Post VS stelt bezuiniging uit: stemmen per brief niet vertraagd
WASHINGTON (ANP) - Om vertragingen bij het stemmen per brief te voorkomen, stelt het Amerikaanse postbedrijf bezuinigingen uit tot na de presidentsverkiezingen van 3 november. De baas van de posterijen reageert daarmee op alle ophef over de geplande ingrepen, die het stemmen per brief zouden kunnen bemoeilijken. Hij zegt elke mogelijke invloed op de afhandeling van de stembiljetten te willen vermijden.
Het besluit komt op een moment dat meerdere Amerikaanse staten al zochten naar alternatieven. Want het stemmen per brief wordt door de coronacrisis beschouwd als prima alternatief voor de gang naar de stembus.
Vooral de Democraten, de rivalen van de Republikeinse president Trump, maken zich er sterk voor. Zij pleiten dan ook voor een miljardeninjectie voor de zieltogende Amerikaanse posterijen, zodat het bedrijf de verwachte stroom stembiljetten op tijd kan verwerken.
Trump daarentegen vreest fraude bij het stemmen per brief. Hij wil liever ook geen extra steun voor de post, een staatsbedrijf dat al jaren met verlies kampt.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
7 uur geledenGENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
15 uur geleden