Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Postdienst VS weigert bevel opsporen achtergebleven stemmen

Postdienst VS weigert bevel opsporen achtergebleven stemmen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse staatspostbedrijf US Postal Service (USPS) legt een gerechtelijk bevel om onmiddellijk achtergebleven briefstembiljetten op te sporen naast zich neer. Volgens The Washington Post zijn meer dan 300.000 stemmen inmiddels onvindbaar.

De biljetten die zijn bedoeld om per post te stemmen, moeten naar verkiezingsfunctionarissen worden gebracht om er zeker van te zijn dat er geen stembiljetten worden achtergehouden, had de rechter bevolen. Veel staten tellen alleen stemmen die zijn binnengekomen voordat de stembureaus sluiten. USPS moet van een federale rechter de verloren stembiljetten opsporen op locaties in een aantal staten waar beide presidentskandidaten kans lijken te maken.

De advocaten van USPS stellen dat de werkprocessen van het postbedrijf te zeer vestoord zouden raken als het gerechtelijk bevel zou worden uitgevoerd. De posterijen hebben dinsdagochtend laten weten dat 300.523 stemmen door het hele land waren geregistreerd bij binnenkomst in de postsorteercentra, maar vervolgens niet door de scanners zijn gegaan om naar de stemmentellers te worden gebracht. Burgerrechtenorganisaties die zich inzetten voor het kiesrecht zijn bezorgd dat de honderdduizenden stemmen verloren zijn gegaan in het posterijensysteem.

De Democraten en ook sommige rechters betichten de door de Trump-regering benoemde USPS-topman Louis DeJoy ervan de postdienst bewust minder efficiënt te maken. Een federale rechter verplichtte USPS in september al alle verkiezingsgerelateerde post met prioriteit af te handelen en zo nodig personeel overuren te laten maken.

Onder meer vanwege de coronapandemie hebben veel meer Amerikanen per post gestemd dan vier jaar geleden. Trump stelt zonder bewijs dat briefstemmen verkiezingsfraude in de hand werkt.

Meer uit Buitenland

Minder buitenlandse studenten naar Columbia University om visum

NEW YORK (ANP/RTR) - ​De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.

3 uur geleden
ABC News: copiloot flydubai was aangemerkt als veiligheidsrisico

WASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.

3 uur geleden
Voormalige vriend van minister Rubio veroordeeld tot tien jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Voormalig congreslid en vriend van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, David Rivera, is vrijdag veroordeeld wegens het heimelijk lobbyen voor Venezuela bij de Amerikaanse regering, aldus media in de VS.

3 uur geleden
Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

8 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

10 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

10 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen bij ambassades VS en Australië in Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.

12 uur geleden