Postcode Loterij en Vriendenloterij pauzeren spellen na sanctie
AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en Vriendenloterij halen onlinespellen als Eén tegen 50 en Deal Or No Deal tijdelijk offline na een sanctie vanuit de Kansspelautoriteit (Ksa). De toezichthouder is van mening dat hun zeven 'onlinekansspelen' niet passen binnen hun loterijvergunningen. De aanbieders zijn het hier niet mee eens en hebben bezwaar aangetekend, maar halen uit angst voor boetes de spellen wel vanaf donderdag tijdelijk offline.
De Postcode Loterij en Vriendenloterij, beide onderdeel van Novamedia, verdedigen zich door te stellen dat het om "gratis loterijspellen" gaat. "Met het spelen van een van de spellen zelf wordt niets gewonnen", staat in een verklaring waar NU.nl eerder op vrijdag over berichtte. De loterij-aanbieder zegt ook dat er een noodzaak is om te innoveren nu de onlinegokmarkt is gelegaliseerd. "Dat moet juist niet worden ingeperkt."
De Ksa dreigt met een boete van 250.000 euro per week, tot een maximum van 1 miljoen euro. "Het online aanbieden van spelletjes die gekoppeld zijn aan een loterij, is verboden", luidt de toelichting. "De Ksa blijft er scherp op dat loterij- en onlinekansspelaanbod van elkaar gescheiden blijven."
Een woordvoerster van de Postcode Loterij en Vriendenloterij zegt dat de spellen offline blijven zolang de Ksa de beslissing nog niet heeft herzien. De toezichthouder neemt hier maximaal twaalf weken de tijd voor. Als de beslissing blijft staan en de loterijen zijn het hier nog steeds niet mee eens, kunnen zij bij de rechter in beroep gaan.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.
8 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
3 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
4 uur geleden