Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Post tussen Taghi en Mohammed B. preventief stoppen onmogelijk

Post tussen Taghi en Mohammed B. preventief stoppen onmogelijk

DEN HAAG (ANP) - Het is niet mogelijk om preventief (brief)contact tussen gevangenen te stoppen, bijvoorbeeld omdat het vermoeden bestaat dat zij zo misdaden beramen. Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) zegt dat tijdens een debat, zonder direct te refereren aan het contact tussen Ridouan Taghi en Mohammed B. De minister zei niet over specifieke zaken te kunnen spreken, maar dat het over hen gaat is duidelijk.

Weerwind begrijpt wel "dondersgoed" de vraag of dit kan, die VVD-Kamerlid Ulysse Ellian stelde. "Ik wil het wel maar ik kan het niet", aldus de minister. Volgens de huidige wet mag alleen bepaald contact worden gestopt, nadat is gebleken dat brieven niet toelaatbare inhoud bevatten. Maar dan moeten bijvoorbeeld brieven wel eerst worden gelezen. De minister benadrukt dat dit nu ook gebeurt, en dat in het geval van twijfel de post niet wordt doorgestuurd.

Weerwind wil wel de wet aanscherpen, zodat het volledig stoppen van contact tussen bepaalde gedetineerden kan. Ook toezicht op contact tussen bepaalde gevangenen en hun advocaten wordt dan mogelijk. Komend voorjaar wil Weerwind de wet naar de Tweede Kamer sturen. Met de wet wil hij voorkomen dat gevangenen misbruik maken van hun contacten, ook als het bijvoorbeeld hun advocaat betreft.

De Telegraaf meldde vorige maand dat B. en Taghi elkaar brieven stuurden met Koranverzen, die mogelijk gecodeerde boodschappen bevatten. Tevens schreef de krant dat premier Mark Rutte en prinses Amalia worden bedreigd vanuit de georganiseerde misdaad. Minister Dilan Yesilgöz (Justitie) zei dat ze berichten hierover kon "bevestigen noch ontkennen". Later zeiden koning Willem-Alexander en koningin Maximá wel dat hun dochter niet uit huis is en vrijwel niet naar buiten kan vanwege de mogelijke dreiging.

Meer uit Politiek

Formerende partijen praten met experts over minderheidskabinet

DEN HAAG (ANP) - Politieke wetenschappers met kennis over minderheidskabinetten komen maandag langs bij informateur Rianne Letschert en de leiders van de formerende partijen D66, VVD en CDA. Het gaat om Claes de Vreese, Tom van der Meer en Corné Smit.

7 uur geleden
Schoof: dreigen met extra importheffing ondermijnt band met VS

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse dreigement om acht Europese landen extra importheffingen op te leggen, dreigt de banden tussen Europa en de VS te ondermijnen. Ze "brengen het risico van een gevaarlijke neerwaartse spiraal met zich mee". Dat stellen Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken in een gezamenlijke verklaring die door demissionair premier Dick Schoof op X is geplaatst.

11 uur geleden
Van Weel noemt dreigement Trump met tarieven chantage

HILVERSUM (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen waaronder Nederland extra importtarieven op te leggen is "chantage". Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in het televisieprogramma WNL op Zondag.

15 uur geleden
In jaar 530 mensen geweigerd bij 140.000 controles aan grens

DEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Kabinet komt met voorwaarden voor gezamenlijke vuurwerkshows

DEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.

2 dagen geleden
Kabinet wil naamswijziging goedkoper maken, ook zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.

2 dagen geleden
Kamer wil deel bezuiniging ontwikkelingshulp ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.

3 dagen geleden