Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Postcode Loterij en Vriendenloterij pauzeren spellen na sanctie

Postcode Loterij en Vriendenloterij pauzeren spellen na sanctie

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en Vriendenloterij halen onlinespellen als Eén tegen 50 en Deal Or No Deal tijdelijk offline na een sanctie vanuit de Kansspelautoriteit (Ksa). De toezichthouder is van mening dat hun zeven 'onlinekansspelen' niet passen binnen hun loterijvergunningen. De aanbieders zijn het hier niet mee eens en hebben bezwaar aangetekend, maar halen uit angst voor boetes de spellen wel vanaf donderdag tijdelijk offline.

De Postcode Loterij en Vriendenloterij, beide onderdeel van Novamedia, verdedigen zich door te stellen dat het om "gratis loterijspellen" gaat. "Met het spelen van een van de spellen zelf wordt niets gewonnen", staat in een verklaring waar NU.nl eerder op vrijdag over berichtte. De loterij-aanbieder zegt ook dat er een noodzaak is om te innoveren nu de onlinegokmarkt is gelegaliseerd. "Dat moet juist niet worden ingeperkt."

De Ksa dreigt met een boete van 250.000 euro per week, tot een maximum van 1 miljoen euro. "Het online aanbieden van spelletjes die gekoppeld zijn aan een loterij, is verboden", luidt de toelichting. "De Ksa blijft er scherp op dat loterij- en onlinekansspelaanbod van elkaar gescheiden blijven."

Een woordvoerster van de Postcode Loterij en Vriendenloterij zegt dat de spellen offline blijven zolang de Ksa de beslissing nog niet heeft herzien. De toezichthouder neemt hier maximaal twaalf weken de tijd voor. Als de beslissing blijft staan en de loterijen zijn het hier nog steeds niet mee eens, kunnen zij bij de rechter in beroep gaan.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

1 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

4 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

4 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

7 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

9 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

10 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

10 uur geleden