Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Post- en pakketsector onderuit op beurzen na winstalarm FedEx

Post- en pakketsector onderuit op beurzen na winstalarm FedEx

AMSTERDAM (ANP) - Post- en pakketbedrijven zijn vrijdag flink onderuitgegaan op de Europese beurzen na een winstwaarschuwing van de grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx. Zo sloot PostNL op de laatste dag van de week in Amsterdam met een min van 1,1 procent, nadat halverwege de dag het koersverlies nog op 3 procent stond.

Ook andere sectorgenoten als het Deutsche Post DHL (min 6,5 procent), de Britse Royal Mail (min 7,2 procent) en het Belgische Bpost (min 1,5 procent) hadden last van de zwaar tegenvallende resultaten van FedEx.

De pakketvervoerder uit de VS, die ook als barometer wordt gezien voor de economische ontwikkelingen, boekte slechte resultaten door een vermindering van het aantal pakketverzendingen wereldwijd. Het bedrijf trok ook zijn winstverwachting voor het jaar in en de topman van FedEx waarschuwde voor een wereldwijde recessie.

Europa en Londen

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 1,5 lager op 664,38 punten en ook de beurzen van Frankfurt, Parijs en Londen gingen het weekend in met een min. De beurs in Londen blijft maandag dicht vanwege de uitvaart van koningin Elizabeth. De MidKap in Amsterdam sloot 1,7 procent lager op 914,08 punten.

Betaalbedrijf Adyen was de grootste daler in de AEX met een min van 5,3 procent. Platenlabel UMG en verlichtingsbedrijf Signify volgden met verliezen van 4,7 en 4,4 procent. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield voerde de schaarse stijgers aan met een plus van 1,7 procent.

Air France-KLM

Luchtvaartconcern Air France-KLM werd in de MidKap bijna 5 procent minder waard. Het kreeg vrijdag officieel te horen dat luchthaven Schiphol tot en met eind oktober het dagelijkse maximumaantal vertrekkende passagiers gemiddeld met bijna een vijfde naar beneden bijstelt. KLM sprak al van "verregaande consequenties".

Bij de kleinere bedrijven daalde Ebusco 2,1 procent, ondanks een grote opdracht voor de fabrikant van elektrische bussen. Het bedrijf gaat 76 elektrische bussen leveren aan het openbaarvervoerbedrijf Nobina in Noorwegen. De bussen zullen naar verwachting tegen het einde van 2023 worden geleverd.

BAM

BAM zakte 1,7 procent. De bouwer heeft de verkoop van de Duitse infratak Wayss & Freytag Ingenieurbau aan ZECH Building afgerond. De verkoop levert BAM een boekwinst op van zo'n 50 miljoen euro.

De euro was 1,0002 dollar waard, tegen 0,9991 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 85,93 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 91,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China dreigt VS met vergelding om onderzoek naar AI-diefstal

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel dreigt met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten. Aanleiding zijn uitspraken van hoge functionarissen in de VS dat Chinese AI-bedrijven mogelijk worden onderzocht om vermeende diefstal van Amerikaanse technologie.

46 minuten geleden
Winsten op Wall Street door gevechtspauze Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. Het sentiment onder beleggers op Wall Street werd gesteund door de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Oliebedrijven kwamen daardoor onder druk te staan, maar in de luchtvaart- en cruisesector stegen de koersen.

58 minuten geleden
Porsche schrapt 5000 banen extra in regio Stuttgart

STUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche gaat nog eens 5000 banen in de regio Stuttgart schrappen. Volgens het bedrijf wordt de banenreductie op een sociaal verantwoorde manier uitgevoerd, voornamelijk door natuurlijk personeelsverloop, regelingen voor gedeeltelijk vervroegd pensioen en vrijwillige beëindigingsovereenkomsten.

1 uur geleden
Meer capaciteit groen gas door koppeling Zeeuws en Brabants net

GRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.

3 uur geleden
Prins Bernhard verkoopt zakelijke belangen, ook circuit Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.

5 uur geleden
Franse minister: natuurbrand Bordeaux klap voor lokale economie

BORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiën en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.

5 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties beveiligers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden CNV en FNV dreigen met acties van beveiligers op luchthaven Schiphol. In een gezamenlijke verklaring laten de vakbonden weten te zijn "uitonderhandeld". Volgens de bonden zijn de voorstellen van de luchthaven te vaag, te traag en onvoldoende om de hoge werkdruk en gezondheidsklachten van het beveiligingspersoneel op korte termijn aan te pakken.

6 uur geleden