Post VS stelt bezuiniging uit: stemmen per brief niet vertraagd
WASHINGTON (ANP) - Om vertragingen bij het stemmen per brief te voorkomen, stelt het Amerikaanse postbedrijf bezuinigingen uit tot na de presidentsverkiezingen van 3 november. De baas van de posterijen reageert daarmee op alle ophef over de geplande ingrepen, die het stemmen per brief zouden kunnen bemoeilijken. Hij zegt elke mogelijke invloed op de afhandeling van de stembiljetten te willen vermijden.
Het besluit komt op een moment dat meerdere Amerikaanse staten al zochten naar alternatieven. Want het stemmen per brief wordt door de coronacrisis beschouwd als prima alternatief voor de gang naar de stembus.
Vooral de Democraten, de rivalen van de Republikeinse president Trump, maken zich er sterk voor. Zij pleiten dan ook voor een miljardeninjectie voor de zieltogende Amerikaanse posterijen, zodat het bedrijf de verwachte stroom stembiljetten op tijd kan verwerken.
Trump daarentegen vreest fraude bij het stemmen per brief. Hij wil liever ook geen extra steun voor de post, een staatsbedrijf dat al jaren met verlies kampt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
11 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.
12 minuten geledenMONTREAL (ANP) - De EU en Canada hebben zich op een top in Montréal gecommitteerd aan een zogeheten "alliantie voor de toekomst". Dat staat in een verklaring van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-landen António Costa en premier van Canada Mark Carney.
51 minuten geledenOLESJKY (ANP/AFP) - De humanitaire operatie in de Oekraïense plaats Olesjky is volgens Rusland afgerond. De mensen die geëvacueerd zijn, bevinden zich inmiddels op de Krim. Vanaf daar reizen ze naar het land waar ze zelf naartoe willen: Rusland of Oekraïne.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse Christa Pike heeft voor het eerst van zich laten horen na de mislukte executie die ze op 30 september onderging. Ze laat weten dat er "geen moment is geweest" dat ze geen pijn had.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo heeft gestemd in de Amerikaanse midtermverkiezingen, bevestigt het Vaticaan. Eerder op vrijdag brachten Amerikaanse media naar buiten dat de paus een stembiljet had aangevraagd. Leo is de eerste Amerikaanse paus, en daarmee is het ook de eerste keer dat een paus stemt voor een verkiezing in de VS.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Zwitserse minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis is op bezoek in Noord-Korea, de dictatuur waar westerse bewindslieden maar zelden komen. Hij zegt daar te hebben gesproken over "het normaliseren van de politieke betrekkingen en het hervatten van de politieke dialoog". Donderdag werd een Zwitsers diplomatiek kantoor geopend in Pyongyang.
4 uur geleden