Postbedrijf VS: 1700 briefstembiljetten gevonden in Pennsylvania
PHILADELPHIA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse staatspostbedrijf US Postal Service (USPS) zegt dat het nog ongeveer 1700 achtergebleven briefstembiljetten heeft teruggevonden in sorteercentra in de cruciale swing state Pennsylvania. De stembiljetten werden bij twee controles aangetroffen en zijn al bezorgd bij de verkiezingsbureaus waar de stemmen worden geteld.
In gerechtelijke stukken die door USPS zijn ingediend, staat dat er ongeveer 1070 biljetten werden aangetroffen in een sorteercentrum in het Democratische bolwerk Philadelphia. Nog eens 300 biljetten werden gevonden in de stad Pittsburgh en nog 266 in Leigh Valley.
Stembiljetten moeten in de staat Pennsylvania uiterlijk vrijdagavond bij de verkiezingsbureaus zijn bezorgd om te kunnen worden meegeteld. De Amerikaanse presidentsverkiezingen zijn vooralsnog een ongekende nek-aan-nekrace, waarin de staat Pennsylvania mogelijk de doorslag geeft.
Genoeg kiesmannen
Als de Democratische presidentskandidaat Joe Biden de staat wint heeft hij genoeg kiesmannen om Donald Trump te verslaan. De president gaat in Pennsylvania vooralsnog aan de leiding, maar zag zijn voorsprong in die staat in de afgelopen uren verdwijnen.
In Pennsylvania heeft Trump nog een voorsprong van 22.576 stemmen. Hij heeft in de Keystone State voorlopig 49,5 procent van de stemmen en zijn Democratische uitdager 49,2 procent.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
10 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
14 uur geleden