Posterijen VS moeten van rechter achtergebleven stemmen bezorgen
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft woensdag van het staatspostbedrijf US Postal Service (USPS) geëist dat het alle achtergebleven briefstemmen bezorgt aan de stemmentellers. De rechter wil ook dat de door president Trump benoemde USPS-topman Louis DeJoy onder ede getuigt over de redenen waarom USPS dinsdag een gerechtelijk bevel naast zich neerlegde om voor 3 uur 's middags locaties door te spitten voor achtergebleven briefstemmen.
"De prangende vraag is: waar zijn de stemmen en hoe krijgen we ze bezorgd zodat ze geteld kunnen worden?", zei rechter Emmet Sullivan aan het einde van de hoorzitting, waarin een USPS-functionaris vragen beantwoordde over de bezorging van briefstemmen.
Vele staten laten briefstemmen meetellen die binnenkomen tot een week na verkiezingsdag, zolang die op verkiezingsdag zijn afgestempeld. In de cruciale swing states worden nog altijd stemmen geteld. De USPS meldde woensdag dat het alsnog de door de rechter bevolen controle op achtergebleven briefstembiljetten had afgerond, en dat die slechts 13 stembiljetten had opgeleverd, allemaal in Pennsylvania.
Rechter Sullivan had de controle bevolen in de uitspraak in een rechtszaak die was aangespannen door burgerrechtenorganisaties waaronder Vote Forward, de National Association for the Advancement of Colored People (NAACP), en kopstukken uit de Spaanstalige gemeenschappen. De USPS had gesteld dat zij niet kon voldoen aan de deadline die de rechter had gesteld omdat dan de werkprocessen van het postbedrijf te zeer vestoord zouden worden.
"De rechtbank is heel duidelijk geweest en eist volledige opvolging van het gerechtelijk bevel", zei Sullivan. "Ik was geschokt toen ik hoorde dat er niets meer werd gedaan nadat het oordeel was uitgesproken." Het gerechtelijk bevel omvatte USPS-sorteercentra in onder meer Pennsylvania, South Carolina, Florida, Colorado, Wisconsin, Arizona, Georgia, Michigan en Texas.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
19 minuten geledenBERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
3 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
3 uur geledenBERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
4 uur geleden