Post-It-maker voelt hogere PFAS-kosten
ST PAUL (ANP/RTR) - Industrieel concern 3M verwacht meer geld kwijt te zijn aan juridische zaken rond PFAS, een groep chemische stoffen die niet afbreekbaar zijn. Verschillende Amerikaanse staten hebben rechtszaken lopen tegen het bedrijf achter Post-It en Scotch, wegens het aandeel dat het bedrijf zou hebben gespeeld bij vervuiling met PFAS.
Voor dergelijke rechtszaken en onderhandelingen over schikkingen zette 3M in de laatste drie maanden van vorig jaar 214 miljoen dollar apart, maakte het bedrijf bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers bekend. In heel 2019 bedroegen de kosten voor PFAS-geschillen 762 miljoen dollar.
PFAS zorgde vorig jaar ook in Nederland voor beroering, omdat de regering een dusdanig strenge maximumwaarde voor de stoffen invoerde dat bouwers amper grond mochten vervoeren. Inmiddels is die maximumwaarde verruimd.
Lagere winst
Onder andere de staat New York heeft een rechtszaak lopen tegen 3M. Blusschuim dat het bedrijf in het verleden verkocht, bevatte PFAS, dat zo in de grond en het drinkwater terechtkwam. New York wil de kosten voor maatregelen tegen die vervuiling op het bedrijf verhalen.
Mede door de hogere juridische kosten boekte 3M in het vierde kwartaal een lagere winst. Onder de streep bleef 969 miljoen euro over, tegenover ruim 1,3 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar. Ook reorganisatiekosten namen een hap uit de winst. De omzet steeg met 2,1 procent tot 8,1 miljard dollar, wat vooral door overnames kwam.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven wil "alles uit de kast halen" voor chipmachinemaker ASML. Dat zei Jeroen Dijsselbloem, burgemeester van Eindhoven, bij de openingsceremonie van de bouw van de nieuwe campus van ASML. "Dit is een enorme kans voor Nederland en Europa. Andere landen innoveren hard, dus dat moeten wij ook doen", aldus Dijsselbloem. "Het is dus cruciaal dat wij investeren in tech."
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers namen weinig risico na het lange weekend in de Verenigde Staten en hielden vooral de olieprijzen in de gaten. Olie werd maandag al duurder na nieuwe wederzijdse aanvallen van de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend. Dinsdag liepen de olieprijzen verder op door aanvallen van de door Iran gesteunde Houthi's op energiecentrales en steden in Saudi-Arabië, een bondgenoot van de VS.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders zoeken alternatief vervoer tijdens de landelijke staking in het openbaar vervoer tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Daardoor rijden er woensdag in bijna het hele land geen treinen en ook het stads- en streekvervoer in verschillende regio's ligt plat. Aanbieders van deelauto's merken dat het aantal boekingen daardoor flink hoger ligt dan normaal.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo gaat zijn mobiele masten verkopen voor zo'n 669 miljoen euro. De opbrengst wordt gebruikt om de schulden van Ziggo Group te verlagen in aanloop naar de beursgang van Ziggo Group volgend jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke staking op het spoor en in het openbaar vervoer op woensdag zal waarschijnlijk een beperkte impact hebben op de Nederlandse economie. De staking uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid was ruim van tevoren aangekondigd door de vakbonden en bedrijven hebben zich kunnen voorbereiden door bijvoorbeeld mensen thuis te laten werken. De impact op het goederenvervoer kan wel groter zijn doordat ladingen vertragingen oplopen, aldus economen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van veel grote werkgevers in Nederland hebben woensdag de optie om thuis te werken, volgt uit een rondgang van het ANP. Door een landelijke staking in het openbaar vervoer rijden er die dag bijna geen treinen, metro's en bussen.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/BLOOMBERG) - Oeganda wordt binnenkort 's werelds nieuwste exporteur van ruwe olie. Het Afrikaanse land wil in december beginnen met de export van zijn Pearl Sweet-olie, meldde de topman van het staatsoliebedrijf Uganda National Oil Company dinsdag. De olie uit Oeganda zal dan via een pijpleiding worden vervoerd naar de havenstad Tanga in buurland Tanzania om naar kopers in Azië geëxporteerd te worden.
2 uur geleden