Post-It-maker voelt hogere PFAS-kosten
ST PAUL (ANP/RTR) - Industrieel concern 3M verwacht meer geld kwijt te zijn aan juridische zaken rond PFAS, een groep chemische stoffen die niet afbreekbaar zijn. Verschillende Amerikaanse staten hebben rechtszaken lopen tegen het bedrijf achter Post-It en Scotch, wegens het aandeel dat het bedrijf zou hebben gespeeld bij vervuiling met PFAS.
Voor dergelijke rechtszaken en onderhandelingen over schikkingen zette 3M in de laatste drie maanden van vorig jaar 214 miljoen dollar apart, maakte het bedrijf bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers bekend. In heel 2019 bedroegen de kosten voor PFAS-geschillen 762 miljoen dollar.
PFAS zorgde vorig jaar ook in Nederland voor beroering, omdat de regering een dusdanig strenge maximumwaarde voor de stoffen invoerde dat bouwers amper grond mochten vervoeren. Inmiddels is die maximumwaarde verruimd.
Lagere winst
Onder andere de staat New York heeft een rechtszaak lopen tegen 3M. Blusschuim dat het bedrijf in het verleden verkocht, bevatte PFAS, dat zo in de grond en het drinkwater terechtkwam. New York wil de kosten voor maatregelen tegen die vervuiling op het bedrijf verhalen.
Mede door de hogere juridische kosten boekte 3M in het vierde kwartaal een lagere winst. Onder de streep bleef 969 miljoen euro over, tegenover ruim 1,3 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar. Ook reorganisatiekosten namen een hap uit de winst. De omzet steeg met 2,1 procent tot 8,1 miljard dollar, wat vooral door overnames kwam.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies de handel uitgegaan. Daarmee volgt de graadmeter van hoofdfondsen de tendens in de rest van Europa. Beleggers hebben speciale aandacht voor de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Beleggers houden daarnaast de stijgende olieprijzen in de gaten.
9 uur geleden