Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Post tussen Taghi en Mohammed B. preventief stoppen onmogelijk

Post tussen Taghi en Mohammed B. preventief stoppen onmogelijk

DEN HAAG (ANP) - Het is niet mogelijk om preventief (brief)contact tussen gevangenen te stoppen, bijvoorbeeld omdat het vermoeden bestaat dat zij zo misdaden beramen. Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) zegt dat tijdens een debat, zonder direct te refereren aan het contact tussen Ridouan Taghi en Mohammed B. De minister zei niet over specifieke zaken te kunnen spreken, maar dat het over hen gaat is duidelijk.

Weerwind begrijpt wel "dondersgoed" de vraag of dit kan, die VVD-Kamerlid Ulysse Ellian stelde. "Ik wil het wel maar ik kan het niet", aldus de minister. Volgens de huidige wet mag alleen bepaald contact worden gestopt, nadat is gebleken dat brieven niet toelaatbare inhoud bevatten. Maar dan moeten bijvoorbeeld brieven wel eerst worden gelezen. De minister benadrukt dat dit nu ook gebeurt, en dat in het geval van twijfel de post niet wordt doorgestuurd.

Weerwind wil wel de wet aanscherpen, zodat het volledig stoppen van contact tussen bepaalde gedetineerden kan. Ook toezicht op contact tussen bepaalde gevangenen en hun advocaten wordt dan mogelijk. Komend voorjaar wil Weerwind de wet naar de Tweede Kamer sturen. Met de wet wil hij voorkomen dat gevangenen misbruik maken van hun contacten, ook als het bijvoorbeeld hun advocaat betreft.

De Telegraaf meldde vorige maand dat B. en Taghi elkaar brieven stuurden met Koranverzen, die mogelijk gecodeerde boodschappen bevatten. Tevens schreef de krant dat premier Mark Rutte en prinses Amalia worden bedreigd vanuit de georganiseerde misdaad. Minister Dilan Yesilgöz (Justitie) zei dat ze berichten hierover kon "bevestigen noch ontkennen". Later zeiden koning Willem-Alexander en koningin Maximá wel dat hun dochter niet uit huis is en vrijwel niet naar buiten kan vanwege de mogelijke dreiging.

Meer uit Politiek

50PLUS-voorman Struijs: tekort mag oplopen om NAVO-norm te halen

DEN HAAG (ANP) - Wat 50PLUS betreft, mag het volgende kabinet het begrotingstekort "voorzichtig" laten oplopen om de extra uitgaven aan defensie te kunnen betalen die nodig zijn om op termijn te voldoen aan de nieuwe NAVO-norm. Dat heeft lijsttrekker Jan Struijs gezegd in het radioprogramma Sven op 1.

47 minuten geleden
Kamer vindt dat Israël ook moet betalen voor schade in Gaza

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat Israël moet betalen voor de schade in de Gazastrook. Bij voorgaande oorlogen in de Palestijnse kuststrook draaiden andere landen altijd voor de wederopbouw op, zei Kati Piri (GroenLinks-PvdA) donderdag in een debat over de EU-top volgende week. Dat mag nu niet weer gebeuren, vindt Piri.

1 uur geleden
Dijk: niet strenger op migratie omdat Wilders er succes mee had

DEN HAAG (ANP) - De SP is de laatste jaren strenger geworden op migratie, maar dat is niet omdat Geert Wilders (PVV) daar succes mee had bij de vorige verkiezingen, zei lijsttrekker Jimmy Dijk bij BNR. "Het is belangrijk als je een wijk in komt en met mensen in gesprek gaat, om dan een duidelijk verhaal te hebben", verklaart Dijk. Hij zei dat de SP vooral duidelijker is geworden op migratie, zorg en wonen.

2 uur geleden
Timmermans heeft na intimidatie op terras meer politiebegeleiding

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans heeft meer politiebegeleiding nadat hij afgelopen zondag werd geïntimideerd op een terras in Amsterdam, zei hij donderdagochtend in een interview met Marieke van de Zilver van RTL. De leider van GroenLinks-PvdA vertelde dat er ook andere maatregelen zijn genomen, maar wil daarover niets kwijt.

2 uur geleden
Schoof: kabinet moet tandje bijzetten voor veilige verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet "echt even een tandje bijzetten" om ervoor te zorgen dat de verkiezingen "goed en veilig" verlopen. Dat heeft demissionair minister-president Dick Schoof gezegd.

2 uur geleden
GL-PvdA en D66 hekelen 'gezwabber' met doelen voor windenergie

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet zit het bedrijfsleven dwars met "gezwabber" over de ambities voor meer windenergie op zee. Dat verwijt maakte GroenLinks-PvdA-Kamerlid Suzanne Kröger tijdens een verkiezingsdebat over de maritieme industrie, die daar volgens haar veel last van gaat hebben. Ook D66'er Jan Paternotte ziet "frustratie" bij bedrijven door onzekerheid rond de beschikbaarheid van energie.

3 uur geleden
Ouwehand over afsplitsing: hoort bij democratische partij

DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren vindt het niet vreemd dat soms mensen weggaan bij haar partij als ze zich niet meer in de standpunten kunnen vinden. Een aantal oud-PvdD'ers richtte eerder dit jaar de partij Vrede voor Dieren op uit onvrede over de keuze om meer te investeren in defensie.

4 uur geleden