Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Postdienst VS weigert bevel opsporen achtergebleven stemmen

Postdienst VS weigert bevel opsporen achtergebleven stemmen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse staatspostbedrijf US Postal Service (USPS) legt een gerechtelijk bevel om onmiddellijk achtergebleven briefstembiljetten op te sporen naast zich neer. Volgens The Washington Post zijn meer dan 300.000 stemmen inmiddels onvindbaar.

De biljetten die zijn bedoeld om per post te stemmen, moeten naar verkiezingsfunctionarissen worden gebracht om er zeker van te zijn dat er geen stembiljetten worden achtergehouden, had de rechter bevolen. Veel staten tellen alleen stemmen die zijn binnengekomen voordat de stembureaus sluiten. USPS moet van een federale rechter de verloren stembiljetten opsporen op locaties in een aantal staten waar beide presidentskandidaten kans lijken te maken.

De advocaten van USPS stellen dat de werkprocessen van het postbedrijf te zeer vestoord zouden raken als het gerechtelijk bevel zou worden uitgevoerd. De posterijen hebben dinsdagochtend laten weten dat 300.523 stemmen door het hele land waren geregistreerd bij binnenkomst in de postsorteercentra, maar vervolgens niet door de scanners zijn gegaan om naar de stemmentellers te worden gebracht. Burgerrechtenorganisaties die zich inzetten voor het kiesrecht zijn bezorgd dat de honderdduizenden stemmen verloren zijn gegaan in het posterijensysteem.

De Democraten en ook sommige rechters betichten de door de Trump-regering benoemde USPS-topman Louis DeJoy ervan de postdienst bewust minder efficiënt te maken. Een federale rechter verplichtte USPS in september al alle verkiezingsgerelateerde post met prioriteit af te handelen en zo nodig personeel overuren te laten maken.

Onder meer vanwege de coronapandemie hebben veel meer Amerikanen per post gestemd dan vier jaar geleden. Trump stelt zonder bewijs dat briefstemmen verkiezingsfraude in de hand werkt.

Meer uit Buitenland

Frankrijk levert extra luchtafweer aan Oekraïne

KYIV (ANP) - Oekraïne krijgt na een nieuwe nacht met dodelijke Russische luchtaanvallen meer luchtafweer van Frankrijk. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Franse evenknie Emmanuel Macron en die zegde hem toe meer raketten te leveren, meldden beiden op X.

28 minuten geleden
Omgekomen slachtoffer aanval op Zweedse school was meisje van 17

FAGERSTA (ANP/AFP) - Het omgekomen slachtoffer door de aanval op een Zweedse middelbare school vrijdag ten noordwesten van Stockholm was een 17-jarig meisje. De politie heeft dit bekendgemaakt. Eerder werd duidelijk dat een persoon de aanval door een ex-scholier met een zwaard niet had overleefd. Er zijn drie gewonden gevallen.

1 uur geleden
Iran laat Iraakse olietankers door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft bekendgemaakt dat het een aantal Iraakse olietankers een veilige tocht door de Straat van Hormuz heeft gegarandeerd. De belofte volgt op een bezoek afgelopen week van de Iraanse parlementsvoorzitter Bagher Ghalibaf aan Bagdad. Het Iraanse staatspersbureau IRNA vermeldt niet om hoeveel tankers het gaat.

3 uur geleden
Duitse buitenlandminister: Oekraïne zal winnen van Rusland

KYIV (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Johann Wadephul, is op bezoek in Kyiv. "We staan achter Oekraïne. We steunen het. Het zal dit militaire conflict winnen", zei hij na aankomst met een speciale trein, over de oorlog met Rusland.

7 uur geleden
Britse Larry the Cat geeft teken van leven

LONDEN (ANP) - Larry the Cat, de kat die bij de Britse premier woont op 10 Downing Street in Londen, is niet dood. Dat wordt gemeld op het X-account van het dier. Eerder bracht het nieuwsmedium Politics UK naar buiten dat Larry was overleden, maar dat is inmiddels gerectificeerd.

8 uur geleden
35 politiemensen gewond bij voetbalwedstrijd in Duitse Mannheim

MANNHEIM (ANP) - Bij gewelddadigheden rond een voetbalwedstrijd in het Duitse Mannheim zijn 35 politiemensen gewond geraakt. Dat schrijft de krant Die Welt.

12 uur geleden
Doden bij neerstorten vliegtuigje in Kroatië

ZADAR (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen bij het neerstorten van een vliegtuigje bij de Kroatische stad Zadar, zo maakten de autoriteiten bekend.

13 uur geleden