Post VS stelt bezuiniging uit: stemmen per brief niet vertraagd
WASHINGTON (ANP) - Om vertragingen bij het stemmen per brief te voorkomen, stelt het Amerikaanse postbedrijf bezuinigingen uit tot na de presidentsverkiezingen van 3 november. De baas van de posterijen reageert daarmee op alle ophef over de geplande ingrepen, die het stemmen per brief zouden kunnen bemoeilijken. Hij zegt elke mogelijke invloed op de afhandeling van de stembiljetten te willen vermijden.
Het besluit komt op een moment dat meerdere Amerikaanse staten al zochten naar alternatieven. Want het stemmen per brief wordt door de coronacrisis beschouwd als prima alternatief voor de gang naar de stembus.
Vooral de Democraten, de rivalen van de Republikeinse president Trump, maken zich er sterk voor. Zij pleiten dan ook voor een miljardeninjectie voor de zieltogende Amerikaanse posterijen, zodat het bedrijf de verwachte stroom stembiljetten op tijd kan verwerken.
Trump daarentegen vreest fraude bij het stemmen per brief. Hij wil liever ook geen extra steun voor de post, een staatsbedrijf dat al jaren met verlies kampt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn door Russische aanvallen met drones en raketten veel doden en gewonden gevallen. Het voornaamste doelwit was hoofdstad Kyiv en de omliggende regio. Het is de zesde dag op rij waarop Rusland aanvallen op de Oekraïense hoofdstad uitvoert.
1 uur geledenKATHMANDU/LHASA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen tot boven de duizend. De Nepalese rampendienst meldde dinsdag dat in het land 987 doden zijn gevallen. Eerder werd bekend dat aan de Chinese kant van de grens, in Tibet, zeker zestien mensen om het leven waren gekomen.
2 uur geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Na de plotselinge overstromingen die afgelopen weekend twee levens eisten in de Grand Canyon, de beroemdste toeristische trekpleister in de Amerikaanse staat Arizona, wordt nog een persoon vermist. In een eerdere balans was nog sprake van vijftien vermisten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Bij een "enorme" Russische aanval met raketten en drones op Kyiv en de omliggende regio zijn zeker vier mensen om het leven gekomen en meer dan twaalf anderen gewond geraakt, meldden Oekraïense functionarissen.
5 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Een tanker heeft bij de Britse scheepvaartmonitor UKMTO gemeld dat hij geraakt is door drie projectielen tijdens het uitvaren van de Straat van Hormuz, een belangrijke doorgang voor het transport van olie, gas en meststoffen. De beschietingen gebeurden op ongeveer 30 kilometer ten oosten van de Omaanse stad Khasab, aldus de UKMTO.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Voormalig bendelid Duane 'Keffe D' Davis is schuldig bevonden aan moord op de Amerikaanse hiphoplegende Tupac Shakur in 1996. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Tupac werd destijds volgens aanklagers "uit wraak" neergeschoten vanuit een voorbijrijdende witte Cadillac. Hij was 25 jaar oud en bevond zich op het hoogtepunt van zijn populariteit.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Volgens Palestijnse gezondheidsfunctionarissen zijn bij twee Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zeker vijf mensen om het leven gekomen. Beide aanvallen waren in Gaza-Stad. Het Israëlische leger stelde dat de twee aanvallen gericht waren op Hamas-strijders.
6 uur geleden