Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Postbedrijf VS: mogelijk duizenden stemmen uit swing states kwijt

Postbedrijf VS: mogelijk duizenden stemmen uit swing states kwijt

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse staatspostbedrijf US Postal Service (USPS) heeft aan een rechtbank gemeld dat zo'n 4250 briefstemmen uit de cruciale swing states Pennsylvania en North Carolina mogelijk zijn kwijtgeraakt. USPS kwam tot die conclusie na een evaluatie van verwerkingsdata van de sorteercentra.

Het is mogelijk dat de briefstemmen wel zijn bezorgd bij de verkiezingsbureaus waar de stemmen worden geteld, maar dat USPS-medewerkers in alle haast hebben nagelaten de briefstemmen te scannen voordat die uit de sorteercentra werden opgehaald, zei de vertegenwoordiger van de USPS tegen de rechtbank.

De rechter had de evaluatie van de USPS-verwerkingsdata gelast. Uit die evaluatie bleek onder meer dat naar schatting 150.000 briefstemmen op 4 november werden bezorgd bij de verkiezingsbureaus, één dag na de verkiezingen en mogelijk te laat om te worden geteld in sommige staten.

Uit de data kon niet worden afgeleid wanneer de briefstemmen door kiezers op de bus waren gedaan. Dat houdt in dat de briefstemmen in kwestie ook te laat kunnen zijn verzonden om op tijd aan te komen. Uit de data kon ook niet worden afgeleid hoeveel van de op 4 november bezorgde poststemmen uiteindelijk zijn meegeteld.

Meer uit Buitenland

AzG: GHF-distributiepunten zijn moordlocaties

GAZA-STAD (ANP) - Hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) zegt dat de distributiepunten van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) plekken van "georganiseerde moorden en ontmenselijking" zijn. AzG stelt in een nieuw rapport op basis van medische gegevens en getuigenverklaringen dat Israëlische troepen zich bij de voedselpunten schuldig maken aan zowel "gericht als willekeurig" geweld tegen de Palestijnse bevolking, die daar komt in de hoop om eten te krijgen.

54 minuten geleden
NYT: Trump wil volgende week met Poetin en Zelensky om de tafel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week om de tafel met de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse krant The New York Times. Trump zou een aantal Europese leiders al op de hoogte hebben gebracht van het plan. Trump wil de oorlog in Oekraïne zo snel mogelijk beëindigen.

1 uur geleden
Trump spreekt van 'vooruitgang' na gesprek van gezant met Poetin

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat zijn speciale gezant Steve Witkoff een "zeer productieve ontmoeting" heeft gehad met de Russische president Vladimir Poetin. Volgens Trump is er "grote vooruitgang" geboekt.

2 uur geleden
Libanese Hezbollah negeert plan regering voor ontwapening

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard dat een regeringsbesluit om de beweging te ontwapenen "niet bestaat". De regering besloot dat Hezbollah voor het eind van het jaar ontwapend moet zijn. Het leger moet daar een plan voor maken.

7 uur geleden
Moskou noemt gesprek met VS-gezant nuttig en constructief

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moskou noemt de ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff nuttig en constructief. Ze bespraken het conflict in Oekraïne en het verbeteren van de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Rusland, aldus het Kremlin.

7 uur geleden
VS-gezant spreekt drie uur met Russische president

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft ongeveer drie uur gesproken met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, melden Russische staatsmedia. De ontmoeting was twee dagen voor het verstrijken van de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld om in te stemmen met vrede in Oekraïne of nieuwe maatregelen tegemoet te zien.

8 uur geleden
Italië zet plan voor miljardenbrug naar Sicilië door

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft ingestemd met een plan voor een brug naar Sicilië. Een technische commissie heeft het voorstel goedgekeurd, zegt minister van Transport Matteo Salvini.

8 uur geleden