Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Postcode Loterij en Vriendenloterij pauzeren spellen na sanctie

Postcode Loterij en Vriendenloterij pauzeren spellen na sanctie

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en Vriendenloterij halen onlinespellen als Eén tegen 50 en Deal Or No Deal tijdelijk offline na een sanctie vanuit de Kansspelautoriteit (Ksa). De toezichthouder is van mening dat hun zeven 'onlinekansspelen' niet passen binnen hun loterijvergunningen. De aanbieders zijn het hier niet mee eens en hebben bezwaar aangetekend, maar halen uit angst voor boetes de spellen wel vanaf donderdag tijdelijk offline.

De Postcode Loterij en Vriendenloterij, beide onderdeel van Novamedia, verdedigen zich door te stellen dat het om "gratis loterijspellen" gaat. "Met het spelen van een van de spellen zelf wordt niets gewonnen", staat in een verklaring waar NU.nl eerder op vrijdag over berichtte. De loterij-aanbieder zegt ook dat er een noodzaak is om te innoveren nu de onlinegokmarkt is gelegaliseerd. "Dat moet juist niet worden ingeperkt."

De Ksa dreigt met een boete van 250.000 euro per week, tot een maximum van 1 miljoen euro. "Het online aanbieden van spelletjes die gekoppeld zijn aan een loterij, is verboden", luidt de toelichting. "De Ksa blijft er scherp op dat loterij- en onlinekansspelaanbod van elkaar gescheiden blijven."

Een woordvoerster van de Postcode Loterij en Vriendenloterij zegt dat de spellen offline blijven zolang de Ksa de beslissing nog niet heeft herzien. De toezichthouder neemt hier maximaal twaalf weken de tijd voor. Als de beslissing blijft staan en de loterijen zijn het hier nog steeds niet mee eens, kunnen zij bij de rechter in beroep gaan.

Meer uit Financieel

Truckbouwers mogelijk nog miljarden kwijt aan claims kartelschade

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikanten die jaren geleden samenspanden in het zogenoemde truckkartel zijn mogelijk nog miljarden euro's kwijt aan schadeclaims van klanten. In München begint maandag een reeks hoorzittingen die geldt als een cruciale fase in de afwikkeling van honderden procedures tegen fabrikanten als MAN, Volvo, Daimler, Iveco en ook DAF.

23 minuten geleden
AEX-index veert licht op na herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag licht op na de koersverliezen in de afgelopen week. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Fed-bestuurder John Williams. De president van de Federal Reserve in New York zei vrijdag dat een derde renteverlaging dit jaar nog altijd mogelijk is. Volgens hem vormt de zwakke Amerikaanse arbeidsmarkt namelijk een grotere economische bedreiging dan een hogere inflatie.

44 minuten geleden
Wingtech wil voorstel Nexperia Nederland voor herstel controle

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.

1 uur geleden
Consumentenbond maakt afspraken met supers over kassabonfouten

DEN HAAG (ANP) - Wie na het boodschappen doen een fout op de kassabon ontdekt bij DekaMarkt, Hoogvliet of Nettorama, krijgt het product gratis of een waardebon. Dit hebben de supermarkten afgesproken met de Consumentenbond, meldt die belangenorganisatie voor consumenten.

2 uur geleden
Mijnbouwer BHP stopt nieuwe poging om Anglo over te nemen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.

2 uur geleden
Nederlandse export naar Suriname stijgt sterk

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Suriname en Nederland is dit jaar opgeleefd. In de eerste zes maanden van het jaar exporteerde Nederland voor ruim 128 miljoen euro goederen naar het Zuid-Amerikaanse land. Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
ABN AMRO: populariteit Black Friday stagneert, wel meer uitgaven

AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.

9 uur geleden