Postcode Loterij en Vriendenloterij pauzeren spellen na sanctie
AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en Vriendenloterij halen onlinespellen als Eén tegen 50 en Deal Or No Deal tijdelijk offline na een sanctie vanuit de Kansspelautoriteit (Ksa). De toezichthouder is van mening dat hun zeven 'onlinekansspelen' niet passen binnen hun loterijvergunningen. De aanbieders zijn het hier niet mee eens en hebben bezwaar aangetekend, maar halen uit angst voor boetes de spellen wel vanaf donderdag tijdelijk offline.
De Postcode Loterij en Vriendenloterij, beide onderdeel van Novamedia, verdedigen zich door te stellen dat het om "gratis loterijspellen" gaat. "Met het spelen van een van de spellen zelf wordt niets gewonnen", staat in een verklaring waar NU.nl eerder op vrijdag over berichtte. De loterij-aanbieder zegt ook dat er een noodzaak is om te innoveren nu de onlinegokmarkt is gelegaliseerd. "Dat moet juist niet worden ingeperkt."
De Ksa dreigt met een boete van 250.000 euro per week, tot een maximum van 1 miljoen euro. "Het online aanbieden van spelletjes die gekoppeld zijn aan een loterij, is verboden", luidt de toelichting. "De Ksa blijft er scherp op dat loterij- en onlinekansspelaanbod van elkaar gescheiden blijven."
Een woordvoerster van de Postcode Loterij en Vriendenloterij zegt dat de spellen offline blijven zolang de Ksa de beslissing nog niet heeft herzien. De toezichthouder neemt hier maximaal twaalf weken de tijd voor. Als de beslissing blijft staan en de loterijen zijn het hier nog steeds niet mee eens, kunnen zij bij de rechter in beroep gaan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
2 uur geledenCLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
3 uur geleden