Post VS stelt bezuiniging uit: stemmen per brief niet vertraagd
WASHINGTON (ANP) - Om vertragingen bij het stemmen per brief te voorkomen, stelt het Amerikaanse postbedrijf bezuinigingen uit tot na de presidentsverkiezingen van 3 november. De baas van de posterijen reageert daarmee op alle ophef over de geplande ingrepen, die het stemmen per brief zouden kunnen bemoeilijken. Hij zegt elke mogelijke invloed op de afhandeling van de stembiljetten te willen vermijden.
Het besluit komt op een moment dat meerdere Amerikaanse staten al zochten naar alternatieven. Want het stemmen per brief wordt door de coronacrisis beschouwd als prima alternatief voor de gang naar de stembus.
Vooral de Democraten, de rivalen van de Republikeinse president Trump, maken zich er sterk voor. Zij pleiten dan ook voor een miljardeninjectie voor de zieltogende Amerikaanse posterijen, zodat het bedrijf de verwachte stroom stembiljetten op tijd kan verwerken.
Trump daarentegen vreest fraude bij het stemmen per brief. Hij wil liever ook geen extra steun voor de post, een staatsbedrijf dat al jaren met verlies kampt.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid in het Europees Parlement zegt te willen samenwerken om de plannen aangekondigd in de State of the Union van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, uit te voeren. Dat zeiden de leiders van de Europese Volkspartij (EVP), de sociaaldemocraten (S&D), Renew en de Groene Fractie in het debat na de speech. In de speech werden politieke plannen voor het aankomende jaar aangekondigd.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf mensen aangeklaagd voor spionage, rekrutering en liquidaties in opdracht van de Russische inlichtingendiensten. Twee personen hebben de Russische nationaliteit, twee de Cubaanse en een de Venezolaanse.
27 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil een veiligheidsakkoord met Israël sluiten zodra dat land zich uit het zuiden heeft teruggetrokken. Dat zegt de Libanese president Joseph Aoun tegen persbureau AFP. Volgens hem is onderhandelen de enige optie om een eind te maken aan de vijandelijkheden. "Want het alternatief is oorlog, wat ons duur zou komen te staan."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Kosovotribunaal in Den Haag heeft Hashim Thaçi schuldig bevonden aan oorlogsmisdaden in de jaren 90. Ook de drie medeverdachten werden daarvoor veroordeeld. Thaçi kreeg 25 jaar gevangenisstraf.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Ten minste twintig mensen, onder wie vijf kinderen, zijn omgekomen bij het instorten van een flatgebouw in Gaza. Veertien mensen raakten gewond. Dit meldt de Palestijnse burgerbescherming volgens Al Jazeera. Volgens de organisatie zijn nog minstens honderd mensen vermist.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Door de verdeeldheid tussen de EU-lidstaten lukt het niet om als Europese Unie maatregelen tegen Israël te nemen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. "Voor veel Europeanen is het pijnlijk dat de lidstaten er niet in zijn geslaagd de nodige meerderheden te vormen voor een eensgezinde reactie", zei de Duitse politica woensdag in haar jaarlijkse State of the Union. Dat vindt Von der Leyen zelf ook, zo werd duidelijk uit haar woorden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Amnesty International stelt dat zeker 87 Iraanse functionarissen misdaden tegen de menselijkheid hebben begaan tijdens protesten vier jaar geleden in Iran. Bij de zogenoemde 'vrouw, leven, vrijheid'-betogingen stierven honderden mensen.
2 uur geleden