Post tussen Taghi en Mohammed B. preventief stoppen onmogelijk
DEN HAAG (ANP) - Het is niet mogelijk om preventief (brief)contact tussen gevangenen te stoppen, bijvoorbeeld omdat het vermoeden bestaat dat zij zo misdaden beramen. Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) zegt dat tijdens een debat, zonder direct te refereren aan het contact tussen Ridouan Taghi en Mohammed B. De minister zei niet over specifieke zaken te kunnen spreken, maar dat het over hen gaat is duidelijk.
Weerwind begrijpt wel "dondersgoed" de vraag of dit kan, die VVD-Kamerlid Ulysse Ellian stelde. "Ik wil het wel maar ik kan het niet", aldus de minister. Volgens de huidige wet mag alleen bepaald contact worden gestopt, nadat is gebleken dat brieven niet toelaatbare inhoud bevatten. Maar dan moeten bijvoorbeeld brieven wel eerst worden gelezen. De minister benadrukt dat dit nu ook gebeurt, en dat in het geval van twijfel de post niet wordt doorgestuurd.
Weerwind wil wel de wet aanscherpen, zodat het volledig stoppen van contact tussen bepaalde gedetineerden kan. Ook toezicht op contact tussen bepaalde gevangenen en hun advocaten wordt dan mogelijk. Komend voorjaar wil Weerwind de wet naar de Tweede Kamer sturen. Met de wet wil hij voorkomen dat gevangenen misbruik maken van hun contacten, ook als het bijvoorbeeld hun advocaat betreft.
De Telegraaf meldde vorige maand dat B. en Taghi elkaar brieven stuurden met Koranverzen, die mogelijk gecodeerde boodschappen bevatten. Tevens schreef de krant dat premier Mark Rutte en prinses Amalia worden bedreigd vanuit de georganiseerde misdaad. Minister Dilan Yesilgöz (Justitie) zei dat ze berichten hierover kon "bevestigen noch ontkennen". Later zeiden koning Willem-Alexander en koningin Maximá wel dat hun dochter niet uit huis is en vrijwel niet naar buiten kan vanwege de mogelijke dreiging.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) gaat extra nadruk leggen op taalonderwijs. Dat meldt de bewindsvrouw in een Kamerbrief. Sinds 2022 wordt ingezet op taal en rekenen, omdat het niveau van leerlingen op basisvaardigheden daalt. "Maar na vier jaar hadden de resultaten echt beter moeten zijn", aldus Tielen, die benadrukt dat in onderzoeken naar voren komt dat het vooral met het taalniveau van leerlingen slecht gesteld is.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat de wet over wapens en munitie aanpassen. Daarmee wordt in elk geval een psychologisch onderzoek verplicht voor mensen die een wapenvergunning willen of hebben, schrijft minister David van Weel (Justitie, VVD) aan de Tweede Kamer. Ook denkt hij aan strengere regels om thuis wapens te bewaren, en aan nieuwe eisen over kennis van wapens.
12 uur geledenGRIENDTSVEEN (ANP) - Het herstellen van de natuur in de Peel door onder meer te zorgen voor voldoende water, is "eigenlijk belangrijker dan stikstof", zegt landbouwminister Jaimi van Essen (D66). De Peel is een van de gebieden waar de natuur er het slechtst aan toe is, onder meer door stikstof en verdroging. Net als voor de Veluwe is daar woensdag een akkoord ondertekend over een regionale aanpak voor natuurherstel en ervoor te zorgen dat er weer vergunningen verleend kunnen worden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib heeft haar conflict met het presidium van de Tweede Kamer bijgelegd, schrijft de huidige voorzitter Thom van Campen in een brief. Het conflict ging over het onderzoek dat het presidium in 2022 naar Arib liet instellen na twee anonieme brieven over haar gedrag. Na mediation zijn Arib en het presidium tot een oplossing gekomen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil over vier jaar, samen met Europese bondgenoten, een plan in gang hebben gezet om de afhankelijkheid van de Verenigde Staten voor de veiligheid van het Nederlandse grondgebied sterk te verminderen. Dat staat in de internationale veiligheidsstrategie die minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer heeft gestuurd.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de hele Tweede Kamer vraagt het kabinet met een "passend gebaar" richting de Molukse gemeenschap in ons land te komen. Premier Rob Jetten zei daar "zeer serieus" mee aan de slag te gaan. "De oproep sluit ook wel aan bij gesprekken die we als kabinet voeren met verschillende vertegenwoordigers van de Molukse gemeenschap", voegde hij eraan toe.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Hijs de vlag op ministeries en andere rijksgebouwen als met Keti Koti op 1 juli het einde van de slavernij wordt gevierd, verzoekt een Kamermeerderheid aan het kabinet. Een motie hierover van D66, ChristenUnie en DENK kreeg dinsdagmiddag voldoende steun.
1 dag geleden