Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Postdienst VS weigert bevel opsporen achtergebleven stemmen

Postdienst VS weigert bevel opsporen achtergebleven stemmen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse staatspostbedrijf US Postal Service (USPS) legt een gerechtelijk bevel om onmiddellijk achtergebleven briefstembiljetten op te sporen naast zich neer. Volgens The Washington Post zijn meer dan 300.000 stemmen inmiddels onvindbaar.

De biljetten die zijn bedoeld om per post te stemmen, moeten naar verkiezingsfunctionarissen worden gebracht om er zeker van te zijn dat er geen stembiljetten worden achtergehouden, had de rechter bevolen. Veel staten tellen alleen stemmen die zijn binnengekomen voordat de stembureaus sluiten. USPS moet van een federale rechter de verloren stembiljetten opsporen op locaties in een aantal staten waar beide presidentskandidaten kans lijken te maken.

De advocaten van USPS stellen dat de werkprocessen van het postbedrijf te zeer vestoord zouden raken als het gerechtelijk bevel zou worden uitgevoerd. De posterijen hebben dinsdagochtend laten weten dat 300.523 stemmen door het hele land waren geregistreerd bij binnenkomst in de postsorteercentra, maar vervolgens niet door de scanners zijn gegaan om naar de stemmentellers te worden gebracht. Burgerrechtenorganisaties die zich inzetten voor het kiesrecht zijn bezorgd dat de honderdduizenden stemmen verloren zijn gegaan in het posterijensysteem.

De Democraten en ook sommige rechters betichten de door de Trump-regering benoemde USPS-topman Louis DeJoy ervan de postdienst bewust minder efficiënt te maken. Een federale rechter verplichtte USPS in september al alle verkiezingsgerelateerde post met prioriteit af te handelen en zo nodig personeel overuren te laten maken.

Onder meer vanwege de coronapandemie hebben veel meer Amerikanen per post gestemd dan vier jaar geleden. Trump stelt zonder bewijs dat briefstemmen verkiezingsfraude in de hand werkt.

Meer uit Buitenland

Rusland in gesprek met Turkije over verkoop S-400 aan derde land

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt in gesprek te zijn met Turkije over de Russische S-400-raketsystemen waarover Ankara beschikt. Het gaat daarbij om verkoop van de twee systemen aan een derde land.

46 minuten geleden
Hongarije sluit zich aan bij het Openbaar Ministerie van de EU

BRUSSEL (ANP) - Hongarije sluit zich aan bij het Europees Openbaar Ministerie (EPPO), dat EU-lidstaten controleert op fraude en corruptie met EU-geld. Daarmee breekt de nieuwe premier Péter Magyar opnieuw met beleid van zijn voorganger Viktor Orbán, die altijd weigerde EPPO toegang te geven tot Hongarije.

55 minuten geleden
Arrestaties in Griekenland na aanslagen Thessaloniki

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - De Griekse politie heeft drie arrestaties verricht na een reeks aanslagen in de stad Thessaloniki. Die lijken gericht te zijn geweest tegen politici van de regerende partij Nea Dimokratia (ND) en hebben zeker één persoon het leven gekost.

1 uur geleden
Frankrijk activeert nieuw noodplan om hitte

PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft een noodplan in werking gesteld vanwege de extreme hitte in delen van het land. Dat meldt BFMTV. Het kabinet van premier Sébastien Lecornu was eerder op vrijdag in spoed bijeen om de hittemaatregelen te bespreken.

1 uur geleden
Wetswijziging moet Japanse troonopvolging verzekeren

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse parlement heeft een wet aangenomen die de keizerlijke opvolging moet verzekeren. Een Japanse wet over troonopvolging uit 1947 staat niet toe dat vrouwen keizer kunnen worden, waardoor de 24-jarige prinses Aiko als enige kind van keizer Naruhito geen aanspraak maakt op de keizerstitel. De wetswijziging moet daarom de erfopvolging verruimen, zodat ook mannen die verder afstammen van de keizerlijke familie keizer kunnen worden. Dit door hen op te nemen in de familie.

2 uur geleden
Krant: Britse politie onderzoekt donaties aan partij Farage

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt een half miljoen pond (586.000 euro) aan donaties aan de Reform UK-partij van Nigel Farage. Het geld komt volgens The Times van de moeder van George Cottrell, een bondgenoot van Farage die in de VS een gevangenisstraf heeft uitgezeten voor fraude.

2 uur geleden
WOII-bom gevonden in Keulen, ook kinderziekenhuis geëvacueerd

KEULEN (ANP) - In het noorden van Keulen is vrijdag een relatief grote bom uit de Tweede Wereldoorlog aangetroffen. Dat meldt het stadsbestuur. Het gaat om een Amerikaanse bom van circa 500 kilo. De directe omgeving, waar ook een kinderziekenhuis ligt, wordt ontruimd. De evacuatie treft 4300 personen.

3 uur geleden