde dat er niets meer werd gedaan nadat het oordeel was uitgesproken." Het gerechtelijk bevel omvatte USPS-sorteercentra in onder meer Pennsylvania, South Carolina, Florida, Colorado, Wisconsin, Arizona, Georgia, Michigan en Texas.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
23 minuten geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
2 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
9 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
10 uur geleden